Tipsiz Olmak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve tevhid61 tarafından 31 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    İşte en çok kafaya taktığım sorunum...Kendini beğenmeyen herkes kafaya takar zaten.Hele ergenlik çağındaysanız daha kötü.bende kendimi tipsiz olarak görüyorum.karadenizli olduğum için burnum biraz büyük.ne büyüğü bayağı büyük ve aynaya bakmaktan çekinir oldum.bence herkesde beğemediği bir sorunu vardır.bilmiyorum ilkokul sondayken bana çok kız aşık olmuştu ama ben yinede kendimi bu aralar tipsiz olarak görüyorum.Hep burnumdan dolayı cidden suratıma göre büyük duruyor.Ama genetiğe benzemiyor ergenlikten dolayı böyle herhalde ne biliyim genetikte olabilir.İşte böyle kendimi tipsiz olarak gördükçe kızlara karşı olan özgüvenimde azalıyor.birini beğenip yakınlaşmak istesem ''bu kız benim nereme bakacak ya tipsizim ben'' gibi düşünceler aklımdan geçiyor.body işinede biraz bu yüzden başladım.''madem suratım tipsiz bari vücudum güzel gözüksün'' düşüncesiyle işte.bazen düşünüyorum ''bazı insanlar ne kadar yakışıklı ya vaybee'' diye.sonra düşünüyorum ben neden böyleyim.insanın böyle düşündükce body yapasıda gelmiyor.İşte böyle içimi dökmek istedim ve döktüm başka içini dökmek isteyen arkadaş olursada burdan dökebilir.Bazen düşünüyorum hayat cidden adaletsiz be..

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Eveeeeeet mesele derin :) bence burun olayını es geçelim artık onu kabullenmen gerek..yani burun boy gibi irileşmek gibi bir şey değil yani geliştikçe burun büyümez veya ergenlik dönemine has oalrak burun büyümez büyükse büyüktür ;9

ama sen o gibi şeyleri görmezden gelmeye ,kendinle barışık olmaya çalışmalısın....şöyleki sende diyorsun zamanında çok kız bana aşık olmuştu..demekki deidğin kadar da tipsiz değilmişsin yoksa aşık olan kızların kör olması lazımdı,zengin (çok zengin) olmuş olsan belki paran için deriz..ama sanmıyorum öyle değilsin yoksa vücuda bile gerek duymazdın ;9

bence canını sıkma artık olan olmuştur çirkinsin veya değilsin..bence birçok kişide vardır bu kendini beğenmeme durumu,bana sorarsan takma kafana yaşa hayatını senin kaderin birine yazılmış ve birbirinizi zaten bekliyosunuz ...ben esmerim...benimde saçlarım lise yıllarındaki gibi değil..ahh ahha saçlarım dökülüyor deyip dert yanmaya başlarsam e üzüntüden dahada falz kötü olacağımıda biliyoru zamnında çok takardım ama baktım işe yaramıyor öyle yada böyle gidiyor hayat..ve şimdi 2. çocuğum oldu hayat devam ediyor ;)

kısacası sıkma canını kızlar için üzülmeye değmez ver odunu gitsin :)

yellow_captain, ---RamSes---, Azi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ver odunu gitsin :D yıkıldım yemin ediyorum gülmekten :D ayrıca trabzonlu kardeşim, senin burnun büyükmüş değilmiş bunları değiştiremezsin, gözlerin atıyorum mavi, hoşuna gitmiyor, bunu da değiştiremezsin (renkli lens olayını saymazsak). değiştiremeyeceğin şeyler için üzülmeyi bırak. body sporundan bir örnek vereyim

tolga murat balıkçı. 17 yaşında bacağını kaybetmiş bir insan. 17 yaşına kadar ciddi manada vg yaptığını hatırlamıyorum m&f türkiye'deki yazısından. kendisi şu an 30 yaşında ve iddia ediyorum, bu ülkedeki insanların %98 inden daha iyi bir vücuda sahiptir. bunu sana şu yüzden söylüyorum, bu insan bacağını kaybediyor, resmen bir uzuvun gidiyor daha ne olabilir? ama ona rağmen üzülmüyor, kendi deyimiyle "gidene üzülmüyor, var olanı güçlendiriyor" sonrasında ise bu güne kadar uzanan bir başarı hikayesi.

