Tekrar Spora Dönüş

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ulscnkrdmn tarafından 18 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    1 sene önce ilk defa bb ile tanıştım fakat beslenme ve devamlılıktan bir haberdim. 15 gün gidip 1 ay gitmediğim 1 ay gidip 3 ay gitmediğim zamanlar oldu.Buna rağmen 107den 92 kiloya düşmeyi başardım. Forumda bilgilendikten sonra 1 ay önce düzenli olarak tekrar başladım. Son 5 gündür yazılılarımın olması nedeniyle idmanları aksatsam da istikrarlı olduğum söylenebilir. Başladığımda 92 kiloydum şuan ise 87.7 kiloyum ( Akşam yemeğinden sonra tartıldım, sabah kalkınca tartıldığımda yaklaşık 1.5 kilo daha azalıyor)

Boy 185cm
    Kilo 87.7kg
    omuz 113cm
    Boyun 37cm
    kol 33cm
    ön kol 29cm
    bilek 18cm
    göğüs 103cm
    bel 102cm
    kalça 103cm
    ayak bileği 26cm
    baldır 41cm
    bacak 61cm

Hedeflerim:
    1- Kiloyu 80'e düşürmek
    2- Kilolu bir geçmişim var şu an eskisi gibi olmasam da kilolu olduğum söylenebilir.Buna rağmen omuzlarım çok dar. Omuzlarımı en az 130 cm çıkarmam gerek.
    3- Belim çok kalın vücudum dikdörtgene benziyor :D Omuzlarımı genişletirken aynı zamanda belimi 85 cm düşürebilirsem hafif üçken bir vücud elde edebilirim.Ama belimde yağın hemen altında kemik geliyor elime. Genetik yüzünden belim kalın kalıcak sanırım :(

Sanırım endomorf, mezemorf karışımı bir vücudum var. Kemiklerim kalın.

Sorularıma gelirsek:
    1- 80 kilo düşmek benim için yeterli olur mu?
    2- Omuzlarımı 130 cm çıkarmam mümkün mü?
    3- Genetik yüzünden belim kalın, bunu minumum ne kadar seviyeye çekebilirim?(Yağın yaklaşık 2 cm altında kemik geliyor)
    4- Sizden müneccimlik istemiş gibi olacağım ama bu vücut ölçüleri ile yağ oranı ne kadardır sizce? ( Sadece tahminlerinizi merak ettim.)

mehmetanil bunu beğendi.
  2. brhmcr

brhmcr Guest

1- Kilo degil yag orani onemli 80 kiloda %10 civari yag orani ile fit bir goruntu olusturabilirsin.
    2-17cm biraz buyuk hedef ama olmayacak birsey yok :)
    3) Takilma genetige bel kemigin genis olsa da baya inceltmen mumkun, omuzda genisledikce sirtla beraber zaten ince gozukecek.
    4- %15 -20 araligindasindir buyuk ihtimal.

Sayfayı Paylaş