Tiroit Bezleri - Kilo Sıkıntısı İçin Yardım Lütfen

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ULUZ tarafından 24 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ULUZ

ULUZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar/abilerim. 16 Yaşındayım , 1.90 boy - 130 Kiloya sahibim. Kontrole gittiğimde 3 yıl önce tiroit bezlerimin yavaş çalıştığını öğrendim. Kiloya sebep olur dedi doktor. Belli zaten 130 kilo :) Yakındanda uzaktanda artık afedersiniz ayı gibi görünmeye başladım. Göğüsler sarkıyor. Arkadaşım tavsiye etti fitness a git diye ( yaşadığım şehirden değil başka bir şehirden) . Fakat şehrimde bildiğim kadarıyla spor salonu bulunmuyor. ( Varsada açıkcası şu aralar durumum yok). 6 Yıl önce Zatürre geçirdim , yaklaşık 1 ay hastanede kaldım. Diyeceğim şu dur ki ; kilo verip - fitness yapmama tiroit bezlerim engel olur mu ? Evde bir koşu bandına sahibim . Her gün 45 dk 4-5 Hızlarında yürümeme rağmen 1 ay da gram değişiklik olmayınca bırakmıştım. Başka nasıl kilo verebilirim ? Okuduğunuz için teşekkürler yardımınızı bekliyorum.

2. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    yediğine içtiğine dikkat etmessen kilo veremessin kardeşim spor çok büyük bir etken tabiki ama yeme içme herzaman ön plandadır 2.5 ayda yaklaşık 20 kilo verdim http://i.hizliresim.com/Kgp5Y5.jpg buda before afteri sana önerebilceğim 1-2 beslenme programı olabilir bunlara uyarsan istediğin sonucu elde edebilirsin yok uymassan kilolarına alışmanı tavsiye ediyorum tiroit bezlerinin yavaş çalışması tabiki kilo vermende çok küçük bir engel yani çok sıkıntı yaratmaz sana önemli olan ne kadar doğru spor yapıp beslendiğindir yaşın çok genç çok çabuk forma girebilirsin bu senin elinde.

Sayfayı Paylaş