özellikle tolga murat balıkçı'dan örenek vermemin sebebi onun eksiklerinin olmasına rağmen kendiyle barışık olması. aynı şekilde senden çok daha kötü durumda olan insanlar var şu dünyada (kötü durumdasın anlamında değil yani). siyam ikizleri var, kör,sağır,dilsiz, kolsuz, bacaksız, zihinsel engelli vs vs. bu tip insanların bazı şeyleri geri getirme imkanları 0. o yüzden halinizi görün, ve buna şükür edin derim ben. sonuçta tabi ki bazı şeylerden memnun olmayabilirsin ama siman, kesinlikle kendinle barışık olman gereken bir yer. boyunu uğraşarak uzatabilirsin, kilo alıp verebilirsin, saçına sakalına vs dikkat edersin ama sima ile barışık olacaksın başka yolu yok. ayrıca demirca256 kardeşim de belirtmiş, bazı kızlar seni beğeniyorsa demek olur ki sende boş değilsin çok.

umarım yardımcı olabilmişimdir sevgili tevhid61

Azi, AngryHun, tevhid61 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    evet r10'un bahsettiği şahısı beyaz şovda izlemiştim...gerçekten mükemmel bir azim örneği ayrıca hayatımda gördüğüm en mütevazi insanlardan birsi..başkası olsa burnu havada olurdu kim me derse desin bu böyledir...ama adam gerçekten taktir edilecek birkişilğie sahip..yani demem oki kardeşim...o adam olmayan bacağına aldırış etmeden neler başarmış..senin eksiğin yokki hatta deidğine göre fazlan var(burun büyüklüğü) :) sen kimbilir neler başaracak ve neleri götüreceksin ;)

AngryHun ve tevhid61 bunu beğendi.
  5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Dünya adaletsiz değil, sadece sen ergensin ve yaşın daha 14. Yorum gerektirmeyen bir başlık.

Azi, AngryHun ve loveofbody bunu beğendi.
  6. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    14 yaş daha çocuk demek ilk okulda ne kadar tipsiz kızlar vardı ne tipsiz cocuklar vardı yeminle en tiksindigim kız bile süper olmus burnum benimde buyuktu 14 *15 yasında davul gibiydi .yaş ilerledikce kafaya takmamaya basladım kiloluydumda 14 yasında 75 kıloydum herkes ögr vs dalga gecerdı ark dalga geçerlerdi çok üzülürdüm .onu bırakıp kendimi derlerime verdim liseye geçince yeni bir hayatım basladı spora +derse basladım hem cok ders hemde cok spor yapıyordum ne dinlenmesini ben yarın sınav varken gece 3 te spor yapıyodum saat sabah 3 ten gece 3 e kadar ders gece 3 te gozumden uyku aksada gene sporumu eksıltmezdim. suan ilkokuldakı arkdaslarım yenı ıltıbat kurdum arkadaslar sen kımsın diyor. suanda.... suanda spora önem vermıyorum dersime önem veriyorum öss[lys] hazırlanıyorum zaten bu buyuk sınavıda gayet basarıyla tamamlıyacagıma inanıyorum üniversitede spora tam gazzz.

AngryHun ve tevhid61 bunu beğendi.
  7. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    dünyamı adaletsiz değil? o zaman sanırım sen başka bi dünyadansın.dünya adaletli olsaydı afrikada çocuklar ölmezdi insanlar elinde olmadan doğuştan engelli olmazdı değilmi? kim ne derse desin bu dünyada adalet yok.öteki dünyada olacak ama bu dünyada yok.

AngryHun bunu beğendi.
  8. x-ternal

x-ternal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Maddi durumun iyiyse ilerde estetik ameliyat yaptır.

AngryHun bunu beğendi.
  9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Kime göre adalet neye göre adalet???

Sen kendını begenmıyorsun dıye adalet yoksa, ohoooooooo.

Yaşın küçük, biraz dinini araştır yukarda yazdıklarının ve tüm diğer sorularının cevaplarını bulacaksın.
    Dinini araştır diyorum çünkü yukarıda saydıkların ancak ilahi düzenle açıklanabilir.

Ayrıca sen eğerki afrikadaki çocukların sefaletini düşünüp bu adaletsiz diye yazma hakkkını kendinde buluyorsan o zaman burnun büyük diye tasalanacak son adam olman gerekir.
    Madem oralardan örnekler verdin yat kalk haline şükret onları düşünerek.

Son düzenleme: 1 Eylül 2011
    ---RamSes--- ve AngryHun bunu beğendi.
  10. x-ternal

x-ternal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İslam dinine inanıyorsan şunu da söyleyeyeyim. Kızların beni beğenmemesinden korkuyorum filan demişin. İslamda flört etmek günahtır. Bir erkek ve kadın evlenmeden bırak el ele tutuşmayı baş başa bile kalamaz.

