Ters Mekik Yaparken

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Scott Adkins tarafından 24 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce de oldu hep oluyor.Bitirince hareketi gözlerim kararıyor resmen başka hiçbir şeyde olmuyor ama sadece bunda oluyor neden acaba

2. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Çok eğilme dostum yarım eğilip tam kalkman gerekiyor ters mekikte.

Scott Adkins bunu beğendi.
  3. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Ters mekik yaparken baş ya da boyun diyeyim o bölgeleri yukarı doğru kaldırdığında çok yukarı bir kavis yarattığında gözlerin kararması normaldir bir sorun yok.Bunu ayakta iken de yaparsan yine kararma olur mesela örnek olarak ayakta dururken başını geriye doğru eğersen yine gözlerinde bir kararma olacaktır.Bunun en önemli nedeni genelde tabi senin için söylemiyorum yanlış anlama olmasın mastürbasyondur.Fazla mastürbasyonda olmasına gerek yok.Ancak dediğim gibi vücudun kendini tamamlama süresi vardır bu tamamlama süresi ejakülasyon(boşalma) eğer ki ard arda 2 defa ise 7 veya 8 gün içinde vücud tekrar eski formuna döner sadece 1 kez ise 3 veya 4 gündür.Tabi bu alınan besinlerle daha da bu süre kısaltılabilir ancak normal bir insanda dediğim sürelerle genelde sabittir.Ama olması normal dediğim gibi.Bir şey daha eklemek istiyorum.İllaki mastürbasyonla olacak diye bir kaide yoktur.Bu vücudun kan kaybetmesi mesela bir ameliyata girmişseniz veya elinizi kesmişseniz kısacası vücudunuzdan kan çıkmışsa tabi miktarı biraz fazla olmak koşuluyla bu da aynı şekilde bu tarz hareketlerde gözlerinizin kararmasına yol açar ayrıca baş dönmesi ne de yol açabilir.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2011
  4. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Veya hyperextension aletinde yapmak yerine düz bir zemine uzan ayaklarını bir yere tak ve öyle yap, tekrar sayılarını biraz yüksek tutarsın.

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ters mekik ,riskli ve artısı pek fazla olmayan bi hareket...bu nedenle ,bu hareketi kapsam dışı bırakmanız tavsiye...)

6. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyelerinizi dinlicem dediğim gibi sadece bu harekette gözüm kararıyor 20x4 set yapıyorum.Aslında 30da yaparım 40da ama hareketi durdurduğum anda bitiriyo beni :D

Son düzenleme: 24 Mayıs 2011
  7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yav abi bu ters mekik beni salonda en çok zorluyan hareketlerden biri ilk gün geldiğim de 4x10 yapmayı başaramamıştım.Şuan 4. haftam 4x15 yapıyorum gene artmadı çok ama mekik 4x10 başladım 4x25 şuan.Ters mekik neremize etki ediyor acaba? yani bacağımızın baldır vbz neresinde kas çıkartıyor?ve niye bu kadar zor bi hareket salondada en fazla 4x25 yapanı gördüm.ama futbolcu olup bodye başlıyanlar çok kolay yapıyor.ben daha önce sporla ilgilenmediğimden heralde bu kadar zorluyor...

8. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Bel bölgesiyle alakalı ve fazla tekrarı gereksiz bence.:)

Sayfayı Paylaş