Tedirginlikle Spora Dönüş..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AlperNal tarafından 2 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AlperNal

AlperNal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Çok tedirgin bir şekilde spora dönüş yapmayı düşünüyorum. Bu konuda sizlerden fikir, görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Ben 16 yaşında spora başlamaya karar verdim. Kilolu biriydim. Hırs yaptım ve 2 yıl hiç durmadan spor yaptım. Zayıflamak için gittiğim fitness salonundan zayıflamayı geç baya kaslı kanatlı bir insan olarak çıktım. Protein tozu ve amino asit desteği aldım bir süre. 2015' in Mayıs ayında Seated Dumbell Press hareketini
    25 - 25 kg ile arkadaşımın dirsekten verdiği destek ile yaparken sol elimdeki dumbell geriye doğru gitti ve dumbell' ı bırakamadan omzum çıkmıştı zaten :( Çıktığını bile anlamadım. 1 dakika sonra el ve parmaktaki hissizlikten ve sol omzumun aşağıya düştüğünü aynadan görünce anladım. doktor omzumu yerine taktı.
    Bir kaç ay spor yapamayacağımı söyledi. Omzumun çıkması umurumda değildi fakat bir kaç ay spor yapamayacaksın dediğinde beynime kan sıçradı. Ağlayacaktım. 1 hafta dışarı çıkmadım psikolojik çöküntü yüzünden. Bir daha omzum çıkarsa yer edecek ve hep çıkacak korkusu ile zorda olsa sporu bıraktım. Hevesim, yıllarım çöp oldu. Omzumu güçlendiremedim o süreden beri. Arada bir evde dumbell ile azda olsa çalışıyorum. Bazen şınav çekerken sol omzum acıyor ve bir anda bırakıyorum. Tekrar spora başlayacağım. Yarın kayıt olacağım. Neyse ki vücudum kendini salmadı. kaslarım azda olsa duruyor. Omzumu zorlamadan güçlendirmek için hangi hareket, takviye, ilaç, programı uygulamam gerekli? Bu konuda gerçekten bilgili olan kişiler bana yardım edebilir mi? Teşekkürler.

2. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Omuz çıktığı için bikaç ay spor yapmayacaksın diyen doktora saygılar.

3. AlperNal

AlperNal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynen öyle :D Sonradan öğrendim ki tam tersi bir kaç hafta sonra omuzu güçlendirmek için hareket yapmam gerekiyormuş. Ama artık aylar geçmişti :(

Sayfayı Paylaş