Tiryakiler Buraya

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CENTAUR tarafından 8 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    2 yıl kullandım, bıraktım, mutluyum :D

Ayaz'ın dediklerine katılıyorum. Bende biri bırakamazsın dediği için bıraktım. Umarım en kısa zamanda bırakırsınız!

2. TormentoR

TormentoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sigarayı seviyorum. sakın içmeyin.

3. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ne diyeyim arkadaşlar

arkadaşlar hem spor yapıp hem de sigara içmek ne yaman çelişkidir. bi de etkilenmyiyorum diyorsunuz. siz hiç sigara içmiş bi kişinin ciğerini gördünüz mü? eğer çok fazla içiyorsa katran karası rengide birçok bölge oluşmuştur. sigaradaki zivt vs. bronşları tıkar ve buda kanınıza yeterli ve kaliteli olsijenin geçmesine engel olur. kaslara yeterli oksijen gitmediğinden kaslar çabuk yorulur ve rejenere olma hızı azalır. içenlerin herzamanki savunmasıdır bana bişey olmaz derler mesleğim gereği birçok akciğer kanserli hasta görüyorum ve hepsinin sigara öyküsü var ve emin olun nefes alamamak kadar insana eziyet eden bi durum yoktur. canlı canlı boğuluyorsun ve bu okadar kısa sürede olmuyor. ben hiç ağzıma sürmedim dileğim ve önerim içen arkadaşların da gayret edip kararlılık gösterip bu zık.... bırakmalarıdır. hem kesenize hem de sağlığınıza zarar veriyorsunuz. bi defa bi aylık sigara parasıyla çok kaliteli beslenebilir veya suplement kullanabilirsiniz...
    moralinizi bozacak belki ama SİGARA SAĞLIĞA ZARARLIDIR VE YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR......

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hakkatende ayda ortalama 100 ytl gidiyor sigaraya hemde düzenli istisnasaz ve uzun vadede yani çok uzun vadeli taksitlerle neler alınmazki veya her ay düzenli suplement alınır benim sigarayı bırakmamdaki en büyük etken maddi yönüyle ilgiliydi ama fazla sürmedi şu sıralar tekrar düşünüyorum

Şunu söyleyim sigaranın insanı en çok rahatsız ettiği dönemler sıcak ve rutubetli yaz ayları ve soğuk kış ayları yani odanız dumanaltı olur ve havalandırırsınız bu sefer buz gibi üşürsünüz soğuktan devamlı balgam yaparsınız öksürürsünüz vs.

Birde insanda bir tiksinti oluşması güzel bir fırsat oluyor biraz da seyreltip ciğerler temizlenince içinize çektiğiniz dumanın boğazınızda bıraktığı kokudan rahatsız olmaya başlayınca geriye hiç ağıza sürmemek kalıyor

Ya ben düşünüyorum içmemeyi bu zıkkımı ant. performansında da çok fark ediyor arkadaşlar hem iştahta açılır ne güzel

5. TormentoR

TormentoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    etkileme yapmıyor derken,kesilme yapmıyor anlamında söyledim. Herkes karşı çıkmış. Ben kötü bişeyin savunmasını yapamam ama içiyorum ve sporuumada bi etkisi olmuyor. Bana etkisi olmuyor söylediğim bu herhangi birisine oluyorsa beni ilgilendiren bi mevzu değil.

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sana etkisi olmıycak tabi şu anda vücudun kendini çok çabuk onarabiliyor ama 25 ten sonra 30 a yaklaşınca görürsün bak

Sigaradan en çok zevk alacağın yıllar bunlar tadını çıkar ;)

Hem o derece bize de etkisi olmuyor, bunu şimdi kesinlikle anlayamassın bırak bakalım sigarayı 2-3 ay ağzına sürme nasıl etkisi oluyormuş o zaman görürsün antremanlarda ve gelişiminde ;)

7. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    oss den sonra bırakıcam kısmetse =)

8. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Bende sigara denen illeti tam 11 sene içtim aktif olarak ve son 1 aydır da içmiyorum. Aklıma bile gelmiyor. Sigarayı bırakmak bir savaştır. Size soruyorum aranızda kim; girdiği bir savaştan göz göre göre mağlup çıkmak ister? ve kaçınız bu mağlubiyeti kendine yedirebilir?

Devlet paketlerin üzerine çeşitli şeyler yazmaya başladı. Ey insan! sen bu paketin üzerinde ki yazıyı göre göre nasıl halen içebiliyorsun?

Aramızda, hangimiz köle olmayı yedirebiliriz kendimize? Bunun kölelikten başka bir izahı varmıdır? Hiçbir nefis, sigaraya köle olacak kadar aciz değildir!

Bilimsel olarak kanıtlanmış bu kimse sigaraya muhtaç değildir!! O içme isteğiniz varya hani, tamamen ve tamamen psikolojik bir dürtüden ibarettir. Canın çektiği zaman sadece 10 dakika bekle ve gör. İnanın o içme hissi kaybolacak.

