Televizyondaki karın kası yapan kemerler gerçek mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Myantal tarafından 4 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Myantal

Myantal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tv de izlerken gördüm arkadaşlar şu karına takılan kemerler gerçekten karın kası yapıyor mu araştırdım kaslara titreşim gönderip çalışmasını sağlıyomuş ben pek inanmadım ama sizlere sorayım dedim doğru mu eğer doğruysa zararı felan yoksa alıcam lütfen bilgisi olan birileri yardımcı olsun :(

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sanmıyorum. Ama diyet yaparak, karın hareketi yaparak anlıyacağın biraz zorlanarak yapılan karın kası daha kıymetli olur. Babam almıştı 3-4 sene evvel o zaman denemiştim muhteşem titretiyo güzel masaj oluyor ama işe yaramıyor. Tam tembellere göre bir alet. Armut piş ağzıma düş.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben hiç ama hiç inanmıyorum öyle olsaydı herkes karın antremanında bunu takardı niye ter dökelim dakikalarca mekik çekip değilmi

karın kasının diğer kaslardan pek farkı yok bunu bacağa sarıyıp bacakta geliştirebiliriz o zaman :)

bilmiyorum böyle düşünüyorum ben bunların faydası olsa salonlarda bu aletler olurdu bunlar hepsi ticari amaçlı yapılmış aparatlar bir ara çok reklamı yapıyorlardı sonra reklamalr kayboldu.

4. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Para tuzağı , sakın aldanmayınız ...
    İnsanlar spor salonunda boşuna karın için saatlerini harcamıyorlar ya ?

5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Benzer konu forumda vardı tartisilmisti. Ve balon urun oldugu kanısına varıldıgını hatırlıyorum

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Şu elektrik verenler kısmen faydalı olabilir. Kasın kasılmasını sağlıyor. Hiç yoktan iyidir.

Belki izleyenler vardır. V.G. ci ikiz kardeşlerin dadı rolündeki filmleri vardı. O filmde voltajı çok yükseklere çıkabilen, bu kemerlerin mantığıyla çalışan bir alet vardı.

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Karın kası kasılsa bile bir fayda sağlamaz en küçük kas grubu olduğu için harcadığı enerjide çok çok azdır o yüzden kilo vermesi mümkün değil şunuda atlıyorsunuz bölgesel zayıflama yoktur.

Bu kemeri kullananlar bizleri aptal yerine koymuş gibi birşey oluyor biz kardio yapıp saatlerimizi salonda harcarken diğer kişiler kemer takıp zayıflamayı nasıl düşünebilir.

Buyrun yetkili birisinden cevap:

Son zamanlarda spor salonlarında gitgide yaygınlaşan ve kısa sürede en popüler çalışma şekli haline gelen titreşimli aletler, metabolizma uzmanlarına göre işe yaramıyor ve sahte bir görünüm elde ediliyor. Titreşimli aletlerin kilo verdirmediği, kan dolaşımını hızlandırarak selülitlerin görünümünü azaltmaya yardımcı olduğu söyleniyor.

Gazi Üniversitesi Endokrin, diyabet ve metabolizma Bilim Dalı''ndan Prof. Dr. İlhanYetkin, yağ hücrelerini idrarla dışarıya attığı iddia edilen yöntemlerin de yanıltıcı olduğunu belirterek şöyle diyor: “Ancak egzersiz ve egzersize dönük olan yöntemler metabolizma üzerinde etkili olabilir.”

Yağ hücrelerinin idrarla dışarı atılamayacağını söyleyen doktorlar, bel korsesi, titreşimli bölgesel zayıflama kemerleri ya da titreşimli aletlerin yağları eritmek gibi bir yararı olmayacağı görüşündeler, çünkü yağlar yağ hücreleri içindedir ve sadece cildin yüzeyinde etkili olan bu yöntemlerin yağ yakma ile bir bağlantısı bulunmaz. Bu yöntemleri kullandıktan kısa bir süre sonra vücutte görülen bir değişiklik varsa bu tamamen su kaybına bağlıdır ve en geç 1 hafta sonra vücut eski haline döner.

Zayıflamak adına ağızdan alınan hapları, çayları, içecekleri değerlendirirsek, bunlar metabolizmayı hızlandırmaz. Bunların olumlu etkileri son derece sınırlıdır, dolayısıyla bunları zayıflama amacıyla kullanmak doğru olmayacaktır. Bu maddelerin bir kısmı vücuttan su atıcı maddelerdir. Yine görünüşte zayıflamış gibi görünseniz de bu sadece su kaybıdır.

İnsanlar oturdukları yerde elektrikle, titreşimle incelmeyi bekliyor, bu mümkün değil. Hatta yanlış kullanılan bazı egzersiz aletleri sakat bile bırakabilir. Egzersiz ve diyetin bir arada yapılması gerekir. Bölgesel kilo vermeye yönelik uygulamalar değil, koşu bandı veya bisiklet tercih edilmeli. Kilo vermenin en basit ve en etkili yolu yürüyüş yapmaktır.

8. cemal45

cemal45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgiler için tşk ederim.

9. Stelselimm

Stelselimm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (Çok Meraklı Bir Öğrenci)
    Zaten onu takarak karın kası elde etmeyi planlamak cokta mantikli degil. Cunku herkeste karin kaslari vardir ancak bunun gorunur olmasini etkileyen faktor yağ oranıdır. Bu cihazında yağ oranını etkileyecegini bende dusunmuyorum. İyi forumlar :)

Sayfayı Paylaş