Tip 2 Diyabet ve VG Beslenmesi Nasildir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve elipina tarafından 25 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. elipina

elipina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aranizda tip 2 diyabetli var mi?
    Varsa, nasil bir beslenme sistemi takip ediyorsunuz ?
    VG yaptiginiz icin dikkate ettiginiz ya da edilmesi gerek ozel noktalar var midir?

Tesekkurler.

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    işte insulin burada devreye giriyor. İşte Glisemiks Endeksi burada devreye giriyor. İşte "İyi karbonhidrat" burada devreye giriyor. İşte öğün sıklığı burada devreye giriyor. Senin durumunda olanlar daha iyi cevap verecektir. Ben sadece bu noktaların önemine vurgu yapmak istedim.

3. elipina

elipina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok, daha iyi cevap verecek durumda degilim. O yuzden bforumda sormak istedim :)

4. elipina

elipina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki, sorumu soyle degistirsem:

Aranizda uzun sureli dusuk karbondhidratla beslenip (low-carb diyet) spor yapan varsa eger;

Surdurulebilirligi nedir bu beslenme tarzinin? Ne kadar zamandir yapiyorsunuz?
    (bir sure sonra eski diyete,sekerli gidalara donme ihtiyaci oluyor mu mesela?)

Varsa, 'tatli krizleri' ile nasil basa cikiyorsunuz?

Ogun sayiniz nedir?

Spor (cardio ya da agirlik calismasi ya da ikisi beraber) yaparken dikkat ettiginiz seyler nelerdir?
    (antrenmani sabah ya da aksam yapmak vb )

(Ve eklemek istediginiz diger her sey )

Bunu denemis, halihazirda yapiyor olanlar tecrubelerini paylasirsa cok guzel olur :)
    Saygilar...

5. fatiheser20

fatiheser20 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    selamlar ben tip 2 diyabet im.vücut geliştirmeyi 1 senedir yapıyorum.başladığımda 72 kg le başladım şu anda 78 kiloyum,gayet iyi gidiyor.hca1 spora başlmadan 6,9 larda idi,sporla ile 5,2 lere kadar düştü.yemek ve antreman dengesine dikkat ederseniz iyi sonuçlar alınıyor,çalıştığım ağırlıklarda bayağı bir arttı.sorun yok gibi görünüyor.en büyük çelişki karbonhidrat tüketiminde yaşıyorum ama bi şekilde aşıyorum.diyetimde pilav çok az,patates günlük 600 gr,iki adet muz ,iki adet elma ve bolca kuruyemiş ve 100 gr yulaf var.pilav makarna bulgur olarak değiştiriyorum.her idamanımdan sonra kardiyom var.idmansız günlerdede hareket ediyorum,yürüyüş ve merdiven.haftada 4 gün spor yapıyorum.hedefim bu sene sonuna 85 kilo olmak,ondan sonraki senede 90 kg a çıkmak.bu arada karbonhidratsız ilerlemenin çaresi benim görüşümce yok,ben karbonhidrat tüketiyorum.

Sayfayı Paylaş