Testosteron üretimi hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve pwii tarafından 5 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Tüm vücudu yoracak ağır egzersizler testosteron üretimi için ideal deniyor. Peki bir örnek verirsem 2 ay ağır egzersiz yaptım ve testosteronum 2 katına çıktı diyelim. Artık bu vücudu korumak için aynı ağırlıkları daha az stress ile kaldırıyor olacağım. Peki bu durumda vücudu zorlamadığım için testosteronum düşer mi?

2. Iron Muscle

Iron Muscle Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Forumda senin gibi birçok arkadaşı görüyorum nette görüp duydukları şeyler hakkında konular açıp testo üretimini ciddi derecede artırabileceklerini sanıyorlar ama işler sandığınız gibi yürümüyor. Vücudunun normalde haftalık 60-70mg testosteron salgıladığını düşün senin bunu doğal yollardan 120-140mg yapman imkansız tekrarlıyorum imkansız. Dış etmenler vasıtasıyla dikkat ederek max. 70mg olan testeyu 80mg yaparsın ki bu bile çok zor. Ha zaten yapsan bile aradaki 10mg ın etkisini hissetmende imkansız yani doğal yollardan testo üretimini artırmaya çalışmak havada kürek çekmeye benzer bence.

ottomanizm, lordeng ve doxux bunu beğendi.
  3. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Tamam çok biliyorsun. Yahu arkadaşım ben sadece orada örnek verdim 2 katı artmış farzedelim diye.

4. Iron Muscle

Iron Muscle Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Sen ilk olarak üslubunu düzelt! Burda konu açıp yardım istemişsin gelen cevaplara da saçma sapan yorum atıp canını sıkma insanın tamam mı canım?

Bende sana ne derece artırabileceğini anlatmaya çalıştım bunun için değer mi değmez mi sana kalmış.

lordeng bunu beğendi.
  5. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Anlamadan atar yapma. Konunun içeriği farklı, sen gitmişsin orada örnek verdiğim şey hakkında yorum yapmışsın. Konu içeriği hakkında bir şey biliyorsan yaz, bilmiyorsan yazma benim konularıma.

6. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar tartışmanıza gerek yok benimde zannımca şuan testo ile alakalı araştırma yaptım yabancı kaynaklı ve testo booster veya anabolic steroid almadan ve ciddi anlamda kas kütlesi edinipte gerçekten ağır idman yapmadıkça çok artmaz diye düşünüyorum. sonuçta burda profesyonel body ci olmayı en azından ben düşünmüyorum ki adamlar ciddi miktarda testo alıp anca artırabiliryorlar. düzgün antrenman ritminde çok artmaz testo

7. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Öncelikle ikiniz de yanlış biliyorsunuz. Doğal yollardan testesteron artar, ama çok fazla farketmezsiniz veya hemen olmaz bu iş kolayca. Antrenmanı ağır ve sert yap, büyük kas grubu çalış artar. Artar diyorsam Iron Muscle isimli arkadaşın dediği kadar az değil ama iki katına da çıkmaz. Doğal beslen fındık fıstık ye (abartma ki yağlanmayasın sonra) elma, muz ye. Çinko da testesteronu artıran etkenlerden. Yağ oranını düşür, bel kenarındaki yağları erit olabildiğince artar. En önemlisi de yapamazsın diyenlere kulak asma. Bol şans.

ArnoldBody bunu beğendi.
  8. kültigin_ün

kültigin_ün Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Testesteron seviyenizde ancak ufak değişimler yaratabilirsiniz. Bu ufak değişimler performansınızı ve hipertrofinizi etkiler mi tartışılır. Placebo etkisi olarak daha faydalı olabilir belki sonuçta positiv düşünmenin gücü. Zaten testesteron seviyenizi çok fazla artırmak istemezsiniz çünkü bu saçlarınızı kaybetmenize bile sebep olabilir.

9. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Hepiniz farklı konuya odaklanmışsınız. Powerlifting yaparak testosteron düzeyim artıyor fakat artık olanı korumaya yönelmek için aynı kiloları kaldırıyorum diyelim. Vücudu zorlamayacağım için testo seviyem tam bu anda tekrar düşüşe başlar mı diye soruyorum ben.

Sayfayı Paylaş