Tek El Lateral Raise?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Judas Priest tarafından 12 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Judas Priest

Judas Priest Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aklıma takılan bir soru var.
    Tek El Dumbell Lateral Raise ile Çift El Lateral Raise arasında bir fark varmı?

2. Kafein

Kafein Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Çift elle daha randımanlı yaparsın ve daha sistematik olur. Ama tek elle de birşey fark edeceğini sanmıyorum sen hareketi doğru yaptıktan sonra yine aynı bölge gelişiyor, tek elle yaparken vucudu sabit tutmaya ve oynatmamaya dikkat et yanlız denge bozulucağı için..

Judas Priest bunu beğendi.
  3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Fark var, biri tek elle diğeri çift elle yapılıyor. İlk fark bu. Bundan sonraki farklar ise tek elle yüksek ağırlıkta yaparsan belin açısından sağlıklı olmaz. Hele bir de ısınmadan hareket yapan bir insansan Allah'a emanet yaparsın o tek elli raisesleri.

Ne demeye böyle şeyler merak edersin anlayamadım :) Herkes çift el yapar bunu vardır bi bildikleri demek ki, dengeyi sağlar verimi arttırır. Şimdi tek elle yapmak sana bir artı kazandırma ihtimaline sahip olsaydı bu merakını anlardım ama hiç bir artı kazandırmaz tek artısı daha az yorulman olurdu.

Body'deki hareketler senelerce içerisinde son şeklini almış her yönü denenmiş sağlıklı hareketlerdir genelde. Dünya nasıl yapıyorsa sende en azından acemiliğini iyice üstünden atana kadar öyle yap.

4. Kafein

Kafein Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bazen bir el diğerinden zayıf oluyor öyle bir sorun olabilir ..

5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Eğer kafein'in dediği gibi bir sorun varsa .

Yani zayıf olan kol, omuz yüzünden hareket yapılamıyorsa tek çözümü hareketi yapmaya çalışmaya devam etmektir. Kendinizi zorlamaktır. Nihayetinde bir gün kollar kaçınılmaz oalrak dengelenecektir.

Söz konusu bu hareketse zayıf kola ayrıca yüklenmek bence birşey kazandırmaz. Çift elle yapılması gerekir.

6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Statilk makine varsa lat raise yapabileceginiz bir sure onunla yapin. Probleminiz bir sure sonra kendine kendine ortadan kaybolacaktir.

7. Judas Priest

Judas Priest Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız için sağolun. Tek eli sormamın nedeni sanki trapezler bu işten daha az yararlanıyormuş gibi geldi bana. Gerçi daha çok yeniyim bunları düşünmem ne kadar doğru bilmiyorum.

8. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    ben lateral raisei kışın tek el girerim, diğer elimle de bir alete tutunurum, tek el yapınca daha konsantre olabiliyorum ve dumbellı kaldıramayacak hale gelince hareketten hafif hafif çalarak aldığım verimi arttırıyorum. İki elle yaparkende çalmak mümkün ama tek el yapıldığında daha kontrollü oluyor diye düşünüyorum.

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    çalışmalarda yeniysen trapezlerin aşırı etkilendiğini veya fazla geliştiğini henüz söyleyemezsin.ben olsam önce hareketi nizami yapmaya çalışır daha sonra bu turden irdelemeye girerdim.tek el genellikle açı vererek yapılan yana açışlarda kullanılır.

10. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ikisinide yaptım bana çift el daha iyi gibi geldi daha iyi konsantre oluyordum.

11. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Tek elle bir yere tutunup yaptığınızda daha fazla kuvvet alma durumu oluyor; buda sakatlanmalara davetiye çıkarmaktadır. O yüzden çift elle yapmak herzaman daha iyi sonuç verdiği gibi daha sağlıklıdır...

12. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    ben daha iyi sonuç verdiğine katılmıyorum, çalma tekniği doğru kullanılırsa çok iyi sonuçlar verir, dumbellı kaldıramayacak hale geldiğinde çalmaya başlarsın bu birinin sana yardım etmesine benzer ama kendi kendine yardım ettiğin için daha verimli olur böylece kası daha fazla yormuş olursun. ama tabi ki bele dikkat etmek lazım (ısıtma vb.)

Sayfayı Paylaş