Tehlikeli ve Uzak Durmamız Gereken Egzersizler Hk.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ferhat Doğanay tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ferhat Doğanay

Ferhat Doğanay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bodrum, Muğla
    Merhaba,

Arkadaşlar tesadüfen rastladığım iki yazı ile ilgili bilgisi olan arkadaşların fikirlerini rica edeceğim. Söz konusu yazılarda hemen hepimizin bildiği, uyguladığı bazı hareketlerin zararlı olabileceği ve hatta ileride sakatlıklara sebebiyet verebileceğinden bahsediliyor. Açıkçası anatomi konusunda eğitim almadığım için bu okuduklarımı teyit edemiyorum ama araştırıyorum. Linkleri sizlerle de paylaşacağım ve konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa dinlemek isterim.

http://www.kasvekuvvet.net/uzak-durmaniz-gereken-egzersizler.html
    http://www.sportmeniz.biz/archive.php?kid=77

Dipnot: Konuyu "Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri" bölümüne açacaktım ama o bölümde konu açamıyorum. İlgili yönetici arkadaş o bölüme de yansıtma yapabilirse daha çok kişiye ulaşılabilir.

Teşekkürler, iyi forumlar.

2. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    seated leg ex adam gibi yaparsan,üst noktada kitlemezsen dizleri sorun olmaz.ve kaldırırken de birden vurma yukarı aleti.triceps dipste de fazla aşşagı salma kendini kardeşim.ve deadlifti de yine formuna uygun yaparsan sorun olmaz.Yani abartılmış bunlar.Bu hareketlerii hakkıyla yaparsa bir birey,sorun yaşamaz.Gerisine katılıyorum yazıda geçen...

3. Ferhat Doğanay

Ferhat Doğanay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bodrum, Muğla
    Cevap için teşekkürler.
    Bu makaleden sonra biraz araştırıp bahsi geçen hareketleri çıkardım programdan. Sadece orda yazdığı için değil, leg ext. ile zaten hiçbir gelişim sağlayamamıştım. Bacak yanıyor falan ama tık yok :)

Deadlift ise o kadar dikkat etmeme rağmen ciddi derecede bel ağrısına sebep oldu ki 28 yaşındayım şimdiye kadar hiç bel ağrısı bilmezdim. Onu da çıkardım programdan.

Bacak çalışırken artık bikaç çeşit squat, lunge ve calf yapıyorum çıkıyorum.
    Yani genel olarak yazılanları dikkate aldığımı söyleyebilirim ve daha iyi oldu bu şekilde.

4. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    klasik olarak yaptığımız deadlift hareketi temel 3 hareketten biridir.Tüm kaslara kan pompalayan mucizevi harekettir benim için gelişim adına ciddi atılım yapar ve gh tetikler.Daha düşük kilolarla,hareketi tam formunda yapmak ve belinizin yeterince kuvvetli olduğundan emin olmanız gerek tabi ki.Yine de bi dönem böyle gidilip,bulk sezonda geçilebilir ama deadliftsiz bir program eksiktir kardeşim benim gözümde.İyi çalışmalar inşallah.

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Sakatlayan hareket yoktur, yanlış yapılan hareket vardır

Sayfayı Paylaş