Tecrübeli ve bilgili arkadaşlar yardıma ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Deli_Petro tarafından 27 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Deli_Petro

Deli_Petro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar merhaba. ben spora başlayalı 2 ay oldu. supplement kullanmadım hiç ve vücut biraz şekillendi.. ilk başladığımda ki gibi değil. ilk zamanlar1.79 boy 84.3 kiloydum. diyet yapmaya çalışıyorum. çünkü işyerinde pek diyet yapamıyorum. önümüze ne koyarlarsa onu diyoruz. evden götürüp ısıtma imkanımız da yok. şuan 82 kiloya zar zor düştüm. beslenmeme evde olduğum zaman dikkat ediyorum. protein ağırlıklı ve diet olarak beslenmeye çalışıyorum. ama iş yerinde olduğum zamanlarda özellikle öğle yemekleri pek diyete uygun davrandığımı söyleyemem. bu hafta supplement kullanmaya başladım. günde 3 sefer öğünlerden 30 dk önce CLA, spordan 30dk önce L-Karnitin ve spordan hemen sonra "optimum lean whey" protein tozunu kullanıyorum. Bir çok arkadaş protein tozu için erken, yağlanırsın, kilo aldırır, karaciğeri yorar falan filan gibi bir sürü şey söyledi. bu saydığım supplementleri kullanmaya pazartesi başladım. optimum lean whey kullanan var mı? tavsiyeleriniz neler? BCAA kullanmalı mıyım? tşk ederim şimdiden.

2. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Öğle yemeğinizi evden götürmeniz işi çözecektir diye düşünüyorum.
    Whey kullanmak zorunda değilsiniz kullanırsanızda yağlanmassınız karaciğerinize de hiç bişey olmaz zaten karaciğerle alakası bile yok. Yağlanma mevzu sadece günlük kalori hesabıyla alakalıdır.
    BCAA ya gelince definasyon dönemlerinde kullanılabilinir, olmazsa olmaz değildir günlük almanız gerek proteini düzenli bir şekilde alır ve ağırlık antrenmanınızında hakkını verirseniz bcaanın eksikliğini yaşayacağınızı düşnümüyorum.

3. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    2 ay için bcaaya gerek olduğunu sanmıyorum çoğu protein tozunda zaten bcaa bulunuyor. Protein tozu içinse eğer günlük protein ihtiyaçını karşılayabiliyorsan almayada bilirsin ama beslenmeninde çok düzgün olmadığını varsayarsak kullanmanda fayda var.

4. Deli_Petro

Deli_Petro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Yani günlük protein alımımda sorunlar olabiliyor. Çünkü sabahları yumurta yiyemiyorum.

Sayfayı Paylaş