Tek Bölge mi Çift Bölge mi?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve MFurkanD tarafından 13 Mart 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MFurkanD

MFurkanD Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar yeni antrenman programına geçeceğim. Sizce her gün tek bölge mi verimli olur yoksa çift bölge mi? Örnekleri sıralayacağım. Kafama çok takıldı işin içinden çıkamıyorum. Boyum 1.80 87 kiloyum ama gözle görülür bir göbeğim yok. 2 yıldır spor yapıyorum. Protein,Vitargo,Bcaa,Amino,Glutamin kullanıyorum. Tamamen temiz beslenmeye başlıyorum. Bel bölgesinde kilomdan dolayı yağlanma var.

Kafamdaki birinci plan;
    Göğüs(6 hareket)+Cardio
    Omuz(6 hareket)+Karın
    Kol(7 Hareket)+Cardio+Karın
    Sırt(7 Hareket)+Cardio
    Bacak(6 Hareket)+Karın

İkinci plan;
    Göğüs+Ön kol+Kardio
    Omuz+Arka kol+Karın
    Sırt+Bacak
    Ön Kol+Arka Kol+Karın
    Genel(her bölge 2 hareket)+Cardio+Karın

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bence natural yeni-orta bir sporcunun her bölgeyi olabildiğince sık,ve sadece yeterli yoğunlukta/sertlikte girmesi gerekli.tek bölge girenler gelişemez demiyorum,fakat en hızlı gelişim için olabildiğince sık girmek gerekli.bunun için de fullbody,push/pull/legs,çift bölge ön plana çıkıyor benim mantıgıma göre.en etkilisi de fullbody.

sadece bu 2 seçenekten biri dersen de,ben gene seçimimi 2. seçeneğe koyarım.eğer 2. seçeneği de değiştirmek istersen,vaktin varsa salona sık gitmene engel bir şey yoksa 3-1-3 şeklinde git 1 haftada.her bölgeyi 2 kere gir yani,3 günden sonraki fullbody olayını yapma.

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş