TNT (Targeted Nutrition Tactics) Diet

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Lonewolf tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    http://www.fitnessvenues.com/uk/tnt-diet
    http://forums.menshealth.com/eve/forums/a/tpc/f/1991017124/m/1431038013

http://******/bomba-gibi-kaslar-icin-beslenme-programi/

İlgili linklerde bahsi geçen beslenme şekli ilgili forum kullanıcılarından, moderatörlerinden ve adminlerinden düşüncelerini almak isterim.

3. link Türkçe. İngilizce çeviri yapmak istemeyenler 3. linkten konuyu okuyabilirler ama anlaşılması açısından mutlaka 1. linkteki Plan Tablosu'na göz gezdirmelidirler.

Yağ kütlesi düşük ve kaslı bir vücuda ulaşmak isteyen bir kişi sizce bu beslenme programını takip etmeli midir? Teşekkürler.

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Şahsen mens healt vs tarzı vücut geliştirme ve fitness dergilerinin diyet önerilerini pek dikkate almam çünkü herkezin bünyesi farklı ve sosis yiyerek diyet yapılmaz , pizza yiyerekte eğer siz sosis veya pizza yerseniz onun adı değişir cheat meal olur imzamdan takip edebilirsiniz.

dishiwelet ve Lonewolf bunu beğendi.
  3. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Karbosuz gelişim bence yavaş olur ayrıca menshealtdeki menüler patates kızartması pizza gibi gereksiz kalori içeren besinlerle dolu bence karbo protein en iyisi diyet döneminde az karbo bol protein bu 2*2=4 tür :)

Lonewolf bunu beğendi.
  4. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yorum için teşekkürler. Şahsen diyet konusundaki araştırmalarım Menshealth dergisinin dışına çıkmış durumda. Yeniden yükleme durumuna gelince bu diyet programına başlasam bile pizza ve pasta yemekten eskisi gibi kaçınırım. Bunların yerine baklagiller, tam tahıllı ürünler, meyve tüketilebilir. Doğru mu düşünüyorum?

http://www.bodybuildingdungeon.com/forums/nutrition/2156-cdk-cyclical.html

Düşük karb. alımı şeklinde olan bir başka diyet CKD. Şu anda bunu inceliyorum. Bunun hakkındaki yorumunuzu da almak isterim. Saygılarımla.

5. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Düşük karbo alımı yağların yakıldığı dönemde yapılan diyettir . Şahsen bende bir ara böyle bir diyet uyguladım ama sonuç istediğim gibi olmadı çünkü kaslar yeterince hacimli değildi şuanki gayem ise kaslara hacim eklemek daha sonra düşük karbo diyetine yaza doğru girebilirim .

6. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Anlıyorum. Benim karın bölgemde biraz göbek var, gerçi bu sarkan bir göbek değil de hafif şişkinlik varmış gibi. Sabah aç kalktığımda neredeyse yok ama dolu dolu bir öğün geçirdikten sonra şişkin gözüküyor. Sanıyorum o bölgemde yağlanmam var. Benim de böyle bir diyeti uygulamak gibi bir düşüncem bu yağlardan kurtulmak istediğim için oluştu. Hacim kazanmaya başlamadan önce biraz yağ kütlesinden kaybetmek ve sonra hacim kazanmaya başlamak istiyorum.

7. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Emin olun bende sizin gibi düşünüyordum eğer yağ kaybedip hacim kazanırsanız sadece zamandan kaybedersiniz , zaten vücudunuzda yağ varken onları yakmakla uğraşmayın direk bulk olup kas kütlesi kazandırın bünyenize bu şekilde zamandan kazanın ...

8. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Salonda bir başka arkadaşım da aynı öneride bulunmuştu. Benimkiyle benzer bir durumu olduğunu ve aldığı kalori miktarını arttırarak göğüs ve kollarda hacim kazandırdığını ve bu bölgelerdeki hacim artışı sebebiyle karnının eskisi gibi şişkin gözükmediğini, ki gördüm, söyledi. Fakat o durumda karın bölgemdeki yağ kütlesi yerinde duruyor olacak. Endişem ise kas kütlesi kazandıktan sonra yağlardan kurtulmaya çalışırken emek harcayarak kazandığım gelişimden az da olsa kayıplar vermek. Kafam iyice karışmış durumda :)

9. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Yağ yakarken illaki kasda gidecektir çünkü vücuttan kütle atıyorsunuz su , yağ , kas ama bunları minimuma indirmek için ideal beslenme ve ek besin takviyesi yapabilirsiniz .

Örnek eksiksiz bir beslenme + bcaa yardımıyla bunu aşabilirsiniz.

10. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Anlıyorum. BCAA nedir?

11. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  12. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler. Düşük karbonhidratlı diyetlerle ilgili bilgi sahibi oldukça paylaşımlarıma bu başlıktan devam edeceğim.

Sayfayı Paylaş