tiroit tembelliği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve patlıcan tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    eger konu bır hormon ılacı ıse doktor olmama gerke yok steroıd turevı hersey hakkında bılgım var

bak bu t4 asıl hormon dgeıl yanı sen bunu t3 ıle karıstıryorsun sanırım

uzun sure t4 kullansa bıle doktor keselım dıyebılır sorun yok yanı ılac aldı dıye bagımlısı olmaz

senın dedıklerın yanı almassa ıste hemen yanetkılerı olucak falan t3 ıcın gecerlı

t4 de sorun yok

doktorunuz neyı uygun goruyorsa odur

cunku tsh degerı eskı hale gelene kadar t4 tedavısı ılacın amacına uygundur

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de hipotriod var. Euthyrox 50lik kullanıyorum ve sanırım ömür boyu kullanmam gerecekmiş.
    İlaç kullandıktan sonra tekrar tahlil yaptırmaya gittim ve hormonlarım dengeye oturmuştu ama yinede devam edilecek ilaç kullanılmaya. Size doktor daha yaşınız erken diye niye dedi anlamadım ama

Efrahim ve Danny Boy bunu beğendi.
  3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende Euthyrox 50mg kullanıyorum hergün birtane degerlerim normal cıkıyor testlerde bende nodüller var bu yüzden baslattı dr. 6 ayda bir kontrolüm var hala devam ediyorum ilacı kullanmaya dr. aksini sölemedi

Danny Boy bunu beğendi.
  4. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    @Danny_Boy T4 De Bir Hormondur. Tamam Steroid İle İlgili Çok Bilgili Olabilirsin Eyvallah. Ancak T4 İle T3 Arasında Pek Fark Yok. Bilirsin Ki T4 Kanda Serbest Dolaşır Hücreye Girdiği Zaman T3 Olur.
    http://www.ansiklopediatri.com/goster.asp?dil=tr&terim=720
    So: T4 4 İyotlu Bir Moleküldür.

5. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    doktorun erken deme sebebi buyuk ıhtımalle ılk tahlılımı gostermedım 4.2 2.sını gosterdım ılk yabdırdım sandı galiba.2.side dahada artış oldu bide fazla yuksk dııldi iyotlu tuz koyun yemeklere dedi.bızım normal kullandıgımızda iyotluymuş sonradan gordum.. bakalım bu ara tahlıl tekrar yaptırıcam. düzelmemisse buyuk ıhtımalle kullanmya baslıcam.

Danny Boy bunu beğendi.
  6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sanırım sen ardakı farkı hala anlamadın yada anlmak ıstemıyorusn

t4 asıl hormon degıl asıl hormon t3

zaten o yuzdendır kı t3 daha etkılıdır ve daha hızlı etkı eder

t4 eger gerek yoksa yanı senın genetık sınırın neyse o kadar donusur fazla degıl

t3 ıse aldıgın kadar ıslev gorur sen gunde normalın 5 katı al 5 katı ıs yapar ozman

ama t4 yıne soluyorum asıl tıroıd hormonu degıldır t3 e donuserek ıs gorur ve ıhtyac kadar donusur

asla t4 alındı dıye ınsandakı uretım 0 lanmaz

ama t3 de zmanla 0 a dogru gelır

bu sebebden tıroıd bezı hıc olmayanlara t4 verılmez dırek t3 verılır . barı burdan bır mantık yurut

tedavı edılmemıs en kucuk bır tıroıd sorunu ılerde t3 e bagımlı hala getırır

Son düzenleme: 2 Nisan 2012
  7. redcoral

redcoral Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maalesef tiroit hastalığının tedavisi yoktur, öbür boyu ilaç kullanmak zorundasınız

8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bende euthyrox 25 kullanıyorum. yaklaşık 5 senedir. bu sıkıntıyı 5 sene önce tesadüfen farkettik bir tahlilde ve ömür boyu kullanmak gerekecek.
    Şimdiki sonuçlarda tsh, t3-t4 normal çıkıyor ama bu herşeyin normal olduğu anlamına gelmiyor bence. tiroidin tembel olması dışardan takviye alınsa bile başka arızalara neden olabiliyor sanırım.
    Mesela ben çok düzenli beslenmeme rağmen kllesterol ve ldl kollesterolüm hep yüksek. ilaç kullanma seviyesinde ama almıyorum. hem düzenli beslenen hemde 5 gün egzersiz yapan birisinin böyle yüksek olmasını tetikleyen birşeyler olmalı. Ayrıca deli gibi çalışsamda diğerleri gibi hızlı gelişim ve yağ yakımı elde edemiyorum. beslenmeyi birazcık kaçırdımmıhemen yağlanıyorum maalesef :(

Sayfayı Paylaş