Tekrarlar arası ne kadar dinlenmeliyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onur8bb tarafından 1 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. onur8bb

onur8bb Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar.Modlar lütfen başlığı görüp konuyu kilitlemeyin 1-2 dakika olduğunu biliyorum.Spora başlayalı 1 ay oldu forumda 1-2 dakika yazıyo ama spor salonundaki hoca hanım bana 30-40 saniye dedi.Hangisini yapmalıyım çelişkide kaldım.Forumda kasların yenilenmesi için 1-2 dakika diyor hocam da bana kasların soğumaması lazım 30-40 saniye diyor.Bir de yeni başlayanlar için scwazhxlll nin bir beslenme programı vardı ben artık bölgeleri çalıştırmaya geçtim hala o programı kullanabilir miyim ? Teşekkürler :)

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    demircan256 bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sana bağlı!

Şöyle eğer ki ağırlık antremanı ile yağ yakımı hedefliyorsan düşük ağırlık çok tekrar yapıp setler arasını çok kısa tutman lazım!
    Eğer hacim ve kas kütlesi artırma hedefliyorsan yüksek ağırlık az tekrar ve setler arasını biraz daha fazla tutmalısın!

Bu birinci kriterdi; birde 2.si var o da vücut tipi, eğer endomorf yada mezomorf isen setler arasını çok uzun tutmana gerek kalmaz çünkü çok daha kolay enerjilerini geri toplarlar. Ancak ektomorf isen %100 tekrar enerjini toplamak için 1-1,5 dk ya kadar ihtiyaç duyabilirsin...
    Bu sadece vücut tiplerine göre genellemedir, bu iş birazda genetik vücut tipine zıt şekilde kolay yada zor enerjini toplayan biri de olabilirsin, bu da mümkündür...

Sonuç olarak bu işin saniyesi yok bunun saniyesini vücudunu tanıyarak en iyi sen koyarsın! Amacına ve vücudunun limitlerine göre değişir ve sen belirlersin bunu en iyi ;)

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    en verimli idman süperset ;) setler arası en fazla 1 -1,5 dk..

AngryHun bunu beğendi.
  5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    demircan a katılıyorum, supersetler çok güzel oluyor.

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Valla savaş abi..hoca eşliğinde çalışıyorum...Allah inandırsın..bazen gözden kayboldumu hoca hemen nefeslenmek istiyorum o derece :)...kusmamak kaydıyla süperset iyidir ;)

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    setin yoğunluğu ile ilgili bir olay...

eğer "soluk soluğa "kalıyorsan (ki bu ağır kgs ve tekrar ile ilintili) , "kalp atışının normale dönmesi + 15 -30saniye " ile sonuçlandırabilirsin...

elini gırtlağa ,şah damar koy ve atış hızına bakıver...

Sayfayı Paylaş