Tekrar Sayısı Hakkında

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Qerta1 tarafından 12 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Qerta1

Qerta1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi akşamlar, öncelikle spor yapmamdaki amacım sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak. Yani hacim değil, güç istiyorum. Tabi bu benim gibi yeni biri için biraz tuhaf bi söz. Her neyse, bi kaç ay önce evde spor yapmaya karar verdim, evdeki tek dumbell ile bir şeyler yapmaya başladım. Sonra biraz motivasyon toplayıp 20 kiloluk ucuz bi set aldım. Yaklaşık 1,5-2 aydır düzenli olarak spor yapıyorum. İlk başta sadece kol için çalışıyordum, sonraysa tüm vücudun daha mantıklı olduğunu farkettim. Her neyse, şuan bir programım var, salona gitmediğim için internetten bulduğum bir program tabi, şöyle bir şey: Dumbell Curl: 3 X 8 Dumbell Press: 3 X 8 One-Arm Dumbell Row: 3 X 8 Step Up: 3 X 10 Lunges: 2 X 10 Şinav: 3 X max Dumbell Floor Press: 2 X 8 Dumbell Triceps Extension: 2 X 8 Crunch 2 X max İlk başladığımda hafif ağırlıklarla daha çok tekrarlı ve bir set daha fazla yapıyordum hareketlerin çoğunu ve bu beni çok fazla yoruyordu. Programı iki günde bir yapıyorum, dinlenme günlerinde bile kollarım çok ağrıyordu. Şimdiyse 1-2 saate tamamen geçiyor. Ağırlıklar 8 tekrarlı bir harekette 9u getiremeyeceğim kadar çok ama ağrı yapmaması gelişim olmaz mı korkusunu getirdi bende. Sorum şu, ağırlığı biraz azaltıp daha çok tekrar yapmak ya da ağırlık sabit bi set daha yapmak mantıklı olabilir mi? Bir de göbeğim var ama zayıfım, göbeğimi eritmek için programın başına ve sonuna 10ar dakika koşu ekledim bir işe yarar mı? Son olarak eğer programı kötü buluyorsanız sadece 2 dumbell yapılabilecek başka bir program önerir misiniz?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş