Tecrübeli Arkadaşlara Sorularım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve nobody99 tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. nobody99

nobody99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar Forum Ahalisi :)

Bu seneyi bir basket takımında oynuyarak geçirdim.Sene ortasında ara verdim.Boyum 1.76 Kilom 64 daha önce hiç vücut geliştirme ile uğraşmadım.Antremanlarda şınav mekik dışında çokda gücümü ve hacmimi arttırmaya yönelik birşey yapmadım.

Vücut tipimi anlatmam gerekirse Kollarım uzun ve ince bacaklarımda ise yağlanma sıkıntısı vardı garip bir şekilde göbeğim veya yan bölgelerinde yağlanma olmamasına rağmen kalçalarım kalın ve şekilsiz aynı şekilde dizimde normale göre daha kalın bir durumda.Vücudum dışardan çok şekilsiz durmuyor ama ben memnun değilim.Vücudum spora yatkın ama profesyonel olarak düşünmüyorum bu sporu yani http://www.aydinsporokulu.com/siteimages/sampiyon-gursoy-degirmenci3.jpg bunun gibi vücut yapanlara saygı duysamda komik buluyorum ya da bunun gibi birini http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRhHkLdRX68n8E7XnQwPPw81oChkVu6QWYs7NAWooUClWkAw_ec (Tekrardan yazıyorum bu resimleri rastgele buldum forumdan kişilerde olabilir yalnızca kişisel bir düşünce) Boyuma kiloma orantılı bir fiziğe sahip olmak istiyorum bu konudada gereken sabıra ve ciddiyete sahibim ama yeterli bilgim yok bu konuyuda o yüzden açdım vücut tipimin genel özellikleri

Ektomorf Vücut Tipleri: Ektomorf tipli insan özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz
    • İnce uzun ve narin yapıları vardır
    • İnce kemik yapılı zayıf adelelidirler
    • Güçleri zayıftır
    • Duygusal ve entellektüeldirler
    • Metabolizması çok hızlıdır
    • Kolay kolay kilo alamaz ve yağlanamazlar
    • Omuz ve göğüs kafesleri dardır

bunlar ben basketbol sayesinde güçsüzlüğü dar göğüs kafesi ve narin yapımdan kurtulduğumu söyleyebilirim göğüs ve omuz yapımda iyi duruyor.Dediğim gibi en büyük sıkıntım sırt kol,kanat ve bacak tabi ki diğerlerinide geliştirmeye ihtiyacım var sadece bu bölgelerim daha çok göze çarpıyor.

Şimdi haftanın 3 günü sabahları koşuya gidiyorum bir spor salonuna yazılıcam sizce extradan yüzmeye gitmem fayda sağlar mı ? veya gerekli mi ? Diyet yapmam gerekli mi yani normal evde pişen yemeklerle sporuma devam edebilir miyim extra uğraşım olucak ama her gün hergün yağsız tavuk makarna yumurta 3 lsüylede zor olabilir gibi.Birde sağ el bileğimde gangliyon kisti tarzı birşey var basketbola devam ederken zaman zaman ağrı çıkarıyordu bu spordada karşıma engel olarak çıkabilir mi?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-11'e aykırı başlık açmak.

Alıntı:
    Madde 11-Kişiye özel başlık açamazsınız, başlıklarda kişiye özel mesaj yazamazsınız.(Ör: "sadece xxxx cevaplasın" ya da "sadece prof.lar baksın") Bu gibi durumlarda ilgili kişiye özel mesaj (PM) göndermelisiniz. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek ve üye uyarı alacaktır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş