Tiryakiler Buraya

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CENTAUR tarafından 8 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Evet tiryaki arkadaşlar hem fosur fosur sigara içip hemde idmana gidenler
    Ne olacak bu halimiz
    Bırakıp gene başlayanlar
    Memnun musunuz bu durumdan
    Bırakmak neden zor bu kadar
    Var mı bir çözümü bunun
    Keşke hiç başlamasamıydık
    Yoksa kafaya takmamak mı lazım
    Buyrun dertleşelim

2. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Sigaranın en az etkilediği spor BB dir... günde 2 paket sigara içerek prof. futbolcu olamazsın. Yada basketçi... Yada atlet vs. Ama BB sporcusu olursun.

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Evet katılıyorum aneorobik sistem, laktik asit toleransı daha önemli aeorebik kondisyon daha arka planda kalıyor bunda

Mike Mentzer yaklaşık 2 paket sigara ve 10 fincen kahve içermiş günde ama tabi uyarıcı bağımlısıymış ve genç yaşta hayata veda etmiş demem o ki sigara içerekte profesyönel bile olunuyor
    bu sporda

Birde sigaraların üzerine yazmıyolarmı o yazıları tav oluyorum yaa zaten strese girmiş milletin moralini iyice bozuyorlar gerçi yeni başlayanlar için caydırıcı falan belki ama o kadar da etkisi olduğunu sanmıyorum

4. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    İşte ben bir tiryaki daha :(herkes gibi bende nerden başladfım bu nalete diyorum ama bırakamıyorum şimdiki aklım olsa ağzıma koymayı bırak elime bile sürmezdim sigaraya ama küçük yaşta başladığım için o zamn kafa pek basmamış :( Body yapmadığım zaman 1 paket rahat içerim ama body yaptığım zamanlarda sigaraya çok içtimmi çok rahatsız hissediom kendimi bu yüzden yarım pakete kadar düşüyorum şimdiye kadarda birkaç kez bıraktım en uzun sürelisi 3 aydı ama yine olmadı tekrar başladım :( Öle böle dioz ama sigarada ayrı bi zewk beaaa :D

5. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    6 yıl içtim askerden sonra bıraktım ki tam olarak 1 yıl oldu...bir daha mı asla....

6. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Ciğere oksijenden çok nikotin alacak kadar lüxüm yok yaw :?

7. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    2 yıl içtim 4-5 ay oldu bırakalı çok bariz fark var idmanda ve genel yaşamda yüzüme kan geldi yaw meğer öldürüyormuşum kendimi yavaş yavaş. hem keseya zarar hem sağlığa .

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bende bu yazın bırakmıştım 2 ay falan gene başladım
    Sigara içmemenin çok fark ettiğini biliyorum sigara bünyeyi çok yoruyor bırakınca çok daha dinç oluyor insan kuş gibi size tavsiyem sigarayı yeni bıraktıysanız kesinlikle alkol almayın beraberinde insanın canı çok çekiyor bunu kendimden biliyorum tekrar başlamamın sebebi de buydu

9. sercan1980

sercan1980 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    8 yıl içtim ve bırakalı 1.5 sene oldu. birdahamı allah korusun. öksürükten hırıltıdan konuşamıyordum bile çok pis birşey. birde komşumuzdan gördüm 40 yaşında adamı budamaya başladılar. bacaklarından oldu yine de içiyor ve artık ölümü bekliyor. ne kötü.... inşallah içenler bırakırlar bu nalet şeyi...

10. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Bende kısa süreli çokca bırakma girişiminde bulundum =) ! Geçenlerde sigarayı bıraktığım zaman arkadaşa dedimki sadece alkol alırken sigara içerim o da 1 veya 2 tane felan ama sonra birşeye dikkat ettim, o 1 veya 2 sigarayı içmek için hergün alkol almaya başlamışım :lol: ! Sigarayı bırakıcam derken alkolik oluyordum. Hafta sonları çantamda 70 lik rakıyı salonda emanet dolabına bırakıyordum salondaki hocalar bana umutsuz bir gözle bakıyolardı. Bide bıraktıktan bikaç ay sonra başlamak için hep geçerli bir sebebim oluyor, bunlada ne kadar yalancı ve tiyatrocu bir insan olduğumu öğrendim :evil: ! Ama bu sefer kararlıyım, şu yılbaşınıda atlatayım sonra bir dahamı asla ... :idea: ! İşallah bir daha kendimi kandırmaya çalışmam ;)

11. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bakıyorum ki hekezin sigarayı bırakma girişimlerinin sonucu aynı.hüsran benim gibi :lol: Bide pscyholost un dediği gibi hep insan başlamak için bi sebep buluo ve kendini kandırıo bu sadece bende oluo sanıodum :?

12. star_gate

star_gate Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    selam günde 15 veya 16 tane içiyorum ama 8 yıl kadar oldu başlayalı bıraktığım zaman çok feci sinir yapıyo denedim ama olmadı bi arkadaş var 3 yıldan beri içmiyo ama halen zaman zaman çok canının cektiğini söylüyor....

13. TormentoR

TormentoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 18,1 ay sora 19 oluom 4-5 senedir gayet içiom. seri içiciyim :p bn farkındaıym durumun vahimliğinden ama ortamın içkinin tadı tuzu yaw.. dert mutluluk herşeyde içecek sebebin var sigarayı =/ sporda bi zorluğu eksisi olmuyor. sporumu etkilese o zmn kasarm azaltmk ve bırakmak için.

14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Marlboro light icerdim ;)

Su an Nicorette cigniyorum ve tavsiye ederim, dikkat etmeniz gereken tek sey, nicorette´i fazla cignemeyin aksi takdirde sigaradan sakiza gecmis olursunuz....

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=nicorette

Katiliyorum..

15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bende bıraktığımda maraş otuyla bırakmıştım oda öyle fazla abartmıycan bunları nikotin bandı falan gitgide dozu azaltmak lazım

Önemli: Geçenlerde haberlerde nikotin içermeyen nikotin bandı hakkında bir haber vardı hem mucidide Türk müş içinde nikotin endorfin hormonunu uyaran bitkisel maddeler varmış günde 4 paket içen tiryakiler bile kolaylıkla bırakmışlar diyorlardı ama mantıklı eğer nikotin içermiyorsa hızla vücuttan nikotin atıldığında fiziksel bağımlılık büyük oranda ortadn kalkar fazla dikkat edemedim piyasaya girmişmi bilmiyorm

16. ufux

ufux Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    bende bırakma girişimlerinde bulunmuştum ama başarısızlıkla sonuçlanmıştı. ama genede bıraka bileceğime inanıyorum.
    önce kafada bitirmek lazım bu mereti sonrada nikotin sakızlarıyla yda bantlarla yardımcı ürünlerle bırakmayı denemek daha kolay olacaktır.

anteman günlerinde az içiyorum çünkü biliyorum antıremanda nefes almak önemlidir sigarayı çok içtiğim bir zamanda ayağa kalkmaya bile üşeniyorum. o yüzden sigara antıremanı etkiler bence daha verimsiz çalışmanıza neden olur.

17. mm2000

mm2000 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Manager
    Yer:
    İstanbul
    Bu başlık altındaki mesajları açıldığı günden beri takip ediyorum. Başlangıç itibari ile yazılanlar bana çok doğru gelmedi (sigara vg yi etkilemez v.b.). Fakat sonlara doğru mesajların mevcut içicilere, bırakmak isteyenlere ve daha da önemlisi şu an içmeyip sadece özenen ve çok yakında denemeyi düşünenlere daha doğru ve bu platforma yakışır mesajlar da içerdiğini görerek rahatladım açıkcası.
    Bu mesajı 13-14 sene sigara kullanmış ve 3 ay önce bırakmış birisi olarak yazıyorum. Sigarayı bırakmayı deneyen birçok kişinin ziyaret ettiği ve banada sigarayı bıraktıran sitenin link ini de aşağıda bilmeyen, daha önce uğramayanlar için ciddi bir kıyak olarak veriyorum. Link den önce son bir noktayı belirtmeliyim. Siteyi incelediğinizde bir ÇIN lama grafiği göreceksiniz. Ben ona inandım, onu yaşadım ve hala daha da yaşıyorum. Tamamı faydalı bilgiler arasında özellikle o grafiğe odaklanmanızı tavsiye ederim.

Sigara kötüdür, öldürür ve kesinlikle vg de dahil olmak üzere performansı düşürür. Sigarayı bırakmakta yine vg dahil hertürlü performansı arttırır. "Her Türlüsünü". (daha nasıl anlatılır, yaşıyoruz işte durumu...)

ve link
    http://www.ssv.org.tr/sigarayi_birakin2.htm

18. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İzninle bu cümleyi biraz değiştireceğim...

Sigara süründürerek öldürür.

19. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu benim durumuma çok benziyor :D
    :cry:
    Sigarayı bırakan arkadaşları tebrik ediyorum
    Sigarayı bıraktıktan sonra ki bırakmak kadar zor olan adım
    Tekrar başlamamaktır
    İnşallah moraliniz ve motivasyonunuz bozulmaz :)

20. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Ben de 4,5 kere 1, 2 ay biraktim. cogunuza tuhaf gelebilir ama birakirken fazla zorlanmadim. bunu da suna bagliyorum, acayip inat ederek birakiyordum. birakali 1 gün olsa bile sigara icenlere karsi bakis acim degisiyordu. belki de kendimi zorla bu düsünceye sokuyordum ama etkisi oluyordu kesinlikle..

ve Centaur'un dedigi gibi yüzüm sariliktan cikiyordu ve renk geliyordu.. vücut kalitem nerdeyse %40-50 artiyordu.

neden mi yine basladim? iste hep o "nasil olsa biraktim, bi tane icyeyim bi daha icmem sonra" düsüncesi!

o bi taneyi iciyorsun. sonra da "bari bi tane icmissin daha sonra nasil olsa icmicen bugünün tadini cikar bi tane daha ic"

ondan sonra "bi sigara versene abi"
    ondan sonra "bi tane daha baglasana"
    sonra utancincimdan gidip paket aliyordum.. iste o paketi aldigin an kendini en kücük düsürdügün andir!

Sayfayı Paylaş