TESTESTERON VE ÖSTÖROJEN SORUNU

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve thbykaan tarafından 3 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. thbykaan

thbykaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar öncelikle merhaba 20 yaşındayım ve bu sporu aralıklarla toplam bir buçuk yıldan beri yapıyorum,sorunuma gelicek olursak geçen mayıs ayında jinekomasti ameliyatı oldum fakat tek taraflı olarak bu sorunum tekrar gerçekleşti ve bende hormonlardan şüphelenip test yaptırdım test sonuçları aşağıdaki gibidir cumartesi günü endeklonojiden randevu aldım yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi forumlar

östorojen:37.49 referans aralığı:7.63-42.6
    testesteron:5.82 referans aralığı:3-10.6

DHEA-S 494 ug/dL 211-492

dL*Serbest Testosteron 20.51 pg/mL 5.1-41.5 pg

17-Alfa-OH-Progesteron (direkt) 0.85 ng/mL 0.63-2.15 ng/mL

2. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Östrojenin yüksek testosteron normal.Fakat serbest teston yüksek dokularına bağlanmıyor.Prolaktine baktırsaydın meme büyümesine sebeb olan o...büyük ihtimalle yüksek çıkar...Dhea testo ve östro için hammadde görevi görüyor...Östrojen düşürücü arimidex veya nolvadex kullanman östrojeni düşürür.Meme için jineko için de cabaser kullanabilirsin...İstersen prolaktin testi yaptır ona göre kullan...Kiloluysan kilo vermeye çalış...

3. thbykaan

thbykaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yarın doktordan randevu aldım peki bu verdiğim değerler jinekomasti ameliyatımdan sonra yeniden jinekomasti olmama sebep olmus olabilirmi bu arada 87 kg yum yag oranım yuzde 12 13 nerdeyse baklavalar gözükecek sekilde

4. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    E2 östrodial e baktırıp prolaktine de bakabilirdin. Yaşına göre testo estro oranı yüksek gibi. Estro 20 lerde falan çıkmalıydı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Testo estro oranı düşük demek istedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    jineko zaten hormonlarındaki dengesizlikten dolayı oluyor.Dengen yerine oturmadığı sürece aynı sıkıntı tekrar eder.

7. turgut731

turgut731 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tam olarak 1 saat önce aynı konuyu açtım bende 20 yaşındayım jinekomasti sorunum var aynı zamanda yaşımdanda oldukça küçük gösteriyorum. Hormon değerlerimi ölçtürdüm:
    Serbest testesteron değerim : 25.2 ref 10-50
    Östrojen(e2) değerim : 31.24 çıktı.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Aralık 2014 ---
    kaan hatta unutupta konuyu 2 keremi açtım diye düşündüm sayende :D

8. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Senin içinde aynı şeyler geçerli...Büyümen durmamış ise tedavi olman fayda verecektir...Meme dokusu büyümesi östrojen ve prolaktin yüksekliğinden olmaktadır, eğer kilolu ve yağlı değilsen...Seninde östrojenin yüksek çıkmış...

9. turgut731

turgut731 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aynı şekilde prolaktin seviyemde 21.3 çıktı. Referans değerleri 5-20. Ayrıca ben 1.74 boyunda 71 kiloyum. Bu spora başlamadan öncede 65 kiloydum ancak genede vücudum ve göğüs bölgem yağlıydı. Benim yağlı olmamın sebebi kilo değil hormonlarım sanırım.
    Ne tür bi tedavi izlenir bu durumda bilginiz var mı?

10. ottomanizm

ottomanizm Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Bu prolaktin neymiş yahu bunu baskılamanın kontrol altında tutmanın bir yolu yok mu ?

11. turgut731

turgut731 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben biraz araştırdım. Yanlış öğrenmediysem Prolaktin ve e2 yükselmesi vücuttaki testesteronun aromonez enzimi ile östrojene dönüşmesi ile oluyor. Bu aramonez enzimi denen şey hipofiz bezlerinin yanlış çalışmasından kaynaklıymış. Sebebi tümor veya genetiksel olabilirmiş. Bu aramonez enziminin durdurulması için kabak çekirdeği tüketmeyi öneriyorlar.
    Doğal yoldan önerdikleri bu. Tabi doktorlar ilaç yazabilir bu durum için.

12. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Evet prolaktin hormonun yüksek ve bu nedenle testosteron seviyen düşük çıkmakta.Kilolu değilsin dolayısıyla yağ dokusundan kaynaklı bir durum yok.İlk etapta prolaktin düşürücü cabaser 1 mg 2 günde bir tablet kullanabilirsin...Yanında östrojeni düşürmek içinde günde 10 mg nolvadex kullanıp 10 gün sonra test yaptırıp sonucu değerlendirmek lazım...Bence verim alırsın aynı ilaçları bende pct için kullanıyorum halen...

turgut731 bunu beğendi.
  13. turgut731

turgut731 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok teşekkür ederim. Ayrıca son bi sorum olacaktı. Ben 20 yaşında olmama rağmen henüz sakallarım çıkmadı yaşımdan küçük gösteriyorum. Bunun sebebi bu hormonal durumumla alakalı olabilir mi?

14. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Ben doktor olmadığım için bir şey söylesem doğru olmaz.Ama bildiğim kadarıyla ergenlikte tam anlamıyla hormonal sorunlardan dolayı gelişme geriliği falan durumuna hipogonadizim deniyor...cinsiyet hormonları yeterli ölçüde salgılanmadığı için sakal kıllanma cinsel organ gelişimi falan yavaş ve yetersiz oluyor...Bunu tedavi etmek için dışarıdan testo veriliyor.Endokrinoloji doktoruna gidersen sana ya sustanon yada testojel verecektir..Kullanmaya başlayınca orman gibi sakal kıl çıkacak vücudunda, sesin kalınlaşacak, kasların gelişecek, cinsel organda belli bir büyüme olabilir yaşın daha genç, fakat sperm üretimi dahil kendi vücudunun hormon üretimini durduracak tamamen...Bu testo işi bitince kısır bir erkek olarak bu sefer kendi üretimini canlandırmak için pregnyl gibi peptid ilaçları kullanmaya başlıyacaksın uzun süre...Bu arada o çıkan sakallar ve kıllar yeterli hormonu bulamadığı için zayıflayıp dökülebilir..Balon sönebilir...Bu hastalıkla mücadele edenlerin paylaşım yaptığı bir site var orayı incele...Tabi önce doktora git.http://hipogonadizm.com/hipoforum

15. turgut731

turgut731 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hipogonad tedavisi testesteron seviyesi çok düşük olanlara uygulanıyor diye biliyordum.

16. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Bilmiyorum doktor daha iyi bilir.Fakat verdiğim sitede bir çok kişide sakal çıkmaması ve cinsel gelişimle ilgili sorunların altında çıkmış bu hastalık...Sen kullanman gereken suplement ve östrojen düşürücü ilaçları belli bir zaman kullanıp gelişimini takip edebilirsin...Zamanın varken gelişimin daha tamamlanmadan daha kolay olur...

Sayfayı Paylaş