Teddie 2011 Yaza Hazırlık / Definasyon / 49.Gün Bitmek üzere

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Teddie* tarafından 31 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. vyo10

vyo10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba Teddie,

Forumda beslenme başlıklarında bir öğünde en fazla 35-40 gr protein alımının faydalı olduğunu, fazlasının kullanılmadan atıldığını okudum. Bir araştır istersen.

Gayet iyi gidiyorsun, tebrik ederim, bol şans.

2. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Öncelikle teşekkür ederim vyo10.
    Dediğim gibi diyet bitmeden biraz yağsız kas kütlesi kazanma amaçlı bunu uygulamayı düşünüyorum araştırıp tekrar yazacağım.
    Bir de protein gramajının yüksek olduğu yemekleri antrenman sonrası veya öncesi kullanıyorum acaba böyle yapmam doğrudan atılmasını sağlıyor mu? Yoksa antrenman sonrası ihtiyacı olanı daha mı çabuk alıyor.

3. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Bu arada üstte ki programa yazmayı unutmuşum gün içinde ki iki öğüne 100er gram kahverengi pirinç ekledim.
    Omuz ve bacak antrenmanımı tamamladım serçe parmağımda ki yarada biraz kanama oldu ama şimdiden geçmeye başladı pansuman yaptırmıştım gitmeden idare etti beni.

4. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG] Uploaded with ImageShack.us

Tekrar geçmiş olsun @Teddie , bu arada tavsiyene uyup kahvaltıya süt ile yulaf ezmesi ekledim ilk gün tadı garip geldi, bugün 1 kaşık bal ekledim... Kal sağlıcakla...

Son düzenleme: 27 Haziran 2011
    Teddie* bunu beğendi.
  5. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Abi bunu yapsan daha kolay olur yemen açısından :)
    Teşekkür ederim.:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:09 ----------

Arkadaşlar tekrar diyetimi gözden geçirdim bir arkadaşımla birlikte şu şekilde uygulamaya karar verdik proteinlerin emilimi açısından. Uyku da vücudu besleme amaçlı da yumurta beyazı ekledik. Uyku saatim 7 saat olacak antrenman rutinim aynı şekilde devam edecek. Whey protein aldığımda ise sabah kalkar kalkmaz 1 porsiyon ve antrenman sonrasına 1 porsiyon ekleyeceğim.

07:00 Kalkış

Kahvaltı 07:30
    6 yumurta beyazı
    2 bardak yulaf ezmesi
    1 çorba kaşığı fıstık ezmesi
    yeşil çay veya kahve
    1 kaşık zeytinyağı

ara öğün 10:00
    200g tavuk göğüsü
    100g soğan
    1 domates
    yarım su bardağı pirinç

antrenman öncesi nos-x

antrenman sonrası öğlen 15:00
    200g tavuk göğüsü
    100g soğan
    yarım su bardağı kahverengi pirinç
    1 domates

ara öğün 16:30
    Meyve

akşam yemeği 18:00
    200g tavuk göğüsü
    yarım bardak kahverengi pirinç
    1 domates

ara öğün meyve 19:00

ara öğün 21:00
    tavuk göğüsü 200g
    kahverengi pirinç yarın bardak

Ara öğün 22:00
    Meyve

ara öğün 23:30
    4 yumurta beyazı

00:00 Yatış

6. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Bugün cardio antrenmanımdan önce hastaneye randevum için gittim ve doktor yaz aylarının gelmesiyle birlikte güneş ısısının burunda ki mukozaları kurutarak kanama yapmasına neden olduğunu söyledi. Burun spreyi ve kremi verdi spreyi 5 gün kremi ise 1 hafta kullanmamı önerdi eğer bir daha olursa tekrar gelebilirsin şeklinde cevap verdi unutmadan parmağımda ki kesik geçmeye başladı bile bugün tekrar pansuman yaptırdım yarın eczacım tekrar gelmemi istedi. Cardio antrenmanımı da tamamladım şimdi eve geldim yemeğimi hazırlıyorum diyeti 10 temmuz'da yarı diyete çevirip 1 hafta sonrasında da tam anlamıyla bitirmeyi düşünüyorum. Yazın formda kalabilmek amaçlı akşam yemeklerinde karbonhidratı minimum seviyede tutacağım şimdilik yazıcaklarım bu kadar herkese iyi günler.

7. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Çok iyi gidiyosun Teddie*.Bu konularda sağlam bilgin var ve işe yarıyor ;) Tebrik ederim şimdiden :)

8. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    İlk diyetim ve forumun yararları diyelim Science, teşekkür ederim:)

9. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Saat 08:10 gibi uyandım ve kahvaltımı hazırladım şuan yiyorum. Bugün sırt ve triceps antrenmanım var. Elimde ki yara acıtmıyor canımı artık ama kan pompanlandığı zaman kanama ihtimaline karşı yine pansuman yaptırıp gidicem ve eldiven kullanıcam. Eğer kanama hızlı şekilde devam ederse sadece hafif ağırlıklarla bu antrenmanı geçmem gerekicek.

10. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Dostum eldivenlerin içine 1 kat pamuk yayarsan daha rahat bi antrenman çıkarabilirsin kanımca.(tabi eldivenlerin esnekse) Şimdiden iyi antrenmanlar,takipteyim ;)

Teddie* bunu beğendi.
  11. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Teşekkür ederim tavsiyen için Science pansuman yaparken söyleyeceğim bunu:)

12. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Sırt ve triceps antrenmanımı bitirip eve geldim, şimdi yemeğimi yiyeceğim. Antrenmandan bahsetmek gerekirse güzel geçti yaklaşık 1 saatte bitirdim. Bu haftadan sonra 1 hafta tam diye 2.haftada ise yarı diyetle bitirip İstanbul'dan ayrılmam gerekicek annemin yanına gideceğim Alanya'ya. Gidemeyeceğim günler gün aşırı kendi ağırlığımla yapabiliceğim hareketleri yapacağım, akşamları karbonhidratı az tutup protein ağırlıklı beslenicem. :)

13. pessimist_810

pessimist_810 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tebrik ederim Teddie kardeşim.Günlüğünü sürekli dikkatle takip ediyorum azmine ve disiplinine hayran kalmamak mümkün değil.

14. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    22:00 gibi yiyeceğim meyveyi saymassak bugün son öğünümü hazırlıyorum şuan, 1 su bardağı makarna tercih ettim bugün için, yağsız ve tuzsuz. Akşam son öğünde ki meyve olaraksa kavun yemeyi düşünüyorum.
    Bu arada resimleri ekleyeli 2 hafta kadar olmuş yeni resimleri 1-2 gün içinde eklemeyi düşünüyorum.thums:

Teşekkür ederim.:)

15. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Saat 07:05 gibi uyandım hemen kahvaltımı hazırladım ve ettim. Bugün cardio ve mide antrenmanım var saat 1 gibi gitmeyi düşünüyorum. Bu arada sabah acı kahve yerine şekersiz cappuccino etiketi altında satılan nestle'nin cappuccino'sundan 2 tane tatlandırıcı koyarak içtim değişiklik oldu iyi geldi. :)

16. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Saat 14:15 gibi cardio antrenmanıma başladım ve saat 15:20 civarı eve geldim, 15dk yürüyüş interval, 15 dk bisiklet interval, crunch 3xmax, ters crunch 3x50, video da bulunan antrenman ardından 3xmax leg raise. Birazdan yemeğimi yiyeceğim. :)

17. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay

Bu konuda düşündüklerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Senin söylediğin gibi 35-40 gram protein alımından fazlasının kullanılmadan atıldığını kabul edersek Profesyonel sporcuların da yanlış beslendiğini söylemiş oluyorsun.Çünkü Dexter Jackson ın sabah kahvaltıda 75 gram protein aldığını okumuştum.O zaman Bu kadar profesyonel adam Mr.Olympia ya katılan adam yanlış besleniyor gibi bir durum çıkıyor ortaya değil mi?

Eğer çok ağır bir antrenman yaptıysan,kaslarını max. derece zorladıysan 35-40 gram bile yetmeyebilir demek istediğim.

Dediğin şu şekilde mümkün olur.Kaslarını yormadıysan,ufak yırtıklar fazla oluşmamışsa ve haddinden fazla protein alıyosan fazlalık olarak atılır.

Saygılar...

Teddie* bunu beğendi.
  18. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya

Dexter Jackson'u ornek vermişsiniz sabah kahvaltısında 75gr. protein alıyor diye fakat onun gıbı pro. bırısı ıle bızler gıbı kışılerın proteın ıhtıyacı bır olamaz.
    o yuzden onun proteın alımını kendı uzerımızde uygulamak yanlıs olur.

19. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Yatmadan önce ki yumurtayı saymassak son öğünümü de yedim bugünlük 1 tane şeftali olarak seçtim meyveyi, ondan önce ki meyve öğünümde biraz siyah üzüm biraz da 4-5 tane de erikle geçirdim. Birazdan yumurtaları haşlayıp saat 23:00 gibi yatakta olmayı planlıyorum 7'de kalkmak biraz uykumu getiriyor bu saatlerde. Bu arada zaman geçirmek için Naruto izlemeye başladım. :D

20. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Sana katılmıyorum occaner.Kişiden kişiye değişir bu ihtiyaç.
    Şöyle açıklıyım,Sen diyelim ki 60 kilosun arkadaşın 130 kilo.Senin protein ihtiyacın minimum 120 gram. onun ki
    260 gram.

Günde 5 öğün yediğinizi varsayarsak her öğünde senin ortalama olarak 24-25 gram alman gerekirken onun ise 50-55 gram arası alması gerekir.Ki bu da söylediklerinle çelişir.Her öğünde 55 gram almak biraz zor olacağı için (örneğin öğle yemeği veya kahvaltı) sabah 30 gram alınan proteini (20 gram açık oldu) öğlenki öğünde 75 gramla kapatacak.

İster dexter olsun ister jay olsun kilon yüksekse uygulayabilirsin :)

Teddie* bu yumurtadan bıktım ya.Yok mu böyle çikolata tadında yumurta üreten tavuk :badgrin:

Naruto güzel,Dead Note da izleyebilirsin.Dead Note tercihimdir ama ;) Ya da Dexter :)

Sayfayı Paylaş