Tempolu yürüyüş mü, Koşu mu(incelmek)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cautiondrunk tarafından 8 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cautiondrunk

cautiondrunk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar arkadaşlar. ben 91 kilodan 82 ye dustum yağ yakıcı ile beraber boy 184 civarı göbek felan eridi gitti fakat bacaklarım yani baldır kalınlaştı gibi.
    bisiklet ve koşu çok yaptım sebebi bumudur acaba. incelmek niyetim özellikle baldır ve basenleri inceltmek istiyorum bi kaç yerde okudum koşu kalınlaştırır diye okudum ne kadar dogru bılmıorum

Hızlı tempoda yürüyüş 40 50 dk civarı yapıldıgında inceltiyormuş ve daha saglıklıymış yardımcı olurmusunuz. baldır ve basenlerden kurtulmam gerekli.

2. cautiondrunk

cautiondrunk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Koşu ve bisiklet alt bölgede kalınlaşmaya belki eh biraz etki eder ama ciddi anlamda bir fark yaratmaz.Eğer kardiyoları 30dk deparlı HIIT filan şeklinde yaptıysan bacakların form tutmuş olabilir yani kaslar dirileşmiştir. Kendine uygun olanı aslında deneyerek bulman daha mantıklı. Ağırlık çalışması yapsaydın üst-alt dengesini tutabilirdin.

Yağdan bahsediyorsak ise halen sadece o bölgelerde varsa bu vücudunun hangi bölgelerden ilk olarak yakmaya başladığı ile alakalı, kimisinde ilk bacak gider kimisinde ilk bel gider sabır etmek lazım o konuda.

4. cautiondrunk

cautiondrunk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet hocam HIIT şeklinde yaptım normal tempo yürüyüş/deparlı şeklinde. 40 50 dk civarında. sanırım bundan dolayı biraz kalınlaştı. bel göbek felan baya gitti. tek sorun şu baldır ve eh biraz da kalça.
    Ağırlık yapmadım evet sadece squat oda normaş şekilde sıkılaşsın diye. peki hocam en az 50dk felan tempolu yürüyüş speed 6.00 felan hep yapsam kaldı ki 2 gündür yapıyorum 500 kalori tam olarak gidiyor. incelir mi baldır ve basenler?

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Dediğim gibi HIIT bacaklara form tutturmuştur yani diri duruyordur, vücut henüz oralardan yağ yakmadığı için kas dirileşince sana büyümüş gibi gelmiştir. Sırf baldırdan yağ yakma imkanın yok, ona vücut karar veriyor sabredeceksin. Düşük kalori ve kardiyoya devam.

Kardiyoyu istersen 30-40dk 100-120 nabız olacak şekilde yürüyüş olarak yaparsın, bacaklarındaki dirilik azalır ama dediğim gibi bölgesel yağ yakma yok.

Bu arada ''dirilik'' derken kast ettiğim hani ağırlık çalıştıktan sonra ertesi gün o kas şişkin olur daha iri durur form tutar, onu kast ediyorum zaten anlamışsındır.

6. ibrahim11

ibrahim11 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Benim düşünceme göre; nefes nefese kalınmadan yapılan kardiyo yağ yakımı konusunda daha etkilidir. Nefes nefese kalma anı tamamen kaslarıma yeterli oksijen gitmiyor çağrısıdır. Bu durumda hücreler oksijenli solunum yapıp enerji üretirken, gerektiği kadar atp üretmeye yetecek oksijeni o an alamadığı için oksijensiz solunuma geçer bu durumda da vücutta laktik asit üretilir(basitçe laktik asit; süt ve yoğurtta da bulunan yorgunluk hissi veren madde). Ayrıca bilindiği üzere yağlar en çok enerji içeren besin çeşididir, bu özelliği en çok karbon içerdiğindendir. Besinlerden enerji üretilirken karbonlar oksijenlerle birleşip karbondioksit olarak atılırlar ki bu durumda da doğru nefes almak şarttır. Yağ yakımı benim için doğru nefes demek. Anladım kadarıyla sen de yağ yakmak istiyorsun

7. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Hiit workout lar :)

Sayfayı Paylaş