Ters Mekik??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve whammers tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. whammers

whammers Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Tam olarak ne işe yarar ve hangi kasları çalıştırır?

2. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Sırt ve bel bölgesine vurur, bel bölgesindeki yağları eritip bölgeyi çukurlaştırıp güzel bir görünüm sağlar...

3. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Bel bölgesindeki yağları eritir mi?
    Allah aşkına bölgesel yağ yakının olmadığını daha kaç kere söyleceğiz. Ayrıca bu tarz hareketlerdende yağ yakımını beklememek lazım, yani hatrı sayılır bir kalori yakımı olmaz.
    İnsanları yanlış yönledirmeyelim, sonra bu arkadaş "belimi eriteyim" mantığıyla sabah akşam bu hareketi girip sonunda sakatlansa pek güzel olmaz değil mi?

oquzsanci1 ve salvadore_xp bunu beğendi.
  4. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Tabi direk olarak yapılırsa olmaz, önce nabzı hızlandırıp belirli bir kalori harcanmalı, ben bu hareketi kendi bahsettiğim şekilde yaparak önce ağırlıksız daha sonra 10 kg'lık plakayı ellerimle göğüs bölgesine doğru yaslayıp yapıyordum ve çok faydasını gördüm..

Aslında yanlış bir cümle kurdum, anlatmak istediğim bel ve sırt bölgesindeki kasları büyütüp güzel bir görüntüye sahip olunabileceğiydi, tabi sıkı bir diyetle..

Sorulan soruya göre cevabın yanlışlığı yok!

Soru;Ters mekik ne işe yaray, hangi kasları geliştirir?
    Cevap;Sırt ve Bel bölgesi..

Düzeltiyorum,Ters mekik haretinin,sıkı bir diyet ve düzenli antrenmanlarla sırt ve bel bölgesine faydası çok büyüktür,
    Bunlara ilaveten çakı ve Dumbell SideBend(yanlar) yapılırsa gayet iyi olur...

Uyarı için sağol...

castorpollux bunu beğendi.
  5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

Alt sırt içindir, özellikle bel bölgesini güçlendirdiği için; bele vuran hareketlerde sigortamız olur. Yaparken dikkat etmekte ve nizami yapmakta fayda var...

salvadore_xp bunu beğendi.
  6. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    bel kaslarını güçlendirerek hem beli korur hemde duruş bozukluklarının düzeltilmesinde yardımcı olur.ama bir o kadarda ters harekettir ısınmadan ve hızlı bir şekilde yapıldığında ömür boyu sürecek bel ağrıları oluşur

castorpollux bunu beğendi.
  7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    popo kaslarınında etkilendiğini duymuştum..

8. whammers

whammers Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet kıç kaslarını da çalıştırıyor bariz bi kasılma hissediyorum yaptığımda :D

bence faydalı bi hareket
    bi de normal mekikden sonra ters mekik çekilmeliymiş sağlık açısından öle bişi duydum doğru mu acaba?

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında tersine çalışan kasları aynı anda yapılmaması gerektiği söyleniyor ama biceps-triceps, arka bacak-ön bacak antremanlarını birlikte yapıyoruz ve sorun olmuyor.
    Yine de ben mekikle ters mekiğe aynı gün yüklenilmemesi kanaatindeyim. Yani yapılsa bile zorlanmamalı.

10. boychild

boychild Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, ters mekik için sehpası olan ve elden çıkarmak istiyen birisi var mı aranızda? veya tavsiye edebileceğiniz bir marka.

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Ters mekik hareketi sırt kaslarının tamamını çok az miktarda olsada etkiler. en çok etkilediği kas gluteus medius,arka external obliqe,tharoclumbar,ve erectorlar ama bir kişinin ters mekik yapmadan önce mutlaka mide kaslarına yönelik çalışma yapması gerekmektedir. daha sonra hafif kilo ile diadleft yaptıktan sonra artık ters mekik yapabilir. ters mekik yapacak kişiller yerde değilde yer seviyesinden yüksek yerde yaparlarsa daha sağlıklı olucaktır.

kentkur, zoparrat, xzgrx ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  12. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ben isinmaya koydum ters mekigi, yani boylece her idman mutlaka yapiyorum, bu sekilde tavsiye ederim

13. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Isınmada bence yapmayın bu hareketi. Vücudu ısındırmaktan çok zorlayıcı bir hareket çünkü. Ve yetersiz derecede ısınarak yapıldğpında bu hareket kalıcı bel ağrıları ve sakatlanmalara da neden oluyormuş.

14. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    motor surdugum icin hep idmanli sirtim, normal hayat suren biri icin dogru belki zorlayici olabilir

15. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Mühim ve gerekli; ama bir o kadar da tehlikeli bir hareket. Ben özellikle yapmaya özen gösterim. Ne kadar sağlam bel kaslarına sahip olursam belimi o kadar güvende hissederim. Yalnız yukarıya doğru çok fazla kalktığımda müthiş bir ağrı oluyor. Yatakta bile ters mekik yaptığım günler uykum bir garip oluyor. Dikkat edilmesi ve ısınılmadan yapılmaması gereken bir harekettir...

16. RUNTIME ERROR

RUNTIME ERROR Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci(Bilgisayar Mühendisliği)
    Yer:
    Ankara
    "Erectus Spinae" denilen omurgamızın tamamını kavrayan çalıştırılması riskli ve bir o kadar gerekli olan kas grubumuza etki eden bir yöntemdir.Yapılması gerçekten riskli olduğu için ilk zamanlar yavaş ve küçük hareketlerle yapılması tavsiye edilir.Ayrıca cannabis arkadaşımın söylediği gibi motor sürenlerde özellikle hız motoru kullananlarda bu kas her zaman hazırdır kendimden bilirim.Son olarak bu kasın çalıştırılması sizi yorucu geçen bir geceden sonra;) beliniz ağrımadan uyanmanızı sağlar.

17. jackabbo

jackabbo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Galiba sakatladı beni...

Aman arkadaşlar kalkarken fazla zorlamayın kendinizi. Benden tavsiye. Doğrulmakta güçlük çekiyorum.

18. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Ters mekikteki kilit nokta, sehpada inişten yükselmeye başladığımızdadır. Kendimizi kaldıracağımız maksimum seviyede sırt şeklimiz, dimdik ayakta durduğumuz zamandaki gibi olmalıdır. Çoğu kişi 1. fotoğraftaki gibi beli zorladığından dolayı sakatlıklara davetiye çıkartmaktadır. Doğru olanı ise 2. fotoğraftaki gibidir.

Ekli Dosyalar:

Ahmed, mert77, orkunberk ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  19. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Bende cok merak ediyodum nereleri çalıştırdığını.Kulüpte birisiinden görmüştüm ve arada sırada yapıyorum.Severek yaptığım bir hareket.

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    3. ayına girmiş bir sporcunun, 2 ay ters mekikten sonra deadlifti programına eklemesinde bir sakınca olabilirmi sayın flexor?

Sayfayı Paylaş