Tecrübeli kişilere beslenme-Yağ oranı-Protein tozu hakkındaki sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve newpower tarafından 28 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. newpower

newpower Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba. Benim bir kaç tane sorum var.Fakat beni tatmin edecek cevaplara internetteki araştırmalarıma rağmen ulaşamadım.Tecrübeli kişilere sormak istediğim sorular var.

Size hayatımdan kısaca bahsetmekten istiyorum.Asla kendimi beğenmiş birisi değilim.Lütfen hakkımda yanlış düşünmeyin.Böyle modellik konusu falan açılınca insanlar yanlış düşünüyorlar.

Body e kasım ayında başladım 18 yaşıma yeni girdim.Modellik yapıyordum zayıf olduğum için aldığım işler kesildi.Açıkcası ajansımdanda bana omuzlarımı geliştirmem kısacası vücut yapmam söylendi.İster istemez bu işe girdim.Benimki bir sevdadan çok meslek icabı bir olay.Bu yüzden sıkı çalışmaya karar verdim.Ne kadar çabuk olursa iyiydi benim için.

Kasım ayından yaza kadar iyi bir yol sarfederim diye düşündüm fakat planlarım tutmadı 1.5 ay gittikten bazı sebeblerden dolayı ara vermek zorunda kaldım(YGS,okul,ailevi sorunlar vs.) malum motivasyon çok önemli motivasyonu sağlayamamıştım ama evde beslenmeme dikkat ettim.Ara sıra çalıştım ve tekrar başlamaya karar verdim ve salona geri döndüm.Zararının neresinden dönersek kardır:)

Boyum : 1.87

Kasım ayı oranlarım : kol :29 omuz :106 kilo 76 bel 78 göğüs 92

şuanki oranlarım : kol 33.5 omuz 114 kilo 86 bel 86.5 göğüs 98

sorularım

1. Antremandan 2 saat önce makarna- 200-250 gram schnitzel ( göğüs eti + galeta unu + 2 yumurtayı tavada yarım çay bardağın çeyreğinin çeyreği yağda kızartıyorum) +1 muz yiyorum.

Yanlış mı?

Adminler konumu kapatmasın çok araştırdım herkes ayrı kafadan birşey sallıyor

. Antremandan geldiğimde yarım saat sonra sadece 200-250 gram schnitzel yiyorum makarnasız yanındada ayran içiyorum

schnitzel yemek doğrumudur? doğru ise beslenme stilimi değerlendirirmisiniz?

2.Başladığımda vücut yağ oranım %4 civarıydı şuan %7.5 fakat yüzden kilo aldım.Şişti biraz.Bu kiloyu nasıl verebilirim.Yağ oranıyla mı alakalı?

3.Protein tozu alacağım antremanlardan sonra 1 ölçek içeceğim optimum gold whey bana uygunmudur?

4.Kolumun dirsekten aşşağısı çok ince bileklerim 18 cm civarı ama bana çok ince geliyor.Forumdan araştırdığım hareketleri denedim ama etki etmedi gibi.Önerebileceğin alternatif mutlaka vardır.Anlatırmısınız?

5.Antremanda 1-2 hareket sonra bitiyorum.Makarna yiyorum ama yeterli enerji gelmiyor.Zar zor bitiriyorum hareketleri ne önerirsiniz?

6.Bu kilo boyuma göre iyimidir?Daha almalıyım yoksa vermeliyim? Korumak için ne yapmalıyım.Karbonhidratı azaltmalıyım?

Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş