Testesteron neden böyle düşer ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve sheridan tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    bilgi karmaşası oluşmaya başlamış. aman dikkat. yanlış bilgi olmasın.. pregnyl kanda LH değeri yerine geçmez. pregnyl LH testini etkilemez. LH hipofizden salgılanan bir hormondur. tam tersi kana pregnyl verirseniz LH üretimi durur.pregnyl varken hipofiz LH üretmez. bu arkadaşta tuhaf olan tek bir duurm var. kanda testo çok düşük iken neden LH artmamış. çünkü hipofiz eğer ki doğru çalışıyor olsaydıkanda testo olmadığı zaman mutlaka bunu tespit eder ve testosteron üretsin diye testislere LH gönderirdi. eğer testo ve LH aynı anda düşükse sorun beyin kaynaklıdır. hipofiz kaynaklı olmasa bile hipotalamus kaynaklı bile olabilir. ama bu doktor pregnyl yüklemesi sırasında LH testi yaptıysa LH düşük çıkabilir. bu da gözden kaçmaamsı gereken bir ayrıntı. ayrıca testisler pregnyl e cevap vermediyse varikosel etkisiyle leyding hücreleri de zarar görmüşmüdür ? ayrıca acaba hipofiz kaynaklı bir sorundan dolayı testisler LH a duyarsız hale gelmiş olabilir mi.. bence sil baştan yepyeni bir tahlil sürecüne girmelisin..

2. Birds

Birds Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar bu kortizol hormonuna devlet hastanesinde baktırsakta mı 40 lira fln veriyoruz ?

3. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Pregnyl ovulasyon (yumurtlama) için üretilen bir ilaç ve lh gibi algılıyor vucut. Erkeklerde sperm, tüp bebek tedavisinde önce hcg verilir sonra hmg ki leydig hücrelerini aktive edip testo sentezlesin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    İstersen wikipedia hcg human chprionic gonadotropin başlığına bakabilirsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bende testo düşüklüğünden şüpheliyim. Burayı okuduğum iyi oldu bi kontrole gidicem

6. zagor34

zagor34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar herkese selamlar.. yeni üyeyim. üniversite hastanesine dahi gitmeme rağmen buna çözüm bulamadım inanın.. sizinle hormon değerlerimi paylasıyorum.. doktorlar sustanon,nebido bnzeri ilaçlar veriyolar. ben reddediyorum vücuduma steroid sokmamak için.. bu konu hakkında tecrubeleri olanların fikrini almak istiyorum.. bende testo düşüklüğü mevcut.. sizce nasıl giderebilirim..?

fsh 2.83 aralık(1.5-12.4) lh 1.37 aralık(1.7-8.6) total testoren 1.31 (aralık280-800) e2 <20 aralık(27.1-52.2) prolaktin 8.01 aralık(4.04-15.2)

7. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Sorununuzun cevabını forumda aramak yerine, hekimin söylediğini doğru bulmuyor veya uygulamak istemiyorsanız, hekime alternatif tedaviyi sormanız ya da başka bir hekime başvurmanız gerekir.

8. zagor34

zagor34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yapmadığımı mı sanıyorsunuz? internet konuşmalarım'da bir çok hekim direkt replasman tedavisini uygun bulmuyor. bu doktorlar şehir dışında. onlara gidip tedavi olamıyorum. kendı şehrimde olanlar direkt iğneyi verip yolluyor. kafamda deli sorular.. valla çıkamadım işin içinden..

9. swordfish32

swordfish32 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Bende de benzer sorun var testojel tedavisi gördüm düzelme oldu fakat bu sefer çocuk düşündük ara verdikten 2 sene sonra çocuğumuz oldu fakat testo düştü sonra 2 ay boyunca yürüyüş ve zayıflama ile alt sınıra yakın olsada testo seviyesini yükselttim sonra sporu bıraktım kilo aldım tekrar öğün azaltarak ama aç kalmadan zayıfladım ama bu sefer testo düşük çıktı bel bölgesi yağlı ise testo düşük çıkabiliyor varikoselden şüphelendim ama ameliyat olamadım

Sayfayı Paylaş