AngryHun bunu beğendi.
  11. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Mesajlarımızı din eksenine kaydırmadan yazmaya dikkat edelim lütfen arkadaşlar.

@tevhid61, hepimizin elinde kendimizin karar veremediği doğuştan gelen bir malzemesi var. "Ben neden böyleyim" demek yerine "Elimdeki malzemeden en iyi nasıl yararlanabilirim" i sormalıyız kendimize.
    Esas kilit nokta da kendimizle barışık olmak bence. Ne kadar yakışıklı olursak olalım, kendimizle barışık değilsek hiçbir işe yaramaz. Kendimizi sevelim, yeter.

Azi, AngryHun ve tevhid61 bunu beğendi.
  12. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar şuan bu dünyada adalet yok.kimse islama göre cahil bir şekilde konuşup allahın adaletine güvenerek adalet var demesin.tamam allah adaletli onu anladık ama bu dünyada adalet yok arkadaşım yok.bu arada anlamadım neden beni bozma ezme küçük düşürmeye yönelik cümleler kuruyorsunuz? halime şükretmediğimi nerden biliyorsunki.haime şükrediyorum ama adaletin olmadığını rahat bir şekilde söyleyebilirim.ayrıca konu bu değil taktınız adalete.

AngryHun bunu beğendi.
  13. x-ternal

x-ternal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet haklısın, bu dünyada adalet yok. Burnuna çok taktıysan, maddi durumun iyiyse ilerde estetik ameliyat ol.

AngryHun bunu beğendi.
  14. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    ergen işte :) şimdi burada optimum whey kadar yorumda yapsak arkadaş sittinsene bizi anlamayacak.bu yollardan hepimiz geçtik,biliyoruz.oda yaşayarak öğrenecek en nihayetinde.o yüzden yorum yapmaya gerek duymuyorum ben.

demircan256 bunu beğendi.
  15. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    ne tipsiz adamlar var yanlarında manken gibi kızlarla dolaşıyorlar..hadi onların yarısına zengin diyelim ya diğerleri ne olacak..

olay ne biliyor musun? kendine güveneceksin.sen kendine güvenmezsen kimse seni adam yerine koymaz.benim bugüne kadar öğrendiğim bir şey varsa kadın-erkek ilişkileri ile ilgili o da budur..

demircan256 ve AngryHun bunu beğendi.
  16. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Ergenlik çağı bittikden sonra yapı oturur, o yüzden ergenlik çağında takma. canadianfb' ninde dediği gibi kimseyi kendinden üstün görmiceksin *özelliklede karşı cinsi.

demircan256 ve tevhid61 bunu beğendi.
  17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bu tarz sorunalr ergenlıkde oluyor bence sert cıkmayalım

sız bıde bnı ergenken gorcektınız yok tıpım kayık yok sacım dokuldu yok sıvılcelerım cok bılmem ne herseye takrdım kafamı . bı kac ornek verım cunku ben baya manyak bı ergendım

hele bu sac mevzusundan cok cekmıstım dokuluor sanıyordum tabı ole bır durum yok yanı bı gun bı arkadsım bak bn bu sampuandan kullnıorum cok gur oldu sacım dedı ve bana aktarda yapılmıs bır sampuan verdı geldım 1-2-3 gun derken hafta sonu bı kaısntı basldı ama ole bole degıl kafam yzum heryerım kıpkırmızı oldu

doktra gttk meger cıddı bır alaerjık reaksıyon gostermısım butun sacımı ustura vurdurmak zorunda kaldım :) o gunden berı hıc kafma takmm sacımı :)

sıvılcelerım gecsın dıye gıttım bılıcsızce ısmını vermım ama herkes bılır bı hap aldım r.... 1 ay kullndım tum cıldım kurudu pul pul dokuldu 4 ay tum vucduma nemlendırıcı surdum gunde 8-10 kez . o gunden berı sıvılceye takmam :)

bı arada boyumun kısa oldugu dusunmeye basldım . gıttım boy uzatcam dıye bı spor salonuna hocaad baya efendı bılgılı brı . durumu bana acıkaldı boyun genetıktır ama az yardımı olur sporun dıye 4-5 hareket gsterdı hrgun gel yap dedı . hoca 5 yap dedıyse ben 15 yaptım bı gun barfıkste esnerken belımı ıncıttım :) o gundne berı de boyumu kafama takmam :)

bı ara da neden lan bnım sakalım yok dedım :) gunde 3 kez tras oldum . butun yuzum jılet yzunden soyuldu kıpkırmızı oldu . en kotusu tarıs oldum 20 gun yuzum kırmızı dolastım :) o gunden berı de saklımı kafma takmam :)

sonrada vucudum da kı kıllara kafayı taktım neden cıkmıolar dıye . gttım yıne tum vucudumu tras ettım . yıne aynısı oldu tarıs ve heryerde kesıkler. o gunden berıde vucudumdakı kıllara kafamı hıc takmam :)

bı donem her gun ısyan ettım bn nedne yakısıklı degılım dıye . cozum bulamadım tıpıme . gttım sacma bır cekıngenlıge burundum . kızlarla hıc konusmaz oldum . o gunden berıde tıpıme takmm kafamı :)

bı arada sesıme kafayı taktım hergun yumrta ıctım agır bıcımde salmonella oldum 4 ay tedavı grdum . o gundne berıde sesımı kafma takmam :)

daha bole bır suru sacma sey yaptım

su ankı durumu solım merak edenlere

sacım oldukca gur ve yerınde okadr kur yaptım ama hıc dokulmedı

ne yesem ne kullnsam sıvılcem yok tertemız bır yuzum ve vucdum var sıvılceyı yıllardır grmedım

boyum su anda 184 kısa degılm farkındayım

sakalım cok gur bazen trasta zorlanıyorum

vucdumun heryerı kıl doldu :) defıne oldugumda 15 gunde bır agda yapmak zorundayım

su an oldukca yakısıklıyım kendımı de sevıyorum zaten kızlarda benı sevıyor

sesımde oldukca hos evet sarkı soleyemıyorum sıırde okuyamam ama oldukca duzgun bır sesım var
    ---------------------
    ısın kısası ergenlıkte kafana cok sey takma az buyudugude hepsı gecıor hatta ozluyorsun o yasları rahat ol bıraz

18. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadasım yaşında normal benimde başıma geliyordu

- tipsizlik benim niye oram öyle
    - çekingenlik
    -kel kalma korkusu
    -cinsel konuda kendini kötüleme
    -dersler konusunda kendini aşşaglama

bunların hepsini atlattım hepsine çözüm buldum kızlarla aynı erkek arkadasımmıs gıbı konusuyorum hıc cekınmıyorum %100 dogal

çekingenlik - hayatta çekinecek birşey yok herkes senin gibi 0dan başladı

kel kalma -bunda çok sitrese girmiştim sonra jason statham gibi karizmatik olabilecegimi düşündüm bircok kel ve yakısıklı olan çok oldugunu farkettim.fakat suanda 1 damla kellik yok :D

cinsel konuda-normalın bayagı ustunde bırı oldugumu bıle bıle hala üzüldüm hep fakat benden daha kötüler oldugunu düşündüm.

dersler konusunda aşaglama lise 1 de neredeyse sınıfta kalıyodum lise 2 de öyle çalıstım kı fen ögrencisi 90 kişiden 4. yum daha okul hayatım devam ediyor iyi bir
    üniversite yani kesinlikle bilgisayar mühendisligi .. kazanana kadar o ygs sınavından vazgeçmiyegecegim çok kararlıyım. gerekırse 10 kerede girerim o sınava fakat 1 kere aylarca durmadan çalışşam 1. de girmek istiyorum yani 1 de girebilmek varken 2 3 4 leri niye deniyim.

hayat savaştan olusur herkes yaşam savası verır sende kalbi hafif sıkısan birisin sadece.

demircan256 ve tevhid61 bunu beğendi.
  19. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu şekilde engellerle, sorunlarla karşılaşmadan hayat sürmek mutluluk getirmez ki, önüne çıkacak engelleri, sorunları, dertleri, tasaları her birini aşa aşa ilerlemek ve her bir engelde dahada gücüne güç katmaktır bence mutluluk, yaşamdan haz almak.

demircan256 bunu beğendi.
  20. tevhid61

tevhid61 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    madem yorum yapmaya gerek duymuyosun neden yorum yaptın? yani madem bi yardımın dokunmuycak yada sende kendi başından geçen şeyleri anlatmıycaksın neden benim hevesimi kıracak küçük düşürücü şeyler söylüyorsun? yani böyle yazdında hoşunamı gitti kendini dahamı iyi hissettin? bi yardımın dokunmuycaksa yazma gitsin ne zorun varki gereksiz bir konuysa hiç girme vve yorumlarıda okuma başka konulara bak.ya anlamıyorumya bir diğeride D.Wolf yorum gerektirmeyecek bir başlık demiş ve yorum atmış.ne yani yorum gerektirmeyecek bir başlıksa neden yorum attın? yani illa söylemen lazım dimi açtığım başlığın yorum gerektirmeyeceğini.böyle insanları aklım almıyor.

Sayfayı Paylaş