Tekrardan Başlıyorum...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berkekolik1 tarafından 5 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. berkekolik1

berkekolik1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar,
    2013 Aralık yılında body sporuna başlamıştım, 2014 ağustosa kadar devam ettirdim fakat motosiklet kazası geçirdiğim için bundan sonrasında devam edemedim. Spora başladığımda 84 kiloydum yaptığım süre içerisinde 67 kiloya düştüm ve kaslı bir görünüme sahip olmuştum.

Sporu bıraktığım ve beslenmeye dikkat etmediğimden dolayı, şuan 86 kilo oldum, yağ oranım %27 (geçen sene 13'tü) bunu tekrar eski haline getirmek istiyorum fakat sormam gereken bir kaç soru var, yanıtlarsanız sevinirim. Şuan ki görünümüm ciddi anlamda kilolu duruyorum fakat geçmişten kalan kas kütlesi hala var hissediyorum.

Özelliklerim:
    Kilo:86
    Boy: 173
    Yağ oranı: 27 OMG

Sorularım:
    1- Ağırlık antremanında ne yapmalıyım? Ne yapmalıyım derken hareket sormuyorum, antreman tarzını soruyorum, hipertrofi (kas kazanımı) yapsam kardio ile birlikte genişlemekten korkuyorum, ağır çalışıyı mı sizce? 4x10 veya 4x12 gibi. yada 3x20 yapıp direnç antremanı mı yapayım? Ağır çalışmak hoşuma gidiyor fakat zaten yağlı olduğum için çok genişlemekten çekiniyorum, boyumuzda ortada malum..

2- Beslenmede eskiden çok rahat motive oluyordum şimdi hiç kendimi tutamıyorum, ne önerirsiniz? Diyet programı istemiyorum, motive olmam gerekiyor.

Herkese şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş