Tecrübeli Arkadaşlardan Bilgi Bekliyorum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sezo tarafından 14 Aralık 2005 başlatılmıştır.

1. sezo

sezo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    izmir
    merhaba arkadaşlar...
    siteye yeni üye oldum. Ve yaklaşık 4 günden beri forumları okuyup bir çok şey öğrendim. bu ilk sorum olucak.

ben 1.88 boyunda ve 68 kg ve 18 yaşındayım. Geçen yıl body e başlamış ve 2-3 ay gitmişim ama sonra Öss dolayısıyla bırakmıştım. şimdi yeniden body e yazılıcam ama bu sefer gerçekten iyi bir sonuç almak istiyorum. kas oluşmasına yardımcı olabilecek, türkiyeden alabileceğim bana ne tavsiye edersiniz? kesinlikle vucuduma zarar verecek bir ürün kullanmak istemiyorum ve fazla bilgimde olmayınca endişe yaratıyor. Vucudum gorunus olarak fena değil, ama yinede zayıfım, bu kas yapmak için bir dezavantaj mıdır yoksa değil midir? Ama kollarım gercekten cok ince. neyse fazla uzatmadan bu konu hakkında sizden bilgi bekliyorum. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

iyi günler

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bu spora yeni başlamış birisin,kilo almak icin dogal besinler yerine bu tur takvıyelerden medet umarsan buyuk bir haylkırıklıgı yasarsın..bu besinlerin vucuda bir zararı yoktur,tek zararı senin için maddi acıdan olacaktır..eger gercekten dogru beslenirsen kılo almamanın imkanı yok, beslenmen düğzenli degilse zaten bu takviyelerle kilo alman imkansız bundan emin olabilirsin..forumda beslenme ve kilo almayla ilgili ,beslenme bölümünde bir cok yazı var ilk once onları okuyup ona gore hareket etmeni tavsiye edrim..

3. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    +1

+ ektomorf bir bünyesin ve dediğin gibi bu kadar zayıf olman kas yapmak için bir dezavantaj. (yapamazsın demiyorum, biraz daha uzun süre alır kısa boylu birine oranla, ve yaptığında çok daha estetik durursun) birde kilondan ziyade yağ durumun nasıl? karnında bir parmak civarı yağ yoksa büyümen daha da zorlaşır. vücudun ne durumda olursa olsun beslenmene büyük özen göster.

4. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    baba sende benım gıbısın ozaman yemek saatlerım duzenlı ve gunde 4yada 5 ogun yıyorum hemde hepsı yararlı seyler alırken proteın ve karbonhıdratlarına falan bakıyorum ama bunye kabul etmıyo yakıyo ve bır ıse yaramıyo eger supplement alcaksan karbonhıdrat onerırım ama yemegıde duzeltmen lazım tek basına bır ıse yaramaz selametle ;)

5. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    slm

slm sezo kardes senınde benım gıbı sorunun var sanırım metobolızma hızlı calsıyor vucut cabuk yakıyor bende senın gıbı ne bulursam hamutunla goturuyorum ama yaramıyor :( proteın tozu tavsıye ederım sana

6. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    sezo boyuna oranla kilon düşük bence. whey gainer öneririm veya whey proteinde alabilirsina ma kilon çok düşük olduğu için whey gainer daha iyi kilo almanı sağlayabilir. Ama bunlardanda fazala bişey bekleme sen iyi beslenmedikçe beslenmene dikkat etmedikçe bu ürünler pek bi işe yaramaaz. günde 6 öğün beslenmelisin ve asla şunu unutma bu tür ürünler beslenme programının yanında sadece bir takviyedir sadece takviye.

7. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    şunuda belirteyim 1.si yanlış yazmışım whey gainer yerine weight gainer olacak (işte kafa dalgınlığı). 2.si weight gainer karbonhidrat ki bu senin daha rahat kilo almanı sağlar ağırlıklıdır. whey protein ise peynir altı suyu proteinidir.

Sayfayı Paylaş