Tiromel'e Yarım Tablet Olarak Başlanabilirmi?

Konusu 'Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı' forumundadır ve serdar2048 tarafından 7 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. serdar2048

serdar2048 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar tiromel'e yarım tablet olarak başlansa fayda gösterirmi.
    Veya clen ile birlikte yarım tablet tiromel kullanılırsa etki gösterirmi zararlarını vücut tolare edebilirmi
    Ayrıca clen antremanlardan nekadar önce alınmalıdır(veya clen+tiromel)

Teşekkürler

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.069
    Ödül Puanları:
    0
    Farkinda misin bilmiyorum ama bahsettigin sey, tiroid hormonudur.
    Dengesini en son bozmak isteyecegin seylerden biri tiroid bezlerindir.
    Steroidlerle bir yere kadar, kur yapmayi anliyorum, ama tiroid hormonu bence hic sakaya gelecek sey degil.
    Leblebi degil yani...

3. yucerxx

yucerxx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    boşuna alma hipertiroidide insulinde artış yapar ve yağ dan çok kas verirsin hiç gerek yok

4. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    kötü tercih olur

Tiromel, Clen, Ephedrine tarzı ilaçların yan etkileri gerçekten çok fazla. Bir kere kalp ritmini bozuyor. Hayal görme, aşırı terleme, baş ağrısı ve çarpıntı gibi birçok yan etkisi mevcut. Hiç tavsiye etmem. Onun yerine supplementleri öneririm. İlacın içeriği şöyle :

tiromel TİROMEL TABLET A.İBRAHİM

ETKEN MADDE:
    L-triiodotironin sodium 25 mcg ENDİKASYON: Hipotiroidi, miksödem, kretenizm, basit guatr, hipotiroidizme bağlı sterilite halleri, iktidarsızlık durumları ve jinekolojik hastalıkların tedavisinde endikedir. Hipotiroidinin diğer tiroid hastalıklarından ayırımında kullanılan supresyon testinin yapılmasında da kullanılır.
    DOZ:
    Tedaviye düşük dozlarda ( günde bir defa 6 mcg yaklaşık olarak 1/4 tablet ) başlanır ve her 1-2 haftada bir doz artırılarak hasta için uygun günlük seviyeye çıkılır. Bu doz günde ortalama 25-75 mcg'dir. Miksödemde; 5 mcg ile başlanır ve 1-2 haftada artırılarak 50-100 mcg idame dozuna ulaşılır. Basit guatr'da; 5 mcg ile başlanıp 1-2 haftada artırılarak 75 mcg idame dozuna ulaşılır. Günlük ortalama çocuk dozları ise; 0-6 aylık 6-12 mcg, 6-12 aylık 6-18 mcg ve 1-12 yaş arası 12-25 mcg'dir. KONTRENDİKASYON: Adrenal kortikal yetersizliği olanlarda, tirotoksikozda ve etken maddeye aşırı duyarlı olanlarda kontrendikedir. DİKKAT: Angina pektoriste, kardiyovasküler sistem hastalığı olanlarda, yaşlılarda ve emziren annelerde dikkatli olunmalıdır. Hamilelik sırasında tedavinin kesilmesi gerekmez. Antikoagulan alanlarda ve diabetiklerde doz ayarlaması gerekebilir. Doz ayarlaması ile düzelen kilo kaybı, diare, terleme, baş ağrısı, kas zayıflığı, taşikardi ve insomnia oluşabilir. TİCARİ ŞEKLİ: 100 tabletlik blister ambalajlarda.

Yine de karar sizin....

5. hakanarif

hakanarif Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkdaşım iki tabletten fazla alma tıroid bezine bir zararı yoktur bir aydan fazla kulanma 2 hafta mola ver ister yarım tabletle başla istersen 10 tablet al iki tabletten sonra yarar görmezsin çünkü reseptör yoğunluğu yeterli olmaz Bu ilaçın kullnaım amacı düşük tiroid eksikliğini gidermek yerini alması değil sadece eksikliğini gidermek yani iyotu eksik alırsanız tiıroid bezi eksi k tiroid yapar buda hipo tirod eksikliği olur sadece tıroid işe yaramaz efedrin olmadan işe yaramaz. tiroid hücrelerin oksijen kullanma kapasiti ayarlar Yani bazal metabolizmasını ayarlar tiroid hormunu enerji kaynağı olarak daha çok yağ terci eder karbonhidrat yakımını kısıtlar mitokontriler daha fazla yağ asitlerinden atp üretmesini sağlar
    Sadece tiroid değil eferin alırsan kat kat etkisi artar biz buna yarışma türü yağ yakma diyebiliriz . Doğal olarak yapacağınız diyet karbanhidratları yakarak karbon hıdrat depolarını boşararak yağ asitlerin yakımı sağlarız. Tabi ara kasların yakmış olursunuz. Tırod hormunu sadece yağın üzerine hücum eder tırod hormunu fazla alınırsa bu kez kaslar zayıplama yapar Bu hormunu tam oranlı kullanırsanız en iyi sonucu alırsınız yani günde iki tabletten fazla olmacak

6. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Hem 3 senelik konuyu hortlatıyorsun.Hemde yalan yanlış tavsiye veriyorsun.Arkadaşın sağlık durumu hakkında bir bilgin varmı?Neye göre 2 tablet?Forumun herkes tarafından okunduğunu unutmayalım!Günde 10 tane alınca birşey olmıyacağına eminmisin?Ben değilim çünkü ;)

super_hornet bunu beğendi.
  7. hakanarif

hakanarif Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş 15 tane aldım ve hiç bir şey olmadı nedeni ise hücre reseptörlerin yetersiz oluşunundan dalayı çünkü ben de normal toz olsun olmsın fark etmiyor çünkü benim reseptörlerin bu yapay troidlere etki etmiyor. her kişini kendine göre troid hormonu vardır ve yapay troidler bir çoğunla etki eder çok az kişiye de etki, etmez

8. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    15 tane almış birşey olmamış.Aferin sana.Normal insanı tiroid komasına sokar o miktar.

Hakanarif forumu işgal ediyorsun.

Achilles1980 ve super_hornet bunu beğendi.
  9. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    ya niye herkes böyle kolaya kaçar anlamıyorum yarışmaya katılacaksan az vaktin varsa hayatını bu işten kazanıyorsan tamam anlarım ama ne bu acele ya :)

10. asliok

asliok Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    kullan da gör kas kaybetmekten başka bir işe yaramaz, gereksiz...

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.553
    Ödül Puanları:
    123
    Kaliteli beslenirsen kas kaybetmezsin merak etme. Ama tabiki sağliğa zararı var. Sırf bu yüzden bile kullanmaya değmez.

pastnova bunu beğendi.
  12. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Biz hastalara bunu verirken devamlı doz ayarlaması için çağırıyoruz.Biraz fazla geldimi haftasonu şu kadar kullan hafta içi bu kadar kullan filan diyoruz.Jelibon sanıyor heralde bazı arkadaşlar.Ki kullanmaya özendiğiniz mucizeler beklediğiniz ilaç "t3" t4 filanda değil.Çok daha aktif bir form.Normal tiroid hastalarına t4 verilir ,düzelmeyince önce t4-t3 karışımı ilaçlara geçilir.Onlara bile direk t3 verilmez.

Bilmemek ayıp değil.Araştırın forumda herşey mevcut.

Coyote bunu beğendi.
  13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.553
    Ödül Puanları:
    123
    Çok haklısın utaranak söylüyorumki bende kullandım, ancak o an başka çarem yoktu. T3 ve T4 içeren ilaçlar vücudun doğal üretimini yavaşlatıyor doğal troit üretimi için iyot içeren besinleri kullanmalısınız.

Öncelikle yağ yakmak isteyen arkadaşlarımızın beslenmesine lahana eklemelerini tavsiye ederim.

doğal olarak lahana tüketmeye başladıgımızda Tiroitlerde artış görülecektir.

Ayrıca lahana çorbası diyeti değil bakın uyariyim beslenmenize lahana yemeklerini ekleyin. normal beslenin ama haftada 3-4 gun yüksek lahana içeren besinler tüketin çiğ tüketmeniz çok daha iyidir.

İlaç formunda almaktansa besinler ile almak daha iyidir.

Lahana ve lahana familyası üyesi sebzelere bakarsanız yağ yakımında çok etkili oldugunu görüceksiniz.

bunlar son çareler bile değil aslında.

Son düzenleme: 4 Ekim 2010
  14. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    t4 benim metabolizmamda çok aşırı yavaşlama yaptı nedense 10 gün kadar kullanıp bıraktım dinlenik nabız 40 45lere kadar düştü 1 haftadır kullanmıyorum normale dönmeye başladı
    kabul ediyorum hataydı bence bu tip ilaçlar amacı dışında kullanılmamalıdır

15. Snickers12

Snickers12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ben Dün Yanı Salı Günü Akşam 90 Tane Hap Aldım. Yag Yakmak İcin Kullanıyordum Ama O Anın Verdiği Dengesizlikle 90 Tane Birden Aldım.. Uyudum Sabah Normal Olarak Kalktım...

16. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    ''Ben de geçenlerde 1000 tane hap aldım.Sabah kalktım hiçbişeyim yoktu.Herkes alsın.binden aşşağısı kesmez'' demekle 90 tane hap aldım demek arasında bence etik açıdan bi fark yoktur.SU'yu bile fazla içersen adamı anında öldürür.Sen neyin peşindesin Snickers?Kötü örnek,örnek değildir!

Sayfayı Paylaş