1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Tolgacanalp 2 ay oldu

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve tolgacanalp tarafından 14 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. tolgacanalp

tolgacanalp Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    başlayalı 2 ay oldu tek problem zayıf olmam kilo alamıyorum boy 1.78 kilo 64 :/( tavsiyeleriniz nedir gainer ve aminoasit kullanayımmı?

2. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Hardlinenın 4,5 kiloluk gainerları var fiyatı yaklaşık 110 lira civarı falan onlardan alabilirsin.

Günlük kilo başına 4-5 gram karbonhidrat ve kilo başına 1-1,3 gram protein şuan için yeterli olur. 4. aydan itibaren proteini kilo başına 1,5 gram yapabilirsin. Vitamin ve mineralleri de eksik etme. Daha iki ay olmuş bence biraz sabretmelisin. ;) Yağ ve su alarak birden kilo almaktansa kas kütlesi olarak yavaş yavaş kilo almak daha iyidir. Acele etmeni anlıyorum ama 4.-5. aydan itibaren acele etmenin fayda sağlamadığını anlayacaksın. Antrenmanlarda aşırıya kaçayım deme yoksa kas yapmak yerine yakarsın.Setleri ve hareketleri fazla yapma ama kilolar çok ta hafif olmasın zorlasın yani biraz. Beslenme alışkanlıklarını biraz değiştirmen lazım. 3 saatte bir vucudu beslemelisin, öğünleri artırmalsın. 4 ay sonra aradaki farkı sende göreceksin. Gömleklerin dar gelmeye başlayacak. :D

3. tolgacanalp

tolgacanalp Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    dostum teşekkür ederim zahmet edip yazmışsın dediğin gibi daha yeni sağolasın eksik olma

4. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bence acele etme dostum daha yolun bası hemde cok bası bu iş sabır ister suan zaten vucudun daha yenı ıdman goruyor gelişecektir nezaman gelişme durursa ozaman boyle suplementler kullanmaya baslarsın senide anlıyorum ama sandıgın gainerlar felan zaten bu asamada sana ıstedıgını veremezler bilgine sunarım

5. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bencede daha supplementlere gerek yok zaten ilk aylar en fazla gelişeceğin zmnlar daha sora yönelirsin..
    Zaten wücudun azar azar kendini göstermeye başlamış..
    Kolay gelsin.

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bacak çalış, bacaklarını görmedim ama çok ince olduklarına adım gibi eminim, kilondan belli.
    Üst taraf bence güzel 2 ay önce başlamış birisi için, omuz başları, kolların definisyonu ne güzel, çok sıskada durmuyorsun kilona göre, ama kilo o kadar düşük olduğuna göre ince bacak sendromu var sende.
    Hemen kiloları yüklenmeye başla bacak idmanında, benim daha 17 yaşında 82'di kilom, çünkü bacaklarım gelişmiş başladım spora, bacak deyip geçme insana asıl kiloyu veren bölge bacaklarıdır, hem tüm vücudunun gelişimine katkısı olur, sakın ihmal etme.

7. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Kesinlikle katılıyorum.Birçok kişi tanıyorum vücudunun üst kısmı gelişmemiş olmasına rağmen senin boyunda olupta
    85-90 kilo arasında dolaşıyorlar.Hepsinin ortak özelliği de bacaklarının oldukça kalın oluşu.Yani analayacağın bacak
    deyip geçmeyeceksin.Zaten yeterince bacak çalışmassan üst vücudundan çok fazla birşey bekleme.Çünkü bacak antrenmanları vücudun büyüme hormonu sağlaması için çok önemli antrenmanlardır.Body yapanların büyük kısmı bacak idmanlarını aksatıyorlar sonrada niye büyümüyorum diye dert yanıyorlar.....

8. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    +1

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

kurallar 5: Başlıklara içi boş mesaj atmayın. Amaç mesaj sayısını artırmak olmasa dahi, atacağınız '' +1, Smile , teşekkürler, '' gibi mesajlar diğer üyelerimize, birşey vermek bir yana, zaman kaybettirecektir. Başlıkla ilgisiz (off-topic) olan durumlarda uygun başlık açın veya kişisel mesaj (PM) kullanın. Konu dışı forumu, dendiği gibi, geyik alanımız. Orada serbestiz ama bilgi paylaşılan başlıklarda kurala uyalım. Şimdiye kadar yönetim olarak bizim de hatalarımız olmuştur ama bundan sonra hepimiz daha dikkatli olalım.

10. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    İlk 3-4 ay çok ama çok sağlam beslen,supplement için erken.Bacak idmanı konusuna da kesinlikle katılıyorum.Çok sıkıcı ve bayıcı olmasına rağmen büyümemi tetiklediği için ve tartıda daha fazla kg görmek için bacak çalışıyorum.Tartıda gördüğün yağsız kg moralini artıracaktır,herşeyi zamana bırak ;)

11. tolgacanalp

tolgacanalp Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    hepinize teşekkür ediyorum bacaklar gerçektende zayıf bacaklarada yüklenicem bundan sonra sağolun arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş