Tip 1 Diabet ve Bodybuilding'e başlamam

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Urinatores tarafından 13 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Urinatores

Urinatores Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese merhabalar;
    32 yaşındayım.Yaklaşık 7 ay önce ani bir rahatsızlık sonucu Tip 1 diabet teşhisi alarak ömrümün geri kalanını bu şekilde geçireceğimi öğrendim.7 ay önce 180 cm boy 92 kg olan bedenim şuan 74,5 kg a düştü. Düzenli olarak insülin kullanımı,sıfır şeker, minumum karbonhidrat ve yüksek oranda sebze ve protein ile beslenerek hem kilo verdim hem kan değerlerim gayet normal duruma döndü. Bahsettiğim zaman aralığında herhangi bir spor faaliyetinde bulunmadım. Şeker hastası oluşum sebebiyle hali hazırda gayet sağlıklı beslenmeye dikkat etmem,en ufak karbonhidratı bile saymam gerektiğinden bunu bir avantaja çevirip ideal kilo aralığına düştüğüm için vücut geliştirme sporuna baslamaya karar verdim.Konuyu doktorumla görüşüp onayını aldıktan sonra evime yakın olan bir spor salonuna kayıt oldum. Hastalıgımdan eğitmenleri haberdar ettim.Kilo ve yağ kas ölçümü yapıldı, 75 kg olduğumu yağ ve kas oranımın gayet makul olduğunu sadece asit ve mineral değerlerin biraz yüksek çıktığını belirttiler. Evet daha önce ağırlık antremanı yapmadım, salona adım atmadım ama yüzme, serbest ve tüplü dalış, basketbol hayatımın bir parçasıydı.Dalış hala profesyonel mesleğim.Bunlardan bahsettim ve şöyle bir program aldım:
    Chess Press
    Pex Fly
    Lat.pulldown
    Nov.Rov
    Wide Grip Rov
    Dumbell Lat.Raise
    Dumbell Front Raise
    Push Down
    Cable Curl
    Bu hareketler 1.gün programında 3 set 12 tekrar yapıldı.
    2.gün programı için
    Leg ext.
    Leg curl.
    Leg press
    Walking lunge
    Leg curl
    Ab crunch
    Leg Raise
    Knee up
    Bu hareketler de 3x12 olarak program kağıdına yazılmış. Yazımda hata olduysa affola elyazısı ile yazdıklarından bunlari cıkarabildim.
    Bugün ilk programı uyguladım.Baslangıcta 15 dakikalik bisiklet ile ısınma yaptım.Anormal zorlandım diyemem.
    Ama gerek salonun kalabalıklıgı,gerek eğitmenlerin sürekli meşgul oluşu, fazla ılgılenemeyısı bende acaba dogru yolda mıyım sorusunu aklıma düşürdü...
    Verdiğim bilgilere bakacak olursanız yorumumuz olur mu? Aman dikkat diyeceğiniz, sakın ha diyeceğiniz bir nokta var mıdır?
    Herkese saygılar sevgiler

Sayfayı Paylaş