testis / fıtık ???

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve oniks41 tarafından 21 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 3-4 gün önce sol kasığımda ağrılar başladı.başlangıçta fazla önemsemedim.fakat 2 günden beri sol testisim yürürken sanki beni rahatsız ediyor.bir buruşukluk hissi,ağırlık hissediyorum.açıkçası testisten mi kasıktan mı kaynaklanıyor bilmiyorum.elimle testislerimi kontrol ettim.sertlik ya da topak şeklinde damar var mı diye.hiçbir şeye rastlayamadım.damarlarda şişme filanda yok. internetten biraz araştırma yaptım varikosel ve kasık fıtığı olabilirmiş. varikosel olsa ama elime ağımsı damar tabakası gelmez miydi? varikosel olan arkadaşlarımdan biliyorum.
    kasık fıtığı bazı durumlarda testise doğru ilerliyormuş.sanırım bendede öyle oldu.
    yarın sigortamı yeniletip pazartesi günü üroloji doktoruna gitmeyi düşünüyorum.
    günlerdir moralim çok bozuk.belki komik gelecek ama kafamda türlü senaryolar kuruyorum.testis kanseri,testislerimin tamamen alınması,kısır kalmak gibi.:(
    berbat bir durumdayım

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    agsı damarlanma herkeste var varikosel o damarın kalın olmasıdır testisine oranla.varikosel degildir umarım moralini bozmana gerek yok

oniks41 bunu beğendi.
  3. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Moralini bozma , git bir doktora görün kafandaki soru işaretleri sonlansın ...

İnşallah ciddi bir şeyin yoktur..

oniks41 ve demircan256 bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    sultanmehmet'in dediği gibi hiç bekletme ve direk bir doktora görün..çok basit birşey gibi gelir..çok tehlikeli sonuçlar doğruan bir vaka olabilir...

geçmiş olsun...

oniks41 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  5. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyeleriniz için sağolun arkadaşlar :)
    dün randevu aldım,yarın sabah doktora gidiyorum ve gelişmeleri sizinle paylaşıcam.
    Kötü bir şey çıkmaması için dua ve iyi dileklerinizi bekliyorum arkadaşlar :)

sultanmehmed bunu beğendi.
  6. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Hayırlısı ile sağlam çıkarsın inşallah...

Gelişmeleri yazarsın...

oniks41 bunu beğendi.
  7. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bugün doktora gittim. doktor fiziki muayneyi yaptı ve malesef varikosel başlangıcı çıktı.
    Doktor henüz başlangıç aşamasında olduğunu,şu an için ameliyatlık durum olmadığını söyledi.ama her ihtimale karşı sperm sayımı ve ultrasongrafi testleri istedi. Zannedersem hastalığın boyutunu ve spermlere zarar verip vermediğini araştıracak. Kendine dikkat etmen lazım yoksa kasıktaki ağrılar tekrarlar dedi.

İşin ilginç tarafı ultrasongrafi için 10 kasıma randevu verdiler ve gittiğim hastane özel hastaneydi.Şimdi acaba sperm testinide ultrasona yakın tarihte mi yaptırsam.3 günlük cinsel perhizin ardından Sperm testini istediğin herhangi bir hastanede ya da laboratuvarda yaptırabilirsin dedi doktor. O an soramadımd****afam karıştı,daha önceden bu serüvenleri geçirmiş arkadaşlar belkide yardımcı olabilirler.

8. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dün sperm sayımı yaptırdım ve doktoruma sonuçları gösterdim.
    Sonuçlar normal çıktı.Sperm sayım normal değerlerinin üzerinde,hareketlerinde ve yapılarında hiçbir bozukluk yokmuş.Doktor şu aşamada ameliyat olman gerekmiyor dedi.Her ihtimale karşı bayramdan sonra doppler ultrason istedi. Ondada pek farklı sonuç çıkacağını sanmıyordum dedi.

Çok moralim bozuktu ama dün baya düzeldi moralim :)
    Sperm sayımı yaptırmak sonra sonuçları beklemek ayrı bir stresti zaten hyper_

Sayfayı Paylaş