Tekrar başlıyorum bazı sorularım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve danpow tarafından 14 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. danpow

danpow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Öncelikle herkese selamlar..
    Yaklaşık olarak 1 yıldır spor yapıyorum. Vücudumun beni tatmin ettiği zirvede olduğu zamanlar oldu bu süre zarfında.(kendime göre bir zirve tabiki)
    Şimdiye kadar olan spor hayatımda kısa kısa aralar vermiştim ve aralarda dahi beslenmeme dikkat edip formumu bir şekilde korumuştum. Yaklaşık 2-2.5 ay öncesine kadar yine böyleydi ama bir takım saçma olaylar neticesinde baya bir saldım kendimi beslenme olarak sporu zaten ara verdiğim için kesmiştim.
    Bugün aynada vücudumun beni rahatsız ettiğini fark ettim ve başlamak için doğru zaman diye düşündüm umarım her şey yolunda gider benim için.
    Aklımda ki soruya gelecek olursak
    kas hafızası denilen olayla kısa süre içinde gelişim göstereceğimi düşünüyorum ama başladığım zaman kendime göre en iyi olduğum zamanlarda almam gereken protein ihtiyacını mı almalıyım yoksa sıfırdan spora başlamış gibi yavaş yavaş arttırarak mı devam etmeliyim. Bunu sormamda ki amaç protein tozunun bende alerji yapması ve suratımda akne benzeri şeyler cıkarması dolayısıyla doğal yollardan protein almak zorunda olmam malumunuz bu olayda belirli bir süreden sonra sıkıyor tavuk yumurta vb. yiyesim gelmiyordu ara vermeden önce.

DN: Vücudum aşırı bir degişime uğramadı biraz yaglandım ve kas kaybı yaşadım bunu göz önünde bulundurarak tavsiyelerde bulunursanız sevinirim iyi forumlar..

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.424
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kocaeli Üni.Bilg.Müh.Öğrencisi
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    boy-kilo ögrenebilir miyiz?mümkünse fotoğraf görürsek de yararı olur.

şunu söyleyebilirim,protein tozuna ihtiyacınız yok,hele vücudunuz öyle tepki veriyorsa hiç zorlamaya gerek yok.protein ihtiyacınızı da şuanki kilonuz ve kas kütleniz belirler.

3. danpow

danpow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Boyum 1.75 Kilom 62 resim atmayı denedim fakat yuklenırken hata olustu uyarısı alıyorum ara ara denerım yuklemeyi

4. Susavascisi

Susavascisi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu işe başladığınız andan itibaren hayatınızın sonuna kadar devam etmek zorundasınız. Tıpkı bağımlı olmak gibi aksi halde hem psikolojik hemde biyolojik sorunlara maruz kalırsınız.

emreozgun479 bunu beğendi.
  5. danpow

danpow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    vücudumun şuanki hali bu arkadaşlar umarım yorum yapanların daha saglıklı yorum yapmasına yardımcı olur.

6. pekin silici

pekin silici Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kas kütlene göre protein almalısın. eski kaslar 1-2 ayda geri geliyor merak etmeyin. protein değilde başka bir katkı maddesinede olabilir bu alerji doktora görünün kanımca sağlıktan olmayın. proteini ilk günden alabilirsin bir sıkıntı olmaz. o şey benimde başıma gelmişti. kaslar 1-2 ayda çöküntüye uğruyor tabi beslenmeylede alakalı ama aynada rahatsızlık veriyor. özellikle göğüs çöküyor yağlanıyor sinir ediyor adamı bu işi ömür boyu yapacaksın başka yolu yok. nankör bir spor işte. ama şu şekilde yaklaşırsan ben sağlıklı beslenmek ve sağlıklı olmak istiyorum bu sefer salona gitmediğin gün rahatsız oluyorsun. sanki sağlığından olmuşsun gibi geliyor artık bana.

7. danpow

danpow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Psikolojik olarak rahatsızlık uyandırdığına kesinlikle katılıyorum zaten ara verme sebeplerimden biriside budur artık biraz çılgınlığa dönmüştü olay yatmadan sabah ne yiyeceğimi falan planlar olmuştum :) Bakalım işte başladım tekrar umarım eski formumu yakalarım kısa sürede.

8. pekin silici

pekin silici Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    o kafa yapısını koru derim. sporu ön planda tutman iyidir bırakmazsın bu sayede. o isteksizlik evresini atlatmadan bu kafaya gelemiyorsun herkes erişemiyor. kalori hesabı, yemek yeme hesabı bunları yapman iyi devam et böyle.

danpow bunu beğendi.
  9. danpow

danpow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Kötü birşet birşey diyemem tabikide bir saatten sonra hayatının bir adım (belki daha fazla :)) önüne geçiyor o iş bazen oturup düşünüyor insan bunun üzerine

Sayfayı Paylaş