test. duzeyı...yardım

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve guardbody tarafından 6 Mart 2005 başlatılmıştır.

1. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    gecenlerde sevdıgım bır arkadasımın yaptırdıgı testlerde sorun cıkmıs,bana sordu bılgım dısı ama arkadaslara danısayım dedım.yaptırdıgı testlerde fsh ve lh sevıyelerı normal ust sınırın ıkı katı cıkmıs.kotu bırsey olurmu dedı.ben galıba hamılesın dedım ama tutturamadım.bu yazdıgım seyler galıba sperm uretım sevıyesı ıle testesteron sevıyesı ımıs.ılgılı ve bılgılı arkadasların yardımını beklıyorum.

2. bbaday

bbaday Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben eski kiz arkadasimla defalarca test yaptim(dersewnizki testi berabermi yaptiniz efettt) o alet herseyi soluyo tukuruk ve idrar ile tahlil yapan kucuk aletleri kasdediyorum hatta artik hamilelik testleri 1 milyona urunlar satan yerlerde bile var cin mali bunanda cikan sonuc ee o kadar kalaba olmariini acikliyor adamlar 1 milyona hamilelik testi bile yapmislar oysa biz tanesini 7 milyona aliyorduk eczaneden :(

3. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    simdi ben anlamadim bu sahis bayanmi erkekmi?
    ne için testo miktarını soruyosunuz erkekse bunlarin iki kat yukselmesi kolesterole bagli olabilir ama testislerin fazla sperm üretmesinden de olabilir etkisi bizim aldigimiz steroidler gibidir. bu kisi anabolizan kullaniyor olabilir iki hormonun bir den etkisini dusurmek icin testo miktarının dusurulmesi gerekir (erkekte cortison anti ostrogen verilir genelde),
    eger senin bu bulgular kadin bir sahista ise polikistik over sendromu olma ihtimali yuksek bu durumda östrogen yuksek testosteron yuksek (androgenic etki yuksek kıllama vs yapar) progesteron dusuk olacaktir. bahsettigin test kan hormon duzeyinin belirlenmesinden baska birsey degildir. lh luteinize edici hormondur testo ile daha cok ilgilidir. fsh folikül uyarıcı hormondur östrogen ile ilgilidir. ve degelerin cok yuksek olaması rahim kanseri yumurtalik kanseri ile bagintili olabilir. acilen doktora basvursun. tekrar bir tahlil ve ultrasonik inceleme yaptirsin ilerlerse boku yer. en çok gorunen bulguları kadina oranla biraz fazla kıllanması, aşırı cinsel istek (kadina oranla), hareketlerde tutarsızlık, adet duzensizligi olarak ortaya cikar.

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    kadın degıl erkek.sperm sevıyesı normal ust sınırın ıkı katı cıkınca doktor testesteron sevıyesının dusmesı gerektıgını soylemıs ama testesteron sevıyesıde normal sevıyenın ıkı katı cıkmıs.hıcbır steroıd kullanmıyor.adamı korkutanda bu.emar cekılecekmıs.tumor falan kaynaklı olabılırmı dıye bır suphe dusmus doktora.

5. trundirs

trundirs Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    24,5
    Yer:
    istanbul
    himmm demekki testosterone sentezi fazla basiyo

1.plazma kolesterol ve asetat normalin ustunde desek
    pregnenolon da yuksek olur o halde 17 alpha pregnolon DHEA yi yukselticek ve yüksek androstendiol testosterone nin fazla yukselmesine neden olacak. bu durumda adamımız kalp damar hastasi olabilir ya da bobrek ustu bezi fazla calisiyo olabilir. yada karaciger de tümör olabilir. iki durumda kotu.

2.sperm sayisinin artmasi icin (yukaridaki degerler normalse) progesteron un yuksek olmasi lazim o halde 17 alpha OH progesteronun yukselmesi ve androstendionun miktarini artirmasi lazım ki bu durumda hem sperm sayisi artsin ve dogal testosterone yukselsin. bu durumda adamin testisleri fazla calisiyor olabilir. bir kontrol ettirmek gerekir. tabi testis degilse durum ciddi o zaman direk beynin tomografisi... eger bu hormon islevi beyin tarafından bu sekilde degerlendiriliyorsa beyinde kutle olabilir. allah korusun en pisi budur.

aslinda sorun şu pregnenolon mu pregesterona donuyo yoksa 17 alpha OH pregnenolon mu 17 alpa OH pregesterona donuyor. yada bunlar birbirine donmeden direk testosterone ye mi donuyor. endokrinoloji ve üroloji servisi iyi bir hastaneye gitmek lazım bu tip seyler icin devlet hastanelerine guvenilmez...

Sayfayı Paylaş