Tecrübeli olanlar yardım edebilir mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tunamst tarafından 1 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tunamst

Tunamst Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Merhaba abilerim kardeşlerim. Öncelikle araştırıp bulsaydın v.s. şeyler demeyiniz lütfen ben araştırma yaptıktan sonra sizlerinde değerli düşüncelerinizi almak için bu konuyu açmaya karar verdim.

İlk olarak ben 17 yaşındayım, 1,84 boyunda 69 kiloyum yani zayıf bir görünümüm var. 3 ay önce başladım bir spor salonunda fitnessa. Başladığımda 62-63 kiloydum 3. Ayımda Hardline Progainer kullandım ve yaklaşık toplam 3 ay boyunca 6-7 kilo almış bulunmaktayım.

Haftada Pazartesi-Çarşamba-Cuma-Cumartesi olmak üzere 4 gün gidiyorum spora. Ve hafta içleri 18:30 ta evde oluyorum yani fazla vaktim olmuyor birşeyler yiyip hazırlanıp hemen spora gitmem gerekiyor. Yani sporla yediğim zaman arasında 30-45 dakika zaman oluyor.

Kilo alıp kısa sürede hacimlenmek istiyorum. Neler önerebilirsiniz değerli tecrübelerinizle? ( Spordan önce ne yemeliyim?-fazla vakit olmuyor- Spordan hemen sonra kas yakımı olmaması için ne yemeliyim? - Nasıl beslenmeliyim? - Nasıl çalışmalıyım? - Neler yemeliyim neler yememeliyim? )

Bütün önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba , öncelikle öğrenmek son bulmayan bir arayıştır.Araştırmakta bunun olanağıdır.Ben 4,5 yıldır bu forumdayım hala makaleleri okuyorum , okumanı araştırmanı hep öneririm.
    Soruların uzun cevaplar içeriyor ama kısa yanıtlarla seni yönlendirmeye çalışıcam.Antremana gitmeden karbonhidrat alımını antremandan 75dakika veya 60 dakika önce yapmaya çalış.
    Kilo alıp kısa sürede hacimlenmek yağ+kas gelmesiyle olur , bu işi bir süreye yayarak minimum yağ alarak maximum kas kazanımı sağlamaksa bu işin daha seçilen yöntemidir.Önerim böyle yapman ama yinede sen bilirsin.
    Öncesi
    Spora 75 dakika kala karb+protein öğünü örneklenmiş hali bulgur + tavuk + yeşil sebze yemeği veya salata.
    Spora 30 dakika kala 1-2 filtre kahve
    -
    Sonrası
    Spordan sonra hemen çıkışta varsa Whey Protein(İzole) yoksa boşver.
    Spordan sonra hemen maltodekstrin + dekstroz içerikli besin %100 üzüm suyu-jelibon
    Spordan 30 dakika sonra protein besin olarak tavuk-yumurta tercih sende
    Spordan 45-60 dakika sonra karb-proteinli öğün

Spor öncesi kadar , sonrasıda önemlidir.Diğer soruları şimdi cevaplıyamayacağım araştırmanı öneriyorum...

zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş