Tolga murat balikci Vg sporuna son verdi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Chomoloko tarafından 19 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    az once facebook'a girmistim ve sayfasinda bunu paylasmis

"Tolga Murat Balıkçı

1998 YILINDA BAŞLADIĞIM AMATÖR VÜCUT GELİŞTİRME KARİYERİME BU GÜN İTİBARİYLE SON VERMİŞ BULUNMAKTAYIM. MENSUBU OLMAKTAN GURUR DUYDUĞUM TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİME BİR AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU VE OVERAL ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONLUĞU, ÜÇ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU BİR MR UNİVERSE KAİNAT ŞAMPİYONLUĞU VE OVERAL ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONLUĞU KAZANDIRDIM. CUMHURİYET TARİHİNİN İLK ENGELLİLER VÜCUT GELİŞTİRME SPORCUSU VE İFBB ONAYLI DÜNYANIN EN İYİ ZİRVEDEKİ VÜCUT GELİŞTİRME SPORCUSU UNVANINI DA YİNE CANIM ÜLKEME HEDİYE ETTİM. BU GEÇEN ZAMAN İÇİNDE MASRAFLARIMI KARŞILAMAK İÇİN DEVLETİMDEN BİR LOKUM DEĞERİNDE BİLE OLSA HİÇBİR ÖDÜL ALAMADIM. ENGELLİ SPORCULARIN NORMAL SPORCULARLA AYNI ÖDÜL YÖNETMELİĞİNDE DEĞERLENDİRİLDİĞİ BİR SÜREÇTE HEP MAĞDUR OLDUM. DÜNYANIN EN ZOR VE EN MASRAFLI SPORU OLAN VÜCUT GELİŞTİRMEDE 1998 YILINDAN BU YANA KENDİ İMKANLARIM İLE AYAKTA DURMAYA ÇALIŞTIM. BU GÜN İTİBARİYLE AMATÖR VÜCUT GELİŞTİRME SPORUNA SON VERİYORUM. EMEĞİ GEÇEN AİLEME, BENİM İÇİN MÜCADELE EDEN EVLADI GİBİ SEVEN ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANIM BİNALİ YILDIRIM'A, TÜRKİYE CUMHURİYETİ VÜCUT GELİŞTİRME FEDERASYONUNA, DEĞERLİ HOCAM ONUR ŞENCAN'A TEŞEKKÜR EDİYORUM. GERİDEN GELEN ENGELLİ ENGELSİZ BİR ÇOK ARKADAŞIMA BAŞARILAR DİLİYORUM. VE YİNE SON SÖZÜMÜ SÖYLÜYORUM... GİDEN BEN OLSAM BİLE; GİDENE ÜZÜLMEYİN... VAR OLANI GÜÇLENDİRİN..."

Tolga abi gibi bir insana bu sporu biraktiranlar utansin,boyle bir sporcuya sahip cikmamislar,turkiyede kesinlikle ama kesinlikle vucut gelistirme sporu hic desteklenmiyor varsa yoksa futboll sacmaligi,hadi bu vg sporu da desteklenmesin Tolga abimizin zaten biri bacagi yok ve bu ulkeye o kadar cok sampiyonluklar kazandirmis ona biraz olsun destek olmamalari gercekten uzucu ve cok yazik cok.

crazy5800 bunu beğendi.
  2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Bu ülkede profesyonel anlamda vg yapilamayacagi bilinen birsey.

Meter M, Murat Tavman gibi örnekler var. Çırpınıyorlar reklam için ama gelir yok..

3. doğanzzv

doğanzzv Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu haberi facebookta nerdeyse ilk okuyanlardanım ne diyeyim çok üzüldüm hocamın hakkında hayırlısı

4. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    bırakma sebebi siyasete atılmış diyenler var ne derece doğrudur ?

5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Siyasete gireceği dedikoduları daha öncede çıkmıştı, Binali Yıldırım'a kadar ulaşmış olması pek bir maddi problemi olmayacağını düşündürdü bana, yakında her şey netleşir..

6. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Havaalanında protezini çıkarıp içine bakmışlar!!!

"...havaalanından geçerken protezimi çıkarıp içinde bir şey var mı diye arama yapıyorlar." diye bir demeci var hurriyet.com.tr'de...

Ayrıca kendisine VIP kart verilmediğinden de şikayetçi...

Bu spora 300 bin TL yatırım yapmış, bakın ne diyor;
    "Ben bu spora başladığımdan bu yana tam 300 bin TL'lik harcama yaptım. Babamın emekli maaşını yedim. Sonunda ben de bittim. Ödeyecek gücüm kalmadı. Şimdi ise hala borcum var. Bakan’la, milletvekilleriyle görüştüm ama bir sonuç alamadım. Bu saatten sonra ödül alıp almamam önemli değil. Artık bu sporu bıraktım. Benden sonra gelenlerin mağdur edilmemesi tek temennimdir.

Bana bir geri dönüş yapmazlarsa bir şekilde bu 65 bin TL'yi ödemeye çalışacağım. Tek çare; bankaya gidip kredi çekip, bir dükkan falan açıp borcumu ödeyeceğim."

"Gençlik ve Spor Bakanlığı"nın yaptırdığı bir kamu spotu vardı bilmem seyrettiniz mi?
    [YOUTUBE]yVlNzaFJpz0[/YOUTUBE]

Vücudunu yakından görmüş biri olarak o haddeye geldikten sonra bırakması biraz zor derim, istese de bırakamaz, yarışmaya falan girmez o ayrı... Ayrıca "bırakıyorum" açıklamasını 19 Mayıs'da yapmış, oldukça manidar!

Ne olursa olsun azimli birisi, kendisini VG arenasında (sahnede olmasa bile) geri planda daha çok göreceğimizden eminim.

.
    .
    .

HergeleSefa, Rambo16, Zerk ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Medeni bir ulkenin vatandasi olsaydi kendisi birakin maddi sikinti yasamayi efsane olurdu hakkinda makaleler hatta siirler yazilirdi hayat hikayesi ders kitaplarina falan girerdi ama iste insanin degerinin olmadigi ulkede sonuc bu gercek bir yasayan efsane, bes para etmez Turkce bile konusamayan politikacilarin yanina gidip kapi kapi dolasip maddi destek aramak zorunda birakiliyor.

8. Pumping İron

Pumping İron Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    müsabıklığı son verdi vücut geliştirmeye değil

9. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları: