Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve t3amsah tarafından 22 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. t3amsah

t3amsah Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bir kaç sorum olucak.

Soru 1:1 gün ağırlık 1 gün koşu şeklinde kardiyo yapıyordum yavaş yavaş ağırlık çalışmalarına başlıcam antrenman öncesi ne kadar süre koşu yapmalıyım hem yağ yakmak hemde ısınmak için ben 15 dk 9 hızla düşünüyorum.Önerilerinizi bekliyorum.

soru 2:Bel çalıştıran mekik hareketleri hızlı mı yapılmalı yavaş mı karın kası için, şunuda merak ediyorum yavaş yaptığımda daha iyi yanıyor yanması daha iyi çalıştığı anlamına mı gelir?

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    1. Koşu bandında sadece bacakları ısıtmış olursun,biraz da kan dolaşımını hızlandırırsın ama diğer bölgeler için açma-germe hareketleri ve ısınma setleri yapman hem sakatlıkları önler hem gelişiminin daha çabuk olmasını sağlar.Ağırlık idmanından önce koşu yerine kardiyoyu ayrı güne alman daha mantıklı olur bana göre.İlla koşu olsun diyorsan 15-20 dakika yeterlidir.

2.Aslında kendin daha iyi anlayabilirsin yanmalardan.Mekik konusunda hızlı hızlı yapıp hiç bir fayda sağlayamayanlar da var malesef,hızlı ve çok sayıda yapmanın daha iyi olduğunu zannedip.

3. t3amsah

t3amsah Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler aklıma bi soru daha geldi ağırlık çalışırken diyet yapsam kilo verirken kasta artış olabilir mi yağda düşüş olurken bazı arkadaşlarımız kas ancak kilo alınarak kazanılır diyor.Bide kardiyo yazdığımı da düzeltmek istiyorum kardiyo dediğim gün 35 dk 9 hızla koşu , 10 dk da 6 hızla yürüyüş yapıyorum toplamda 45 dk.

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Kilo verme amacı varsa kardiyo sadece koşu bandıyla sınırlandırılmamalı bence daha farklı hareketlerle de çeşitlendirilmeli.

Ben bazen antrenman başlarında biraz terlemek için yaptığım 5-10 dakikalık tempolu yürüyüşler dışında kardiyo yapmıyorum.Yağdan verip kastan alarak kilo aldığım oldu birkaç kere.Ama hep yağdan verdiğim daha az oldu,kastan aldığıma göre,kilo aldım sonuç olarak.Yağdan daha fazla verip,kilo kaybedilerek kastan kazanılır mı bilemiyorum o yüzden :)

5. t3amsah

t3amsah Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Şu şekilde yapmaya karar verdim yağsız ve bol proteinli beslenerek normal antrenman öncesi 15 dk koşu yaparak sporuma devam edeceğim.Şeker ve tatlıdan uzak durucam bakalım nasıl olcak :D

6. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Çok klasiktir ama istediğimiz kadar spor yapalım,iş beslenmede bitiyor :)

7. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    yanlıs bilgi ant öncesi 15 dk 9 la kosulmaz kendını hırpalarsın antermandan verım alamazsın
    neden dersen 15 dk kosu bandından kosucaksın ve vucuttakı glikojeni bitirceksın vg yaparkende vucut tam verım alamıcak
    ant öncesi 5 dk kosu bandında yürü ac ma germe hareketlerı yapman yeterlı olacaktır

8. t3amsah

t3amsah Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    dostum iyide yağlı vücudum nasıl yağ oranımı düşürücem?

9. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    bos günlerde of günlerde cardio yap yada vg yapıyosun aradan 5-6 saat geçtikten sonra vücut toparlandıktan sonra yapmanı tavsiye ederim zaten bu böyle biraz arastırsan dediğimi anlarsın
    sonuçta yapablirsin ant öncesi amaağırlıklarda zorlanırsın tabiki senin bilecğin is yapmak yapmamak

Sayfayı Paylaş