Tembellik yaparken de kaslarınızı güçlendirebilirsiniz!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve GokerAmca tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. çakebey77

çakebey77 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yayıncılık
    Yer:
    İstanbul
    tembellik derken masa başında çalışanlar napacak.. Masa başında çalışmak berbat birşey.. Buna dair birşeyler paylaşırsak yararlı olur..

2. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Masabaşında çalışmak kötü evet.Ben dahil bir çok kişi vardır eminim forumda da masabaşı işi olan. Bir şekilde bunun içinde bir çözüm bulmak şart :)

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    konu sağlık ise "yatmadan evvel yemek doğru değilidr" ...bunun tartışması dahi olmaz..." gastritten tutun -reflu ya "kadar tüm sorunların çoğu "yemek yeyip yatmaktır" ...

zaten, güneş ışınları çekildikten sonra ,eğer "eskimo,kuzey ülkesi insanı değilseniz " metabolizma farklı seyretmeye başlar...güneş ışınları durumu çok önemli..)

yazılanlar temelde doğru; vücut rekreasyon,onraım vb denilen mekanizmalara "dinlenme ve özellikle gece uykusu sırasında "giriyor...ancak, bunların oluşumu sırasında ,bi de "mide ,sisndirim sisteminde " oluşturulacak yükle (kan toplanması, sindirim için harcanacak gerekli enerjinin temini) vücudun "onarım formasyonu modundan "çıkmasına neden olur...neticede yiyeceklerin, besinlerin absorbisyonu için de vücut önemli oranda enerji harcamak zorundadır...)

herşeyden önce "hipertrofi ",yani kas nasıl gelişir kavramının son derece iyi anlaşılması lazım, yani kısaca kaslarda "mgf" oluşumu...))

4. O2KN

O2KN Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben yatmadan önce haşlanmış yumurta falan değil de bir bardak süt içiyorum bunun da faydasını görür müyüm ?

5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    200n ml sütte 6 gr protein var. bu açıdan pek fayda görmezsin:)

6. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Herhalde herkes atlamis, ben yaziim. Yatmadan once whey'dense, uzun sureli sindirilen casein daha iyi bir secimdir. Sut yada su kullanimi size bagli olsada, casein yogun kivamindan oturu, suyla da gayet iyi olmaktadir.

7. Kasper13

Kasper13 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar önerebileceğiniz en iyi bb dergisi nedir?

8. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    bencede mens health yazıcak sey bulamadıgından 2 ay once yalanladıgını 3 ay sonra dogruluyor kendilerince haklılar her ay yeni birşey keşfedilemeyecegi icin böyle yapmaları.

9. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    setler arasinda 45/60 sn az degil mi ? ben sahsen yapamam en az 90 sn lazim genelde agir antrenmanalarda 120/180 sn arasi dinleniyorum.

10. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bende masabaşı çalışanlardanım. Masabaşı çalıştığımız halde akşam acayip yorgunluk çöküyor. Oturmaktan hantallaşıyor vücud, kan dolaşımı, sisndirim sitemi vs herşey yavaşlıyor malesef.

Bunun için önerim eve akşamları yürüyerek gitmek. Biraz sıkıntılı oluyor, terleme oluyor ancak uzun vade de olumlu sonuçlar getireblir. Evle iş arası yürünecek mesafe çok uzaksa, örneğin ilk otobüs-metro durağına değilde birkaç sonraki durakta binerek arada yürümeye fırsat bulunabilir.

Efrahim bunu beğendi.
  11. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    çocukluğumdan beri yatmadan önce süt içerim her gece sabahları içmem boyum kısa 17 yaşındaıym 168 im genetiğim kısa olduğu için olabilir ama ya 1 bardak yetmiyor yada süt boy uzatmak yerine kemikleri güçlendiriyor

12. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Annem : 167
    Babam : 172
    Ben : 192
    Nedeni: 8 Yaşımdan Beri Basketbol + Süt Ürünlerine Düşkünlük

13. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    ben şunu sormak istiyorum.

pc başında fazla vakit geçiren bir insanım. oyun oynuyorum, bir şeyler okuyorum. fazla süre pc başında oturunca, mesela iki-üç saat hiç kalkmadan, kendimi inanılmaz rahatsız ve sporda yaptıklarımın hepsinin boşa gittiği hissine, belimin kalınlaştığı hissine kapılıyorum ve hemen kalkıp biraz mekik ve şınav çekiyorum. evet, muhtemelen psikolojik. bunu başka yaşayan biri var mı?

bununla birlikte, pc başında vakit geçirmek body'e olumsuz etki yapar mı?

14. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Önerilerin için sağol dostum :)

15. DarkNRoll

DarkNRoll Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    yatmadan önce en mantıklısı kazein veya yoğurt..cottage peynir olsa türkiyede onlardan da yiyebiliriz..süt içmek uykunuzu bölebilir idrar için gecenin bir yarısı lavaboya kalkmak zorunda kalabilirsiniz..uykunuzun bölünmesi de iyi değildir..ama yatmadan önce karbonhidrat tüketmek,hele de ekmek tüketmek çok sakıncalı bana göre.yumurta da yenebilir yatmadan önce,ama beyazını tercih edin.

16. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Püf Noktalar bölümündeki konunuz "Antrenman:Bodybuilding & Fitness" bölümüne taşınmıştır.

Sayfayı Paylaş