Ton Balığı Diyeti

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve SerseriBeyfendi tarafından 5 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sıkmadan kilo verdiren bu diyetle ortalama 3 kilo verebilirsiniz. 3 gün boyunca önerilenler dışında hiç bir şey yemeyin. Su, tuz, karabiber serbest, diğer baharatlar yasak. Sebzeleri çiğ, haşlanmış ya da kızarmış yiyin. Bu diyeti yalnızca 3 gün boyunca uygulayın ve 1 ay geçmeden tekrarlamayın.

Bu diyetin günlük menüleri:

Ton Balığı Diyeti 1.GÜN

Sabah : 1 fincan kahve ya da çay, yarım greyfurt ya da yarım fincan taze sıkılmış greyfurt suyu, 1 dilim kızarmış ekmek, 1 çorba kaşığı fındık ezmesi.

Öğle : Yarım kase ton balığı, 1 dilim kızarmış ekmek, 1 fincan kahve ya da çay

Akşam : 2 ince dilim (84 gram) herhangi bir çeşit et, 1 kase bezelye ( 250 gram), 1 kase havuç ya da pancar, 1 küçük elma, 1 kup dondurma

Ton Balığı Diyeti 2.GÜN

Sabah : 1 fincan kahve ya da çay, 1 yumurta, 1 dilim kızarmış ekmek, yarım muz

Öğle : 1 kase köy peyniri ya da yarım kase tuna balığı, 5 adet bisküvi

Akşam : Yarım kase ton balığı, 1 kase brokoli ya da lahana, 1 kase havuç ya da şalgam, yarım muz, yarım kup dondurma

Ton Balığı Diyeti 3.GÜN

Sabah : 1 fincan kahve ya da çay, 5 adet bisküvi, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir (28 gram), 1 küçük elma

Öğle : 1 yumurta, 1 dilim kızarmış ekmek, 1 fincan kahve ya da çay

Akşam : 1 kase ton balığı, 1 kase havuç ya da pancar, 1 kase yeşil lifli sebze, yarım kase dondurma

Alıntıdır.
    diyetler.gen.tr

Bu diyete yarın başlıyorum.Sonuçlarını yazacağım :)

2. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    Bana enteresan geldi.Sonuçları merakla bekliyorum

3. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    cok saçma ve sağlıksız karbonhidrat değeri yerlerde ayrıca pirincsiz lapasız diyete diyet demem ben

bunu uygulayan kötü sonuclar alabilir hem adale kaybetmesi hem sağlıksız beslenme bir arada aksam dondurmamı olur :D

ayrıca 1 kibrit kutusu peynir diyosa bastan şaşmıs bu diyet cok komik :D:D

4. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    1 kibrit kutusu gibi bir yazı göremedim ben.Diyetin bugün 2.günü çok ama çok zor geçiyor.

Ayrıca neden kaslarda kayıp olsun gerekli proteini zaten alıyorsunuz.
    Protein tozundan alacagınız 22 gr proteinin vücuttaki parçalanma etkisi ile ton balıgındaki 22 gr proteinin parçalanmas etkisi aynı değil :) Bu yüzden bir kayıp olacagını sanmıyorum.Akşam yenilen dondurmanın ise kan şekerini düzenledigini düsünüyorum

5. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0

Sabah : 1 fincan kahve ya da çay, 5 adet bisküvi, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir (28 gram), 1 küçük elma

bak burda yazıyor kibrit kutusu fila nkomik :D

ayrıca kas kaybı en üst düzeyde olacaktır sebebi ise sen sitersen kilolarca protein al

yanına karbonhidrat eklemezsen pirinc patates yada makarna vss o protein bir ise yaramaz

ayrıca dondurma filan gerek yok aksam vaktide yenmez zaten ya ögle vakti yada en geç 5-6 gibi yenebilir biraz ama diyette oan gerek yok

6. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    kasları iyileştirmek ve geliştirmek için vücudun ihtiyaç duyduğu şey proteindir.karbonhidrat değil.

Karbonhidrat kasların çalışması için parçalanarak enerji sağlar.Kaslar için başka bir görevi yoktur.Sadece yakıttır.

Bu diyette kan glikozunun dengelenmesi için bende dondurma gerekli.

7. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

sen cok komiksin... Karbonhidrata bak dili olsada konuşsa... Saçma sapan şeyler yazma şuraya bilmiyorsan,yanliş yönlendiriyorsun üyeleri..bilmediğiniz şey hakkinda konuşmak ne kadar kolay.

8. ericantona

ericantona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ankaragücü
    Yer:
    Ankara
    beyler biri bana yeni konu nerden açılır özel mesajdan yazabilirmi

9. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Protein parçalanmasında karbohdirata gerek duyulmaz.
    Karbonhidrat ile protenini iç içe sokup sanki ikisi aynı şeymiş gibi gösteren sensin.
    Bu durumdada bilmedigi şey hakkında konuşan kişi sen oluyorsun :)

Karbonhidrat vücuda ısı ve enerji sağlar.Kas yapımı için gerekli bir madde değildir.
    Karbonhidratı oluşturan maddelere bakacak olursan ne demek istedigimi daha iyi anlarsın.
    Karbonihdat vücut için bir yakıttır.Herhangi bir kas yapıcı özelligi yoktur.
    Vücudun atp kazanmak için yaktıgı besinlerin başında gelir.

Protein ise vücutta sürekli meydana gelen kas yıkımlarını engellemek ve onarmak için kullanılır.

:)

10. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0

jarhead

sana gereken cevabı vermiş bende anlatamıyorum daha yazmıyacagım bu baslıga

o zman millet karbonhidrat bosuna kullanıyo herkes protein abansın karbo almasın o zman neden millet lapa yiyor

daha yazmıyacagım sen öyle biliyosan öyle uygula bir süre sonra antremanlarında 10 kg bile basamayacak seviyeye geldiğinde anlarsın o zman zayıflamıs olacaksın ve basladıgın yere geri döneceksin

milleti yalnıs bilgilendirme

karbonhidratsız diyet === kas kaybı bunu yeni baslayan cocuklar bile salonda bilir biraz arastırmıssa eğer

11. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    böyleleri yüzünden yazmak istemiyorum artık sitede... saçmalığının hala farkında değil 2 aylık body özgüveniylemi geldin sen bu hale ??? yönetimden ricam yanlış yönlendirme yapan üyelerinde siteden uzaklaştırılması olur. buraya yeni başlayan birçok genç arkadaşımız bilgi almak için giriyor.

sana kim anlattıysa bunu çok fena dalga geçmiş...

12. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Ben karbonhidrat gelişimde rol oynamaz demiyorum.Sadece kasların inşaası için gerekli olan madde degildir diyorum.Enerji sağlar diyorum.

Aktif enerji sarf etmedigin sürece kaslarda bulunan karbonhidrata o kadarda ihtiyacın yoktur.Karaciger besinlerde depoladıgıı enerjiyi zaten yaktırır.

Eger cümlelerimde bir yanlıslık varsa konu silinsin.Yoksa siz silinin

13. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    Diyet sonuçlarını izlenimlerini yazarsan SerseriBeyfendi bu dieti uygulamak isteyenlere yararın olur.Ayrıca o kadar tartışma olmuş :D sonuç ne acaba.

14. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Diyetin bir yararını göremedim desem yeridir :)

500 600 gr ya oynadım ya oynamadım

15. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    Belliydi zaten :) bu tip diyetler kolpa oluyo genelde en güzeli sıkı çalışıp kardioya yüklenip beslenmeye dikkat etmek hemen de sonuç beklememek gerekiyo.

16. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat sadece yakıt değildir ama hadi senin dediğin gibi yakıt diyelim :D o kadar proteine o kadar karbonhidrat alırsan vücudunda kas varsa onları yakmaya başlar vğcut ve kas kaybı

Sayfayı Paylaş