Tek bölge ant. mı yoksa çift bölge ant. mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve stoica tarafından 26 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu programda sevmediğim şey split olması. Henüz bir kaç aylık sporcunun fullbodyden daha fazla yarar göreceğini düşünüyorum. Fakat istiyorsan yapabilirsin, sonuçta beslenmen iyi olduğu sürece her şekilde ilerleme olur.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  2. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen dün de aklıma şey geldi 200 gr. yoğurdun içine 100 gr. civarı lor peynir atsam lor peyniride bu sayede tüketmiş olurum.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Kasım 2015 ---
    Split derken biraz daha açabilir misiniz? Ne anlama geliyor pek bilmiyorumda bir de 5 ay önce falan bir 5 ay kadar yapmıştım program nasıl şekillenmeli sizce ? Cevap için teşekkür ederim bu arada

Son düzenleme: 27 Kasım 2015
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Göğüs-biceps, sırt triceps vs şeklindeki programları kastediyorum. Benim program tercihlerim haftada 3 gün veya A/B/A şeklinde fullbody programları olurdu, ilk mesajımda attığım programlar gibi...

emreozgun479 ve stoica bunu beğendi.
  4. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten.Bahsettiğiniz konu spor yapan çoğu kişinin yanlış bildiği şeylermiş.Şimdi ben 5-6 ay önce 5 aylık bir çalışmam olmuştu daha öncede 2-3 aylık olmak üzere parça parça çalışmışımdır.Şimdi sormak istediğim şey şu fullbody olarak ne kadar süre çalışmam gerek ? Var olan kas kütlemi büyütmem için ideal midir sizce ?

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Starting strength 5x5 başla. Önümüzdeki 30 yıl yap. Ciddiyim

stoica bunu beğendi.
  6. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Starting strength 5x5 başla derken ?

7. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaş güç antremanından bahsetmiş. o bahsettiği genelde herhangi bir spor dalında ilerleyenler için güçlenme antremanı. ( futbol , basketbol vs.. ) sen kafanı karıştırma onlarla boşver. ama yinede araştırabilirsin TIKLA

stoica bunu beğendi.
  8. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bkz verdiğin linkte deadlift bile yok. Tamam anladık bro'sunda bu kadarı fazla.

Ayrıca herhangi bir spor dalında ilerleyenler için ama vg için değil miymiş ? Reg parkta futbolcuydu demi ?

Sana gelince kardeşim stronglifts5x5 diye aratırsan bulabilirsin nerdeyse 50 yıldır vazgeçilmez programlardan biridir

stoica bunu beğendi.
  9. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Linki örnek olsun diye verdim. Madem çok iyi biliyorsun araştırabilirsin demek yerine örnek bi antreman programı yazsaydın bizde bilgilenseydik madem ?

Ayrıca natural olmayan kişiyi örnek göstermen :D ne biliyim biraz BRO'ca değil mi sencede ?
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Kasım 2015 ---
    Neyse bro'm herkesin kendi düşüncesi. Benim fikrim body ile devam et , diğer antreman türlerini de araştırabilirsin, belki onlar sana daha uygun olabilir. İyi forumlar

Son düzenleme: 30 Kasım 2015
    stoica bunu beğendi.
  10. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    yapılan araştırmaların sonunda yağsız kütle başına 1.5-2.6 gram kadar alınan proteinin kas gelişimi için yeterli olacağı ortaya çıkmış. Kendiniz deneyip görün. Ama benim tavsiyem yağsız kütle başına 2 gram protein almanız tabi amaca göre de değişir. Ve bitkisel proteinleri de saymak gerekir diye düşünüyorum. (bunu hakkında da araştırmalar var.) Savaş cebeci ye bunları açıkladığımızda ise sayfasından direk ban yiyoruz. Çünkü verecek cevabı yok. Veya verdiği cevabın kaynağı doğal olduğu anlaşılamayan kolu. Neyse ben kaynak gösterek tartışalım istiyorum. Adam sen benim düzeyimde değilsin diyor.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PointQuard bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş