Telefon alacağım öneriler

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve S.Çağrı tarafından 19 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar hızlıca konuya gireyim,elimde n73 marka telefonum var teknolojiye oldukça meraklı ve bu konuda bilgiliydim fakat aradan uzun zaman geçti ve geçen bu dönemde piyasadan biraz uzak kaldım.Şimdi telefonumu yenilemek istiyorum ve özellikle kamerasının ve internet özelliğinin iyi olmasını istiyorum.Birçok şeyi yapmalı elimdeki alet.Blackberry diye bir ürün ortaya çıkmış bu konudaki fikirlerinizi ve diğer telefon önerilerinizi bekliyorum.Fiyat aralığı belirtmiyorum.

2. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    S.Çağrı bunu beğendi.
  3. Private

Private Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    0
    samsung galaxy s2. telefoncuya git incele.yok boyle bir hiz..

S.Çağrı bunu beğendi.
  4. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    söz telefondan açılmışken,sakın turkcell t20 almayın,ben aldım almaz olaydım misal, kamerası 5 mp diyor ama inanılmaz kötü,radyo bile yok...üstelik çin malı.. huawei diye bir çin markası üretmiş...ben yandım siz yanmayın :)

S.Çağrı bunu beğendi.
  5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    0
    telefon alıcan iyi hayırlı olsunda bence çok iyi birşey almaya gerek yok sen kamerası interneti için kullanmıcaksınki asıl amaç konuşmak mesajlajmak ben 6303 i classic aldım geçen sene arkadaşım almıştı iyi dedi ondan önce telefon hiç kullanmıyordum aldım 1 sene geçti hala sağlam internete giriyorum nadiren telefonda ama konuşmak için yani renksiz ekran alsaydımda olurdu aslında ve geçen sene aldığım telefon 330 tl di şuan 290 tl satıyorlar artık telefoncular yarı fiyatını bile vermiyor satmaya kalktımı bence elindeki bozulana kadar kullan sonra ucuz birşeyler bak derim parana yazık olmaz ama kendi tercihin n73 alırsın 1 -2 ay sonra n74 çıkar adamlar yavaş yavaş sürüyor piyasaya

S.Çağrı bunu beğendi.
  6. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
    iphone 4s.. gerisi yalan

S.Çağrı ve hogan bunu beğendi.
  7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.281
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    seçenekler çoğaldıkça kararsızlık artıyor.

birinci mesele bütçe: 500 liraya da telefon var, 2500liraya da

ikinci mesele istekler: kamerası ve internet özelliği istiyorsan ekranının da çok iyi olması gerekiyor. amoled ve kapsitif ekranlı dokunmatik modellere ilgin varmış gibi anladım. bu bölüm de bir derya aslında, ama en iyi seçenekler bütçe sırasına göre N8, galaxy II ve Iphone 4 ve 4s modelleri. her birinin işletim sistmei ayrı, dolayısıyla işletim sistmeine göre de karar vermek gerekir. günümüzde telefonlarda konuşma ve mesajlaşma özelliği çok gerielrde kaldı. ovi market, adroid market, applestore en çok vakit çeirilen şeyler: yani uygulamalar. ki bu alanda uzak ara applestore önde, ama kapasit ekullanım oranı nedir diye sorarsan android market daha iyiymiş gibi duruyor, oyuna seçeneği varsa yine appestore uzak ara önde, ama nedense o çok büyütülen Iphone'da bir radyo seçeneği bile yok. 3Gde radyo dinlemek ise çok kötü bir deneyim. 3g paketi alıp yani tv izlerim, radyo dinlerim dersen hepsi sınıfta kalıyor çünkü hepsi de bu konuda operatörlere mahkum.

uzun süredir n73 kullanıdığına göre aynı telefonu yılalrca kullanmak ama güncellemelerden de uzak kalmamak adına güncelleme senin için önemli olmalı. (zam değil yanlış anlaşılmasın, güncelleme :D) bu ne demek dersen o işletim sistemleri aynen IE6-7-8 gibi Windows gibi güncelleniyorlar ve andorid güncellemesi hatta ovi güncellemesi bu konuda biraz geri kalmış durumda, yani galaxy s2 alıp bir gün güncelleme yapılamamaktadır diye mesaj alabilirsn halbu ki 3gs ile IOS5 bile yükleyebilirsin. yani apple telefonun eski diye düşünmez ve yazılımını günceller ama samsung düşünebilir. yine de internet hızı konusunda en iyisi o. HTC cihazları da var, onlar da anroid bazlı. blackberry'yi ise sürekli işmailini kullanmıyorsan tavsiye etmem.

uzun lafın kısası artık akıllı telefon almak ile laptop almakla aynı şey oldu, ne sitediğini iyi bilmek ve bütçeni de ona göre seçmek gerekiyor.

S.Çağrı bunu beğendi.
  8. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    samsung galaxy yada apple marka telefon