Tecrübeli Arkadaşlardan Bicepsle ilgili yardım rica ediyorum!!..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve HN tarafından 26 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. HN

HN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır çalışmaktayım biceps için dumbell curl ve hammer curl yapıyorum 12-10-8-8 şeklinde çalışıyorum hep ağırlık artırarak antremanı tamamlıyorum yani 5 ile 12 tekrarla ısındırıp max 12.5 bastım geçen hafta 8 tekrar. şimdi ilk başladığıma göre ağırlık olarak bayağı bi artış var ama o pump dedikleri kan dolma olayı olmuyo yanma hissi uyandıramıyorum bicepslerde 2 haftadır ayrıca yorulduğumu anlamıyorum fakat 12.5 la 6-7 civarı kitleniyo kolllar.. bugün sırt çalıştım inanılmaz derecede bicepsler çalıştı kafayı yemek üzereyimduhhyper_kafa_ ayrıca solağım ben sol kol biceps hacimsel olarak sağdan büyük ayrıca daha uzun uzunluk ve hacim olarak nası eşitlerim bu iki soruma cevap verebilirmisiniz lütfen??.. Yani 1. olarak bicepslere yeterincce pump etkisi yarattırmak için ne yapmalı 2. olarakta uzunluk ve hacim olarak bicepsler nasıl eşitlenir? biliyorum bu başlıkları okudum ama bu bicepslerin uç tendonları biri yukarda biri daha aşağıda solak olduğum için sol biceps daha aşağıda duruyo.. ya kusura bakmayın çok uzun bi yazı oldu ama moralim bozuluyo:D

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    sırt çalışmalarında biceps brachi ve brachialis kaslarının yoğun bir şekilde etkilenmesi normal. bana göre bicepsin hacim kazanmasında izole hareketlere oranla compound yani çok sayıda kas grubunu etkileyen hareketler daha etkili. rutin biceps çalışmalarını da mümkün olduğunca yavaş yaparsan daha fazla gerilim hissedersin.

alperkaan bunu beğendi.
  3. LSG

LSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bugün kol girdim, biceps'te dumbull curl yaparken o yanma hissi çok olmuyor ama hammer'da kolum yırtıılacak sanki, hammer'da iki kolu aynı anda kaldırıyorum ve yukardayken 1 sn kadar bekleyince daha fazla çalıştığını anlıyorsun.

4. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    eğer bariz oalrak ağır girip yanma gelmiyorsa kiloyu azaltıp tekrarı arttırıp bir dene yine olmuyorsa cheating yapıyorsundur bence:)

5. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    evet ya aynen benim de bütün kas gruplarımı çalıştıktan ertesi gün acıdığını hissederim fakat bicepsde hiç bi yanma etkisi hissetmiyorum :S

6. HN

HN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekür ederim arkadaşlar size iyi bayramlar bol vg li günler :Dhyper_

Sayfayı Paylaş