Tekvando , Wushu , Wing Tsun , Aikido . Sizce Hangisi??

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Fatih41 tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Fatih41

Fatih41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamunaleykum,

20 yaşındayım , 85 kiloyum , 1.80 boyundayım. Savunma sporu öğrenmeye karar verdim. Daha önce hiçbir sportif aktivite yapmadım diyebilirim.sadece 1bucuk ay fitness'a gittim.

kafamda belirlediklerim ; taekwondo , wushu , wing tsun ve aikido

1-Daha önce doğru düzgün sporla ilgilenmemiş biri olarak yaşıma boyuma kiloma hangisi uygun ?

2-Eğer bunlardan birine başlayacak olursam hangisinin tekniğini daha kısa sürede öğrenebilirim?(en önemlisi bu)çünkü spor a.ş den sonra başka Kaliteli bi klübe geçeceğim üsküdar bld.spor olur büyük ihtimal..

3-Oldu ki biriyle kavga ediyorum. Hangisi daha etkili ? (kavga eden biri değilim ama istanbul gibi bi yerde lazım oluyor bazen:) )

2. Tulpar Han

Tulpar Han Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bulunduğun yerde wushu fırsatın varsa (Gerçekten iyi öğretebilecek bir hoca nezdinde) wushu yapmalısın ama imkanın yoksa tekvandoyu tavsiye ederim. 1 sene kadar yapmıştım gerçektende vücuda çok fayda sağlıyor en basitinden federasyonlu spor yani :) aikidoyu öğrenmesi uzun seneler gerektiriyor. Wing Tsun hakkında ise birşey diyemeyeceğim çünkü yapmadım sokakta kendini korumak biraz soğukkanlı olmakla ilgili bir durum bence çünkü soğukkanlı olamayan adam sokakta çok zor durumlarda kalabiliyor tabi bu durumda hangi sporu bilip bilmediğin farketmiyor.ama sokakta kendini koruma amaçlı Boks,MT,Judo,Tekvando vb. sporları tavsiye ederim çünkü kendini kanıtlamış branşlardır .Umarım kendin için en iyi branşı seçersin :)

boks bunu beğendi.
  3. Fatih41

Fatih41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkür ederim. İbb Spor A.ş de başlayacağım böyle bi yerde hoca iyidir herhalde sonra zaten üsküdar bld.yeye gecicem :)

4. Tulpar Han

Tulpar Han Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sizin için hayırlısı olsun :)

Sayfayı Paylaş