AMA ÖNCE NİYET ETMEK GEREK!!!

farukfaruk bunu beğendi.
  9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    İşte sorun da o ya.O 10 dakikalık bekleme süreci :)

10. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    Arkadaşlar ister inanın ister inanmayın ben sigarayı bodybuilding için bıraktım. Çünkü ağırlıkların altına her girdiğimde son setlerde öyle müthiş nefesim kesiliyor ve zorlanıyordum ki! Göğüs kafesim sıkışıyordu. Bodybuilding benim hayatta en sevdiğim birkaç uğraşım arasında. Ya bu sevdiğim uğraşımdan vazgeçecektim ya da sigaradan diye düşündüm. Bir de sporla sigaranın birbirine hiç yakışmadığını düşündüm. Çok şükür arkadaşlar epey uzun zamandır sigarayla görüşmüyorum:D645
    Tüm bırakmak isteyen arkadaşlara sabırlar diliyorum.

11. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ne yazıkki bu bi irade meselesi.Sigarayı bırakmak için tek şey irade.Sporda ve beslenmede gösterdiğim azmi,iradeyi maalesef sigarada gösteremiyorum.Hakkaten sigara ve spor birbirinden çok uzak kavramlar.

12. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    zfrskr ; İnsan isterse bırakır kardeş. Sanmıyorum ki bir insan "ben sigarayı bırakıcam bitti artık bu mesele!" dedikten sonra sigara içsin. Sadece kesin kararlı olman gerekiyor dostum. İrade falan hikaye. Kendin inanırsan emin ol ki başaracaksın. Kölesi olmayın bu meletin lütfen. İsteyin yeter!..

13. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben ÖSS den sonra bırakmaya niyetlendim, yaklaşık 8-9 aydır günde 1 paket içiyorum.. Kuzenim de geçenlerde bırakmış, zyban isimli bi ilaç çok faydalı olmuş, tavsiye etmiyorum ama çok rahat bıraktığını söylemişti..

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

Tavsiyen için teşekkürler Excursion. Nette biraz okudumda zyban la ilgili nikotin takviyelerinden ayrılıyor, bu ilaç nikotin içermediği için büyük avantaj zira vücuttan nikotini atmadıkça nikotin bandı-hapı gibi takviyeler sadece el alışkanlığı ve psikolojik bağımlılığı yok edebiliyorken 2 aya kadar süren zyban tedavisinde zaten fizyolojik bağımlılık büyük oranda ortadan kalkmış oluyor kanımca.
    Eczanelerede bir soruşturayım bunu yalnız fiyatı biraz pahalıca galiba. Karneye yazıyorlarsa yaşadık, yazılmıyorsada zaten uzun vadede büyük kar eden yine biz oluruz:).

15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bir arkadaşım anlatmıştı yaşlı bir tanıdığı eczaneye (kendisi eczacıdır) gelmiş, türk kahvesi söylemiş amcaya, adam demişki;

"80 yaşındayım, 30 sene içtim, 30 senedirde içmiyorum, ama şimdi bu kahvenin yanında birtane ikram etseydin içerdim" demiş.

Bilmiyorum belki espiri olsun diye söylemiş ama çok duydum böyle örn. 20 yıldır içmiyorum ama bağzen canım çok ister denildiğini.

Olay aslında kafadan silmeye bakıyor. Birde ortam çok önemli.

Biryerde okumuştum sigara içilince sempatik sinir sistemi uyarıldığından kan şekeri yüzde 35 artıyormuş, sigara bırakıncaki artan iştahın sebebi sadece tat alma duyusunun artması değil kan şekerinin düşük kalması daha çok etkiliymiş, bu kan şekerini en iyi ayarlayabilecek olan bizleriz çünkü sık ve az öğünler, basit şekerden uzak kalmak aşırı iştahı ve şeker zafiyetini önleme bizim alışık olduğumuz birşey.

16. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Centaur zyban kullandım, cidden bariz bir biçimde sigara içme isteğini ortadan kaldırıyor, fiyatı malesef birazcık pahallı; 128 ytl..
    Ama sigara parasınla aşağı yukarı örtüşüyor, acımamak lazım yani..
    Artık malesef çok kesintiler var, mesela eskiden xenical'ler falan karneye yazdırılıyordu, yeni hükümet malum herşeyden kesti..

17. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    valla bende özentiyle basladı açık konusmak gerekirse.ama şimdi tiryakiliğe doğru hızla ilerliyorum.gördüğüm kadarıyla herkes bırakmaya çalışıyor.benim bi fikrim var tabi uygun görürseniz.ikişerli üçerli gruplar halinde birleşelim.her grup kendine bir gün belirlesin ve gruplar belirledikleri tarihte bıraksın bakalım en çok hangi grup dayanacak.içende delikanlı gibi çıkıp söyler .tamam birbirimiz görmüyoruz ama bakalım birbirimize ne kadar güveniyoruz.benimki sadece bir fikir uygulanabilirliği ne kadar bilmiyorum ama bunun bize bağlı olduğu kesin.bu konuda forum yöneticileri bize ön ayak olabilir diye düşünüyorum.saygılar

18. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bir yapmadigimiz toplu piskoterapiler kalmisti onu da yaparsak tam olur.

saka biryana ama guzel fikir belki burda diger arkadaslarda bu guruplari desteklerlerse iyi sonuclar alinabilir,bir kisiyi bile kurtarsak kardir.

19. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ben varım ama bir hafta verin. Gerçi zaten grupların oluşması zaman alır. Evet bize katılmak isteyen varmı?

20. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    ben şimdi konu dışı bölümüne bir başlık açıyorum sigara içenleri önce oraya bir toplayalım.daha sonra grupları oluşturmaya başlarız.yanlız ulaşımı hızlandırmak için tanıdık kişilere özel mesajlardan ulaşabiliriz.

Sayfayı Paylaş