ters yöne doru takla atmak için ne yapmalıyım

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mr_onur tarafından 2 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. mr_onur

mr_onur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    takla atmak ıcın yapılan antremanlar varmı ? biliyorum çok saçma b konu ama yapmayı istediğim bir şey . bodyforum da da çareler tükenmez buna eminim :D . neler yapmalıyım ??:p

2. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç denemediğim için bilmiyorum ama çeviklik isteyen bir iş belli. sıçramayı da iyi yapabilmek lazım heralde.denize gittiğin zaman çalışmanı öneririm ama vücudun baya kalıplı olduğu için çok dikkat et sakatlama kendini. bana sorarsan bunu denizden başka yerde deneme derim. badyci vücudunda olan hantallaşmış bir vücutla ters takla atmak zor

Son düzenleme: 2 Nisan 2009
  3. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Bunun için bodyforuma yazmakdansa takla atmayı dene:))

4. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    ÇOOOOK çalışmalısın :D

5. mr_onur

mr_onur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler ama nolur tam anlamıyla bir yardımm:(

6. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    takla icin en onemli olan esnekliktir ve bu esneklitede en onemli olan yer belinin esnekligidir..bu ise baslamak istiyorsan once kopru hareketini cok rahat yapabilmen lazim..kopruyu bimeyen yoktur ama kisaca senin icin anlatiyim.yakta normal durustayken ellerrin avuc ici yere gelecek sekilde ellerini arkaya atarsin,vutun vucudun tavana bakar ama avuc iclerin ve ayak tbanlarin haricinde hic bir yer zemninle temas etmez...bu hareketi cok kolay yaptigin zaman yavas yavas taklaya hazir hale gelebilirsin

7. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Köprü için sakat hareket derler değil mi?Amatörlere tavsiye edilmez genelde.Eskiden iyi yapıyordum ama yıllardır denemedim.Geriye takla için jimnastik salonuna git bence.Minderlerin üstünde yuvarlana yuvarlana öğrenilir herhalde.

8. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Salto atmayı öğrenebilmek için jimnastik eğitimi almanız gerekir.
    Öncelikle idmanlarda bir partnerinizolur ve sırayla birbiriniz belinizden tutarak ayaktan köprüye düşme provaları yaparsınız. Bu hareketi tek başınıza düzgün ve seri bir şekilde yapabilmeniz yaklaşık 1 ayınızı alır en azından. 3. ayınızda da hocanız artık yavaş yavaş salto denemelerine başlatır sizi.
    https://www.youtube.com/watch?v=6J-Q0KahAZk&feature=related
    Videodaki gibi yüksek süngerlerde başlarsınız ama bu süngerler birkaçtane üst üste olur boynunuzun kırılmasını önlemek amacıyla.
    Yüksek süngerlerde yapmaya başladıktan sonra da yavaş yavaş minderde atlamaya başlarsınız gerekli cesaret ve çevikliği kazanınca.
    Aslında öğrencilerine üst düzey jimnastik eğitimi veren herhangi bir spor hocasının salonuna gidebilirsiniz de birçok hoca jimnastik eğitiminden bihaber maalesef ülkemizde.(en azından benim gördüklerim)

9. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Jimnastikte de önemli bir konumda değiliz herhalde.Romanya,Rusya ve Çin ağır basıyor yanılmıyorsam.

10. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Çok fazla konsantrasyon gerektiren bir hareket. Bi kaç yıl önce deniyordum ve büyük bir tehlike atlattım. Bi anlık terddüt allah korusun felce bile neden olabilir. O yüzden bu işin eğitimin almadan denenmemesi gerektiğini düşünüyorum

11. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Boynunu bir tarafa hafif kırarak atmayı deneyin.

12. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    ılk once esneklıktende once korkunu yenebılmen lazım korkunu yenebılırsen ne kadar ıyı olursa ola yere cakılırsın cok cakıldım cunkı :D sonra 2 arkadasını alıcak sın ellerını kenetlıcekeler senın belının arkasında sen kendını gerıye dogru atıcaksın ellerın herzaman dık olucak kırık olursa kafanı yere vurursun ve sunu asla unutma ellerınle kafam aynı hızada donucek yanı kafanla ellerını takıp edıceksın yoksa donemessın bunlar hepsı orantılıdır zıplarken kafa ve eller gerıye gıdıcek yavas yavas calısırsan 2 haftada cıkartırsın sonra salto yada jılete gecersın umarım yardımcı olmusumdur

13. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    ben düzü bile tam şekilli yapamıyorum. düzünüde anlatırlarsa iyi olur:D
    ters takla ile ilgili bir sitede video vardı ama adamlar kandırmak için mi yapmış anlamadım amam konuştu konuştu bir kere bile göstermedi taklayı hep bacaklarla nasıl çıkacağını aynı şekilde gösterdi...eee sonra neolacak.
    iyi video var mı bununla ilgili

14. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    dostum boşver taklayı bunun için üzülme.vücudun ağırsa esnekliğini kaybettiysen bu biraz zor kafa üstü çakılma

15. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    bence arkadası sogutmaman lazım herkezın ıcındekı seyı yapması lazım ben dans ederken 54 kg dum 4 yıl oynamadım 78 kıloda gıne atıyodum gıne oynuyodum sorun hareketı hatırlamak ve dusunmemek

Sayfayı Paylaş