Tek bölge

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve selepne01 tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. selepne01

selepne01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    S.a öncelikle

ben günde bi bölge çalışmak istiyorum daha verimli daha aktif olacağı kanısındayım

ve şöyle bişey uygulamak istiyorum bi arka kol idmanı mesela 4 hareket hepsi 8 tekrarı çıkartacak bi ağırlık yani %90 seviyede ve 4 hareketi peş peşe yapıcam bu bir set olucak sonra bidaha yapıcam 1 set olucak her sette ağırlıgı az bişi düşürcem ve 4 set yapıcam hergün tek bölge sizce verim alırmıyım şuanki durumum uzun zamandır mücadele sporları atletizim gibi sporlarla ugrastım kas yapım hiç çalısmamıs birine göre iyi durumda yaş 16 boy 175 kg 68

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    günde tek kas çalışarak o bölgeye daha iyi odaklanırsın bu kastettiğin ise istasyon gibi birşey sanırım bunu yaparsan kaldıracağın ağırlık azalır kendinde söylemişsin ve hacim olarak büyüme istersen zorlaşır
    çünkü zaten haftada bir defa çalıştırıyorsun o kası hacim olarak büyütmeye bak derim :) 8-6 tekrar negatif tekrar ve yüksek ağırlıkla girsen daha iyi olabilir

3. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    Eğer tek bir bölge çalıştıracaksan , çalıştırdığın bölge geliştikçe vücut orantısızlığı artacaktır !

4. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Sen olayı yanlış anlamışsın arkadaş sadece biceps veya herhangibir bölgeyi çalıştıracam dememiş her bölgeyi farklı günlerde çalıştırmayı sormuş.

---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

Zamanın varsa her bölgeyi ayrı günlerde çalıştırmak gayet iyi olur ancak yaşına bakarsak o tempoyu kaldırabilir misin bilemem bence günde çift bölge haftada 3 veya 4 gün daha iyi olur.

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben bi aralar günde tek bölge çalıştım 1,5 ay boyunca programım 6 gün 1 gün off şeklindeydi.Yani güzel bir still ama hangi set sistemi ile ilerleyeceğini bilmen gerek.Ben piramit seti kullanmıştım.

6. ROTTOZ

ROTTOZ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ASKER
    Yer:
    DENİZLİ
    Dev setler uygulamayı planıyorsun...eğer bu spora yeni başladıysan kesinlikle böyle bir antrenman tekniği ugulamanı önermem...Agır calısmanda her zaman yarar olacaktır...Pramit şeklinde çalışmanı öneririm...Tek bölge çalışan bir antrenman türüdür odaklanmayı artırır doğrudur fakat yeni başlayanlar için önerilmez...Ve sürekli tek bölge çalışılmaz..Önerilen bir antrenman programını 1-1.5 ay uygulamak ve sonra tekrar değiştirmektir...Bir antrenman programında tek bölge çalışırken bir antrenman programında da çift bölge çalışırsın...Hiçbir antrenman tekniği diğerinden üstün değildir..önemli olan kendi vücudunu zamanla tanıman ve kendine göre bir antrenman programı oluşturmandır...

Sayfayı Paylaş