Terleme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AS tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. AS

AS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaslar;

Yaklasik iki haftadir forumu hic mesaj yazmadan takip edip bilgi edinmeye calisiyorum.
    Actigim konu basligina uygun konular olmasina karsin istedigim cevabi bulamadim.

Su cardio yaparken terleme olayi tam olarak nedendir...Yani aslinda soru bu sekilde olmucak.Elbetteki terleme olucaktir ancak bendeki terleme haddinden fazla oluyor.Yani afedersiniz biryerlerime kadar terliyorum.Inanilir gibi degil,resmen sipir sipir ter damliyor her tarafimdan.
    Bazende yanimdaki insanlara bakiyorum, benden uzun sure kosuyor olmalarina ragmen bi gr ter yok adamlarda.
    Tam olark bu farkli terleme oranlarina sebep olan sey nedir.Birde psikolojik olarak fazla terleme fazla yag yakimi gibi bir his var icimde,acaba dogrumu?Gun icinde fazla su icmememe ragmen kosu aninda cok terliyorum,haliyle kosudan sonra yalaktan su icer gibi su icesim geliyor :)

Biri bana bunu ilim irfan dairesin icerisinde izah edebilirmi?

Simdiden tesekkurler.

Selamlar...

2. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Her insanın yapısı hormon seviyesi ve vücut ısısı bir değildir ve tabi vücuttaki su miktarıda. Cardiyo esnasındaki terleme ; çok fazla efor sarfediyosun kalp ritmin artıyo vücut ısın yükseliyo ve doğal olarak terliyosun. Senin yapın fazla terlemeye müsaittir terlersin bunda garip olan bişey yok. O kadar su kaybettikten sonra su içme isteği duymanda gayet normal :)

3. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    sağlık açısından bir zararı var mı ? Bende çok terliyorum. Yazın yürürken bile terliyorum

4. AS

AS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler cevabiniz icin.saniyorum saglik acisindan bi zarari yok.Ama ne olursa olsun, kosarken terlemek hosuma gidiyor, spor yaptigimi anliyorum :) psikolojik olarakta daha fazla enerji yaktigim,daha cabuk kilo verecegim hissi uyandiriyor.Yani kisaca seviyorum terlemeyi..tabiiki sadece spor yaparken.Normal gunlerde degil :)

5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    madem seviyosun, niye başlık açtın AS ?

6. AS

AS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sevdigim konular hakkinda baslik acamiyacagim hakkinda bi forum kurali okumadim.
    Ayrica bir seyi sevmek ayri,bilgi sahibi olmamak ayri.Sevdigim sey hakkinda bilgi sahibi olmak icin acmis olabilirmiyim acaba!

7. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende de var bu ter sorunu ama ben senin gibi sevmiyorum çünkü bazen çok utanç duruma düşürebiliyor.
    Örneğin spora ilk kick box ile başladım yoğun antrenmanın sonlarına doğru yaklaşınca hoca yere yatmamızı ve mekik çekmemizi istedi ben yere yattım mekiğide çektim sonra kalkmamızı ve koşmamızı söyledi, az önce mekik çektiğimiz yerde koşarken çocuğun biri benim mekik çektiğim yere bastı ve düştü :) o günden sonra bu ter olayını sorun yapmaya başladım ve bu terlemeden olsa gerek erken yorulmamı sağlıyor yani öyle olmasa bile o hissi veriyor bana

8. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    ysf-joseph zaten çok fazla terliyorsan hemen yorulman normal çünkü vücut su kaybettikçe direncinide kaybeder mesela kışın yaptığımız idmanları asla yazın yapamayız bu çoğu sporda da geçerli ama herkeste aynı eforu sarfedip aynı oranda terlemez bunun bir çok sebebi var ama erkenden çok fazla terlemek sağlık açısından bir problem çıkarmaz diyemem neticede doktor değilim ama iyi bir durum olmadığını söyleyebilirim.

Sayfayı Paylaş