1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Temmuz Ağustos 2009.1.5 Ay

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve hasbihall tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. hasbihall

hasbihall Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Temmuz ve Ağustos ayı 1.5 ay salon çalışması yaptım devam ediyorum,birkaç resmimi paylaşmak istiyorum,şimdiden yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum.

boy:1.78
    kilo başlangıç:62 şuan:65

Ekli Dosyalar:

2. swordfish32

swordfish32 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    daha öncesinde de spor yaptınız sanırım

3. hasbihall

hasbihall Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce hiç spor yapmadım,ancak spora yatkın çevik ve hareketli olmuşumdur herzaman,askerden önce ve sonralarıda arada şınav az da olsa mekik yapardım,nizami 70 şınav 120 tam mekik civarı yapardım.Kilolu arkadaşlarla 5 arkadaş spor amaçlı temmuzda başladık ve diğer arkadaşlar kiolu olmalarına rağmen bıraktılar ilk aydan sonra,şimdilik nizami şekilde 1rer gün ara ile devam ediyorum.

4. managerrr

managerrr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış anlama ama o sırt 1,5 ayda olabilecek bi sırta benzemiyor

5. hasbihall

hasbihall Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Şöyle söyleyim,yanlış anlayacak bişey yok,
    1.5 aylık düzenli ve hocanın verdiği programı zorlayacak ağırlıkta artırarak nizami bir şekilde çalıştım.

ilk ay karışık program çalıştım,yani yaklaşık bir ayın 25 günü hergün sırt,omuz,kanat,kol ve göğüs birlikte çalıştım.İlk aydan sonra bölgesel programa geçtim ve şuan böyle devam ediyorum.

6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    vücut iyi görünüyor, özellikle kısa sürede iyi gelişim var belli ki vücut spora yatkın, tepkiyi çabuk veriyor...

amacınız ney bilimiyorum ama biraz daha hacim katarsanız ve bu yağ oranını korursanız gayet fit bir vücudunuz olur...

iyi çalışmalar dilerim...

7. hasbihall

hasbihall Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun yıllar boyu hiç kilo alamamıştımhep 60,62 kilo arasında kaldım 59a bile düştüm,şuan 65i geçtim beslenmemde arttı,amacım 70 ila 75 kilo da sabit kalabilmek ve düzgün bir vucut yeterli benim için,yorumlarınız için teşekkürler,hacim katmaktan sözetmişsiniz biraz açarsanız sevinirim,bu konularda fazla bilgim yok..

8. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    günlük vücut ağırlığınızın 2 veya 2,5 katı kadar protein alıp (günde 6 öğün beslenerek) ağır kilolarla az tekrar çalışmaları yaparsanız vücudunuz hacim kazanmaya başlar...

siz 75 kg kalmak istiyorsunuz, o halde ağırlığınızı 85 lere kadar çıkarıp definisyon (diyet + kardiyo+ az ağırlık çok tekrar) uygulayarak 75 kilolarda oldukça define bir vücuda sahip olabilirsiniz...

9. hasbihall

hasbihall Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Hacim kazanmayı anladım,ama protein almak derken kas yapmak ve güç kazanmak amaçlı alınan toz ve haplardan bahsediyorsanız,prensip olarak tamamen buna karşıyım,ama normal gıdalardan fazla beslenmekse anlarım.

Diğer bir şey kilomu 85 eçıkarmak benim için çok zor gibi geliyor,tabii mümkün ama vucudum aşırı eritiyor ben böyle gözlemliyorum onun için şuan bile 65lerde zor duruyor,Ramazan ayınıda göze aldığımda 65lerde kalmak bile benim için yeterli olacak gibi.

Bilgileriniz ve yorumlarınız için teşekkürler...

10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    protein almak derken sadece supplementlerden bahsetmiyorum, yediğimiz besinlerin bir çoğunda protein zaten mevcuttur, eğer siz ihtiyacını olanı doğal yollardan sağlayabiliyorsanız supplemet kullanmanıza gerek kalmaz...

özellikle hayvansal kaynaklı proteinlerden ağırlıklı olacak şekilde beslenmenizi tavsiye ederim... örn. et, süt yumurta, balık, tavuk, yoğurt, süt ürünleri...

ayrıca forumdaki beslenme bölümünü iyice incelerseniz aradığınız birçok bilgiye kolaylıkla ulaşabilrisiniz...

saygılar...

11. rockyyy

rockyyy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    sırt ana baba günü gibi günde 50 şınav çek sırt kasın kendiliğinden şekillenecektir gene azda olsa ağırlıklı kürek çekme hareketini yap

12. hasbihall

hasbihall Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Şınav göğüs bölgesine etki eder derler hep,sırt için yeni duydum.Birde bu kürek çekme hareketini anlayamadım açarsanız ve örnek verirseniz sevinirim..Teşekkürler rockyyy

13. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

şınav; göğüs, omuz, kol, sırt bölgelerine etki eden komplex bir harekettir...

14. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudunuz çok iyi gelişmiş ama garip bir gelişme 1.5 ay için

15. hasbihall

hasbihall Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Garip derken anlayamadım,eğer kısa zamanda bu kadar olmazı kasdediyorsanız,ben bunu boy ve yaşıma göre kilomun çok az olmasına ve eskiden beri çevikliğime ve arasırada olsa şınavla birlikte mekik çekmeme bağlıyorum.

16. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    benim anlayamadığım bişey varki boyumuz aynı gördüğüm kadarıyla vücut da aynı bendede hiç yağ yok ama ben 72kgmım sen 65...

17. hasbihall

hasbihall Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Boy aynı diye kilolarda aynı olcak diye bişey yok,gayet normal bir durum,evet ben çok zor kilo alıyorum hatta alamıyorum,badiye başlamadan önce 62 idim zorla şimdilik 65, bakalım Ramazan da neler olacak,geçen sene 59 a düşmüştüm...duh

18. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    sadece boy demedim..

19. hasbihall

hasbihall Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam anlıyorum vucut aynı olabilir öyle de gözükebilir ama kilo farkı olabilir bu gayet normal.bazı oranlar bende azken başkasında ve sende çok olabilir farkta burdan zaten.Keşke bende senin kilonda olabilsem,ama çok zor görünüyor çünki çok zor kilo alabiliyorum.
    Yaklaşık beş gündür salona da gidemiyorum,ramazan da gündüz de çok zor bu işi yapmak onun için iftar sonrası ayar yapmak gerek,hayırlısı inşallah...

20. newbody35

newbody35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1.5 ayda bu vucudu yaptıysanız sizi seneye yarışmalarda görürüz sanırım...bence devam edin ....herkes böyle şanslı olamaz.

hasbihall bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş