Ton Balığına Alternatif

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 10 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Ton Balığı birçok öğrenci için çok kolay bir besin. Açıp yiyorsunuz o kadar :)

Fakat hakkında bazı doktorların makaleleri var. Yani konserve ürünler hakkında. Kanser yapabiliyormuş( Mide Kanseri). Bu yüzden artık yerken hep şüphe içinde yiyorum psikolojim bozuldu diyebilirim

Kısacası Ton Balığı yerine alternatif olabilecek, besin değerleri yakın(24gr protein) ve kolay tüketilebilecek bir besin rica ediyorum sizden, tabi benim bilmediğim böyle birşey varsa. :)

Yulaf, Lor Peyniri, Kaşar Peyniri, Tavuk, Bamya, Barbunya, Börülce'yi önermeyiniz, bunları zaten tüketiyorum.

2. brhmcr

brhmcr Guest

3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sevgili RaPPeRuA, bence bunu senin gibi herkes arıyordur. sağlıklı bir şeyler arıyrsan tavuk göğsü alıp pişirecek ve yiyeceksin ama ila hazır ve çabuk tüketilir şeyler istiyorsan yan etkileri kaçınılmaz. nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama yine hazır ve daha lazetli, yine zararlı bir alternatif sunacağım. midye :) istanbuldaysan bolca bulabilirsin hazır midyeleri ama içindeki metal oranı yüksek olacaktır büyük ihtimal içindeki pirinç kuş üzümü ve fıstıkla beraber karbonhidratta sağlayacaktır. 3 tanesinde 10 gram protein var 9 tane rahatça yenilebilinir. tabi bunun sürekliliği olamaz haftada 1-2 kere iyidir :)

edit: brhmcr, iyi hatırlatmış :) ben biraz daha sınırları zorlamak istedim.

Son düzenleme: 10 Ağustos 2012
    RaPPeRuA bunu beğendi.
  4. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    o bölüme bir göz atacağım

İzmirde Yaşıyorum. Kordonda yahut İzmirin herhangi bir yerinde çokça var. Çokta severim kendilerini. Ama güvenilir olmayan birçok yer olduğu için tercih etmeyeceğim büyük ihtimalle :) Zaten dediğin gibi yensede hafta 1-2 kere...
    Sanrım Lor Peynirini daha çok tüketicem gibi duruyor. Yahut Yulafı.

5. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Ton balığı tüketimini önermiyorum malum ağır metaller bulundurduğundan .
    Alternatif kaynaklara yonelin .

6. brhmcr

brhmcr Guest

jackmaldow kusura bakma ama ilk mesaji okudugunu dusunmuyorum. Soru zaten ton baligina ne gibi alternatifler olabilir.

Soru:

Kısacası Ton Balığı yerine alternatif olabilecek, besin değerleri yakın(24gr protein) ve kolay tüketilebilecek bir besin rica ediyorum sizden, tabi benim bilmediğim böyle birşey varsa.

7. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Tavuk göğsünü tek geçerim bizim markette 600 gramı 3 liraya falan geliyor hem ucuz hemde 2 öğün yetiyor bana ton balığı 2 kutu 5. 95 TL idi biraz pahalı ve içindeki cıvadan dolayı tercih etmiyorum onun yerine balıkçıdan babam alıyor haftada 1 kere.Yani tavuk göğsü iyi bir tercih 100 gramında 3 gr yağ ve 31 gr protein var.

8. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Pardon başka konuya dalmisim .
    Hindi yi ve somonu oneririm .

1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş