Testesteron Eksikliği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve semih91 tarafından 18 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. semih91

semih91 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Spora başlamadan önce şüphelerim doğrultusunda bir endokrinoloji uzmanına gittim ve testesteron eksikliğim olduğunu ve tedaviye başlamam gerektiğini söyledi.Tedaviyle aynı anda sporada başlasam herhangi bir zararı olur mu yada yıllardır alamadığım kas kütlesini almamda artıları olur mu?

Çünkü daha önce çok çalışırdım beslenmemde güzeldi fakat kas kütlesi çok az gelişim gösterirdi.Testesteron eksikliğinin belirtileri arasında kas kütlesinin azlığıda geçiyor çünkü protein sentezine terstesteronun etkisi yüzünden.Bu konudaki düşüncelerinizi bekliyorum.Teşekkürler..

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili semih91 ;

Testo miktarın ne çıktı ve doktor tedavi olarak ne önerdi ?

Saygılarımla , Danny Boy ...

semih91 bunu beğendi.
  3. semih91

semih91 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Test sonuçlarım yanımda değil fakat inmemiş testis ameliyatı olmuştum ona bağlı bir testo eksikliğiymiş.İğne formunda tedavi uygulanacakmış.Kesin bilgileri cuma günü ekleyebilirim.Sustanondu sanırım ama dediğim gibi kesin bilgileri eklerim..İlginize tşk ederim.

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili semih91 ;

Sustanon tedavisi eğer gerçek bir düşüklük yok ise sadece baştan savma için olacaktır , yeterli miktarda ise zaten sorun yoktur , libido sorunun varsa başka şeyler düşünülebilir :)

Test sonuçlarını özelden atarsan ve buraya da eklersen daha mantıklı olur ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

---RamSes---, Azi ve jan1 bunu beğendi.
  5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Testosteron düşüklüğünde sustanon sadece sempton giderici olarak yarar sağlıyabilir.

Sanırım testislerde kist sorununuz vardı . Eğer tetislerdeki sorun tedavi edildiyse zaman içinde testosteron üretiminiz optimum seviyelere çıkacaktır.

semih91 ve Danny Boy bunu beğendi.
  6. semih91

semih91 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Sayın BeachBoy öncelikle tşkler.
    Sorun kist değildi doğuştan inmemiş testisti fakat geç farkedilince geç yaşta ameliyat oldum bundan kaynaklı bir eksiklik.

7. semih91

semih91 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar sonuçlarımı aldım
    TSH * 7.0438 µIU/mL Min= 0.34 Max = 4.94
    birde serbest testesteronum düşük çıktı normal referans aralığı 8.69 - 54.69 ken benim 6.1 çıktı.
    Büyük ihtimal hipotiroidi var bende.bu sonuçlara bakılırsa benim kilo alma problemim ile ilgisi var mı? bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum tşkler.

8. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    TSH (tiroid stimule hormonu) çok yüksek. Troid hormonları T3 ve T4 düşük olduğunda bunları uyarmak için salgılanan hormon. Muhtemelen T3 ve veya T4 düşük olabilir.

T3, T4 ve total testosteron testlerini yapmanızı öneririm. Düşüklükleri kilo almanıza neden olabilir.

Sayfayı Paylaş