Tereyağ masum mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve coder tarafından 3 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ercan bey bilmeden konusuyor sadece aciklama yok hic birsey yok

Yagda cozunen vitaminleri napacaksiniz

Gene ayi dan kedi den kopektenmi ornek vercek bakalim

anne sutu yarisi yag onu napcaksin

2. Ramirez

Ramirez Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0

3. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Güvenilir , TRT1 belgesel tarzı bir programda reklamını gormusutm ürünleri tanıtıyorlardı.Ardahanda bir köy sanırım "posof" tamamen doğal ürünler

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Peki bu posof bu kadar doğal ürünü nasıl yetiştiriyor talep artarsa işin içine başka şeyler girer gibime geliyor.

5. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Tereyağını margarinle bir tutan toplumuz Sanmıyorum pek talep olcagını bu tarz organık urunlere ,alışmış millet marketten marka pahalı ürün tüketmeye.

Ancak dedign gibi talep artarsa işler karısabılır herkez cebine bakar sonucta :)
    Ben kendı yorumumu soylıyım 2 ay kdr once alısverıs yapmıstım kokusu bile bir başkaydı valla.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  6. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Uzun zaman ben de yağlar hakkında Ercan Gürgöze gibi düşünüyordum.

Halen de bilinen diyet ve biyokimya kitapları o şekilde yazar.

Prof. Dr. Canan Efendigil KARATAY videoları düşüncelerimi değiştirdi.
    Kolesterol hakkında bilinenlerin büyük bir kısmı palavra olduğunu ve ilaç şirketlerinin duygusal oyunları olduğunu 3-4 yıl önce duymuştum.
    Acaba demeye başlamıştım.

Kolesterolün damar sertliği denen aterosklerotik plak oluşum hipotezi ilk duyduğumdan beri basamaklar bana mantıklı gelmemişti.
    LDL oksijen radikalleri ile oksitleniyor, damarın endotel tabakasını bozuyor, bu kolesterol sonra düz kas hücreleri arasında köpüksü hücrelerine dönüşüyor. Damar kalınlaşıyor. falan filan

Burda mantıklı olmayan kısım düz kas hücreleri arasına alınması, düz kas hücrelerinin histiyositlere dönüşmesi gibi bir durum çok mantıklı değil.

Üstelik bu hipotez ödül alıyor.

Bugün bir poliklinikte masa üstünde dolu kolesterol düşürücü ilaçları gördüm.
    Devletleri, milletleri soyan, üstelik karaciğer hasarı(ki olduğunda bırakmak zorunda kalınıyor), kas hasarı gibi yan etkileri olan ilaç adı verilmiş. Büyük textbooklara kadar girmiş hipotezler, üretilmiş hastalık, üretilmiş-uydurulmuş ilaçlar.

Bakalım bu hikaye nerde bitecek.

Birkaç ay önce okuduğum bir kitap büyük şirketlerin neler yapabildiğini anlatıyor.
    BİR EKONOMİK TETİKÇİNİN HİKAYESİ kitabın adı. Yazar JHON PERKİNS.
    2. ve 3. serisi çıktı.
    Asıl önemli olan ilk kitap. Diğerleri önemli değil.

Bu kitapta kısacası General Elektrik şirketi Suudi Kırallığına uçkur düşkünü yapıyor.
    Otoyollar, elektrik ihalesi köprü ihalesini alıyorlar. üstelik 10 kat fazla paraya anlaşıyorlar.
    Suudi kırallığı artık kuzu gibi oluyor... Sadece bol bol para ödüyor. Bunu 1973 te yapıyorlar.

Panama, venezuella gibi latin Amerika ülkeleri başkanlarına zora ihale imzalatıyorlar ... Direnenleri suikastla öldürüyorlar...
    Endonezya başkanını aynı şekilde avuçlarına alıyorlar...

Kısacası ülkeleri asıl idare edenler o ülkenin başkanları değil... Şirketler..
    Amerikada ve ingiltere de Rothshild ve Rokefeller aileleri asıl dünyada ne olacağına karar veren aileler...
    General Elektrik Rokefellere ait.
    Bill Clinton Rokefeller ailesine mensup.

Almanya sözde Yahudi soykırımını fikrini atan Rothshild ailesi . Yahudi bir aile.
    İsrail kurulmaya karar verince yahudiler istiflerini bozmuyorlar. Çünkü bulundukları ülkelerde rahatları iyi zenginler. Kuru israil topraklarına gitmek istemiyorlar.
    Siyonist aile bir plan yapıyor. Sözde soykırımı Hitlere düzenlettiriyor.
    Asıl ölenlerin % 15 i yahudi, geri kalanı polonyalı ve çingeneler.

Rothshil ailesi ingilterede merkez bankasının sahibi ve ingiltere para basma hakkına sahip tek aile.

Ülkeler, başkanlar, bilimsel deneyler, hastalıklar, ilaçlar 1. dünya savaşı, 2. dünya savaşı...
    Bilindiği gibi değil.
    Biz sadece oynatılanı görüyoruz. Oynatanı görmüyoruz.

afka9, Rinkushichi, coder ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Posof tereyağını sipariş etmek istiyorum. Yeri Ardahan'da. İstanbul'a gelene kadar kargoda 2-3 gün sürer. Tereyağ'ın bozulma durumu falan olabilir mi ?

Sayfayı Paylaş