ters giden bişeyler var(yardım lütfen)

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve mügeyik tarafından 10 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. mügeyik

mügeyik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba;yeni üye oldum ve gerçekten çok sevindim bilgilenebileceğim böyle bir site bulduğum için.emek verenleri kutluyorum tek tek.benim derdim şu;1 hafta önce hayatımda ilk defa bir salona yazıldım ve çalışmaya başladım ancaakbu salonda ters bişeyler var.ilk gün hoca dediğimiz kişi herhangi bir ölçüm yapmadan(kilo bel gibi) aletlerin yanına götürdü beni.önce 15 dk bisiklet ardından da (her seferinde aynı sırayla değil)30*4bacak ,10 kiloyla 15*3kol ,150 keretwist,10*3mekik(fıtık sorunum olduğunu da ben söyleyince sormadı yoksa o)yarım mekik yaptırıyo bi aletle)ardından da koşu bandı(15 dk.fazla kullanmayınız yazıyo üzerinde)10dk. ve çalışma bitiyo.bu bana doğru gelmiyo hiç.bi işe yaramıycak bu gidişle son derece ilgisiz ve baştan savma çalışıyo bana göre.benim şuanda tam 10 kilo vermek gibi bir hedefim var.iki yıl önce doğum yaptım ve karın bölgem yağlı ve gevşek,kalça diil ama üst bacaklarımda yağlanma var ve kollarım çok güçsüz.boyum 160cm,kilom63,bel çevrem 74 cm.
    lütfen yardımcı olun nasıl bir çalışma düzeni izlemeliyim.(haftada 3 gün gidiyorum salona ama bana bir aylık program bile verilmedi her aletten sonra hoca şimdi şuna gir buna gir diyo)bi de bir dvd aldım 70dk lık cardio ve ağırlık çalışması yaptıran onu uyguluyorum gün aşırı)

2. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    forumuza hoşgeldiniz. bana da programınız baştan savma gibi geldi. nedense antrenör sıfatıyla çalışan bir çok insan var. salla başını al paranı derler ya, işte sadece para kazanmak için insan sağlığını gözardı eden çalıştırıcılar görüyorum çevremde. foruma geldiğiniz çok iyi oldu. çünkü buradaki antrenörlerin hepsi çok çok kaliteli insanlar.

haftada 3 gün spor için ideal. mesela bu süreyi şöyle ayarlayalım.
    haftada 2 gün ağırlık antremanı yapın 1 gün de kardio egzersiz.
    hocanız grup olarak çalıştırıyorsa muhtemelen ağırlıktan sonra yer cimnastiği yaptırıyor olması gerek. eğer program bu şekilde ise düzenli. ama yaptığınız egzersizlerin bir sırası yok. onları sıraya dizmek gerek.

bel fıtığı ağırlık çalışmanıza engel değil. öncelikle yapmanız gereken mide kaslarınızı güçlendirmektir.

eğer salonda kendi programınızla çalışabiliyorsanız ( bazı hocalar illa kendi programının uygulanmasını isterler) boy,kilo ,yaş gibi değerlerinizi buraya yazın ki size program konusunda yardımcı olalım. forumdaki yeni başlayanlar için antreman programı var. oraya da bir göz atmanızı öneririm.

3. mügeyik

mügeyik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yanıtınız beni çok sevindirdi teşekkür ederim.şimdi şöyle; hoca grup çalışması falan yaptırmıyor.salona gelen aletlere girmeye başlıyor.o söylüyor şimdi bu alete gir bu kadar yap diye.yer hareketleri falanda yaptırmıyor.en fazla 45 dakika sürüyor çalışma.ama ben evde kendim 2*2 kilo ağırlıkla göğüs ve kol çalışıyorum ve yer hareketleri yapıyorum.boy:160 kilo:63 yaş:32 bel çevresi:74 üst bacak:54(felakeett)kalça:99 göğüs:94.

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    evet boyunuza göre 10 kilo gibi bi fazlalık görünsede bu hiç önemli değil. önemli olan kendinizi rahat ve sağlıklı hissetiğiniz kilodur. kilodan çok vücut ölçülerinizi düşürmek ilk amacınız olmalı. bu zaten spor yaptığınız an otomatik olarak başlar merak etmeyin sadece programlı çalışın.

gelelim program dizaynına. daha önce hiç spor yapmadığınızı yazmışsınız. size yeni üyelere verdiğim programı vereceğim.

ağırlık çalışması olarak: orjinal isimleri yazacağım. siz forumdan yapılış şekillerine bakın.

10 dk ısınma ( bisiklet, koşu vs.)

1- butterfly 3*8 (ilk hafta 2 set şeklinde başlayın)
    2-latarel 3*8
    3-stil dambıl curl 3*8
    4-push down 3*8
    5-lat pull down 3*8
    6-lat mesions 3*8
    7-leg extensions 3*12
    8-leg curl 3*12

program sonunda yarım mekik, çapraz mekik ve 20-30 dk koşu bandı

son olarak 10 dk. soğuma esneme hareketleri.

5. mügeyik

mügeyik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam çok çok teşekkür ederim.verdiğiniz programı harfi harfine uygulayacağım.ama bi sorun var:)salonda 15 dk fazla koşu bandı kullanmak yasak:)çünkü tek bant var.ben en iyisi salonu da değiştireyim.haftalık rapor vereceğim size.bu akşam çalışmaya gideceğim salona.tekrar teşekkür ederim.sevgiler

6. hardark

hardark Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

merhabalar müge hanım koşu bandını secmenizde ki amacı henüz anlamış değilim koşu bandı yerine doğal olarak koşmayı denerseniz koşu bandı sorunuz kalmayacagı gibi zaten vucut 12 dakikadan sonra yag yakımını gercekleştiriyor 15 dak sizin yag yakmanzı için gecerli bir zman değil size tavsiyem set aralarında maxsimum en kısa tutmanız dır agırlıklardan cok cardioya önem vermenizdir

7. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    tekrar kolay gelsin diyorum. gelişmeleri yazarsanız seviniriz.

8. bluerain

bluerain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba mügeyik,
    bende kosu bandı yerine bulundugum yerde tempolu bir sekilde kosmaya basladim.ama en fazla 10 dk. kosabiliyorum.sonrasında nefesim kesiliyor.aksilik bu ya gecen gun merdivenden dustum ve bilegimi burktum.malesef bilegimi zorlamadan tek yapacagım hareket mekik.bende mekik hareketine agırlık verdim.

bu arada bacak olculerin hicte asırı degil.benim kilom 60.boyum 1,66.
    ve bacak olculerim 59.yani anlayacagın butun kilom bacaklarimda toplanmıs durumda.
    gordugum kadarı ile sadece bel cevren sınırların üstünde.onu da mekik ile halledebilirsin.tabi bunlar benim nacizane fikirlerim.mutlaka hocalarımız dogrusunu bilecektir.
    sevgiler.

9. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    mide kaslarını çalıştıran tek hareket mekiktir tabi( çeşitli varyasyonları ile birlikte.) ama bel bölgesindeki yağlanmadan sadece mekik çalışılarak kurtulmak biraz zordur. yağ yakmanın en iyi yöntemi kardio antremana ağırlık vererek onunla mekik i ( daha doğrusu vücudun neresinde fazla yağlanma varsa) ona göre hareketle kombine etmektir. yani sadece bölgesel çalışayım da yağ yakayım diye bişey yok.

ama bluerain in şu an durumu farklı . ayak bileğinin sakatlığı durumunda durmayıp çeşitli hareketlerle açığı kapatabilirsiniz. bu arada geçmiş olsun bluerain en kısa zamanda iyileşip kardio antremanlara başlaman dileği ile...

10. mügeyik

mügeyik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eveeett.aradan tam 2 hafta geçti ve maalesef sadece belimde 1 cm incelme var.onun dışında herşey aynı.moralim gerçekten çok çoookkk bozuk.

11. mügeyik

mügeyik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili hardark;koşu bandını mecburen seçiyorum çünkü 2 yaşında bir kızım var ve maalesef bu yüzden açık havada koşmam mümkün olmuyor.set aralarım en fazla 5sn.oluyor.cardioya ağırlık vermem daha doğru olur demişsiniz mesela ne yapmalıyım?

12. morpius

morpius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynısını bende yaşıyorum

selam o dediğinm olayı bende yaşıyorum ve bunu hocaya bizzzati söyledim ama nerde ben fitness yapyıroum bana sadece göğüs kası ağırlık lı çalıştırıyo baktım ki bady yapanlarda aynı programda ikinci kez bişi sorulmuyor bende kızdım oda biraz daha alttan aldı ve şu anda karın bölgemde yağlanma ve belimde yağlanma var bende ilaç kullanmaya karar verdim ama başka arkadaşların tavsiyesiyle.
    ve bunu unutma orda bir arkadaşla beraber çalış bir birinzi tetikliyor ve daha verim alıyorsunuz yani en azından ben bunu yaptım sorunun bendede var onun bi msj atim dedim başarılar

13. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    kardio egzersiz ne demektir?? forumda bolca tartışılıyor bu konu. koşu yapıyorum demişsiniz, bu da bir kardio egzersizdir. set aralarında 5 sn dinlenmek çok az en azında 15-20 sn dinlenmelisiniz. ve belirli zamanlarda fazla zorlamamak koşulu ile çalıştığınız ağırlığı arttırın.

14. mügeyik

mügeyik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili hocam;bana daha önce yazdığınız programın tamamını maalesef uygulayamıyorum çünkü çalıştığım salonda;butterfly,push down,lat pulldown yok!!ben de mecburen olan aletlere giriyorum ve program sonunda 20-30dk koşu bandını kullanamıyorum daha önce belirttiğim sebepten.en sonda esneme soğuma hareketleri de yapılmıyor.evde çalışsam ağırlıklarla çalışamayacağım çünkü evde alet yok .sizden ricam eğer bilginiz varsa aydın'da gidebileceğim bir salon var mı.tavsiyelerinizi ve eğer fazla olmazsa.evde kendi kendime yapabileceğim hareketleri yazar mısınız.
    teşekkürler sevgiler

15. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    alet yoksa sorun değil serbest ağırlıklarla yani dambıllarla da çalışabiliriz. aydın da bildiğim salon yok ama forumdaki arkadaşların bilgisi varsa size buradan yardımcı olurlar salon konusunda.

salonunuzda butterfly yoksa bizde dambıllarla dambıl fly hareketini yaparız. aslında yani başlayanlara pek verilemz bu hareket en azından 2 ay geçmesi gerekir. butterfly da adaleyi bu harekete alıştırdıktan sonra dambıl fly a geçilebilir. nedeni ise dambıl fly ın kontrolu daha zordur. olsun çareler tükenmez...siz butterfly yerine dambıl fly ı tercih edin. bu birinci hareketiniz.
    gelelim ikinciye: latarel de sorun yok ağırlıklarla yana açış
    3. yine aynı ağırlıklarla yere 90' açı yapacak şekilde eğiliyorsunuz ve dambılları omuz hizasında sırta doğru açıyorsunuz.
    4. dambıl curl de de sorun yok.
    5. push down makinası yoksa tek dambıl triceps hareketini uygulayabiliriz. sanıyorum forumda resimli açıklaması vardı.
    6. lat pull down da yok demiştiniz. buna en yakın barfiks hareketidir diyeceğim ama bu sizin için çok erken. o yüzden sırt için yerde ters mekik pozisyonunda yatarak ellerinizi yana açın 1 er kiloluk dambıl kullanın. ters mekik çekerken ellerinizi de yana açarak kalkın. umarım iyi tarif edebilmişimdir.
    bacak hareketlerinde bir problem yok sanırım. ama eğer varsa tekrar burada yazın.

koşu bandına gelince madem az kullanma hakkınız var 15 dk.yı bu programı yapmadan önce ısınma amaçlı kullanın. sakın ısınmadan ağırlık çalışmaya başlamayın. ve program bitiminde mutlaka soğuma ya zaman ayırın esneyin... kendi kendinize yapabilirsiniz basit esneme hareketlerini. tek dikkat edeceğiniz nokta esnediğinizde gerilme hissetiğiniz yerde 15-20 sn durmaktır, fazla zorlamadan.

kolay gelsin.

16. hardark

hardark Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    müge hanım size ip atlama egzersizini tavsiye edebilirim buda bir nevi cardio dur pedal çevirebilirsiniz bunun yanında belde 1 cm incelme var demişsiniz bunu (diyetle) tam diyetle değil birleştirdiğinize çok farklı sonuclar ortaya cıkacaktır eminim

şu an kış mevsimi dolayısıyla vucut tam yağ yakımına izin vermemektedir buda malesef ayrı bir hüsran eger bir an önce incelme olayını gercekleştirmek isterseniz L-carnitine kullanmanızı tavsiye ederim fakat illaki doğal olucak derseniz bence nisan ayını beklemenizde fayda var derim

beldeki 1 cm incelme sizi yanıltmasın siz su an sadece suyu atıyorsunuz vucuttan asırı tuz ve seker tüketimi vucutta su toplayacagından gecici bir zayıflama hissi verebilir sadece cardio kesinlikle şart unutmayın 10 dakikayı gecmelisiniz

17. mügeyik

mügeyik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili hardarl bu L-carnitine nedir bilgi verebilir misin?

18. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    L-carnitin in açıklamasını forumun yağ yakıcılar bölümünden bulabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş